Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnék anyósnak frappán...

Hogyan tudnék anyósnak frappánsan, de nem bunkón visszaszólni?

Figyelt kérdés

Vidéken laknak párom apja és annak neje. Az "anyós" mindig beszól, vagyis inkább megjegyzi, szóvá teszi, hogy milyen fehérek a lábaim, meg hogy nem megyek ki napozni? Eleve nem szeretem a napot, és lassan is barnulok. Főleg a lábaim. Amúgy délelőtt délután kint vagyok én is a parkban, mert kisgyerekes anyuka vagyok, viszem ki a kislányomat.

Szóval már kezd idegesíteni, hogy MINDEN alkalommal szóvá teszi, lehetőleg úgy, hogy mindenki hallja (jó sokan össze szoktunk gyűlni egy-egy ilyen látogatáskor)...és csak nekem, pedig nem én vagyok az egyetlen fehér lábú xD

Szeretnék valamit visszareagálni, de nem tudom hogyan, hogy ne sértsem meg a többiek előtt, de vegye kicsit észre magát, hogy leszálljon rólam ezügyben. (Amúgy nem vagyunk rosszban, csak van egyfajt stílusa...Légyszives ne a kapcsolatunkat elemezzétek, csupán egy mondatot várok!)

Köszönöm.


2017. jún. 15. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Én a találkozás pillanatában köszönés után rögtön mondanám, hogy "igen, még mindig fehér a lábam, kérlek, ne tedd szóvá ma is".
2017. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Először is: reagálni.


Másodszor: ha ez meglesz, majd talál más szórakozást, mert ez egy játszma. Ha nem akarsz beszállni, akkor ne erre keress beszólást, hanem vagy hívd félre, és mondd meg, hogy ezt hagyja abba, mert zavar, vagy pedig nem foglalkozol vele, mert ha nincs közönség, nincs műsor.


Ha bele akarsz szállni a játszmába, akkor könnyen belesodródsz egy évekig tartó adok-kapokba, sértődésbe, feszültségbe.


Szerintem erre nem lehet úgy visszaszólni, hogy ne gerjesszen feszkót: eleve a visszaszólás műfaja ilyen. Maximum annyit mondhatsz, hogy én így szeretem.

2017. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
A középkorban púderezték magukat az emberek hogy fehérebbek legyenek, nekem erre nem kell költenem :D
2017. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

A fehér bőr most a divat az előkelő emberek között.

Vagy nem akarok bőrrákot kapni, ezért nem napoztatom halálra magam.

2017. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
"Igen, a kedves fia is pont ezt mondta tegnap éjszaka, mikor a nyakába raktam őket."
2017. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

"Nekem es a paromnak tetszik, mas meg ugysem nezegeti a labaimat."



En ezt mondanam.

2017. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát én minden nap ötvenes naptejjel kenem magam, hogy ne foltokban barnuljak (nincs is annál szebb, mint felvenni egy rövidebb ruhát a 7/8-os nadrág után) és ne öregedjen/rákosodjon a bőröm.


Szóval én ezt mondanám neki.

2017. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem venném fel.

Ha ugrasz rá, majd talál rajtad fogást máshol.

MINDIG MINDENKIBE bele lehet kötni, csak akarni kell:(

2017. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

- "nem mész ki napozni?"

- NEM

(- de hát....)

(- akkor sem. Annyit vagyok napon, amennyit jólesik.)

2017. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! szerintem a NEM, és a nekem így tetszik fogom mondani. Amúgy eddig annyit reagáltam rá, hogy azt mondtam, nem, nem voltam még kint a napon. Fel nem veszem, csak már nagyon fárasztó és fogytán a türelmem.
2017. jún. 15. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!