Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igaza van anyósnak?

Igaza van anyósnak?

Figyelt kérdés

30as éveiben járó férfi vagyok. Reggel 4kor kelek, 5kor elindulok munkába hogy 6-ra beérjek.

Mostanság délután 4kor végzek, eddig 6-7 óráig is tartott a munka. Hozzá tenném hogy álló fizikai munkát végzek.

Nos a probléma pedig az hogy délután haza érek teszem fel 5kor, eszek, befekszem az ágyra, nézem a tv-t és problémája hogy nem megyek a kertbe kapálni, locsolni és tenni venni.

Hozzá teszem hogy szoktam kint tevékenykedni de mondjuk heti egyszer plusz szombat vasárnap mindig csinálok valamit. Rendszeresen én nyírom a füvet. Hozzá tenném még, bár nincs jogom, de após sem a minta példa, haza jön, kávézik, cigizik elmegy sörért, talán slaggal meglocsol és ennyi.

Azt aláírom hogy anyós mindig tevékenykedik, de én nem tehetek róla hogy őt leköti engem pedig nem.

Egyébként az udvar rész közös, szóval mi a kedvesemmel külön lakásban élünk, önállóan!

A legjobban az idegesít hogy nem nekem ha nem a lányuknak, és ő vele továbbítják a hírt.


2017. jún. 28. 23:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

Nincs de az sem normális, hogy ennyitől kifáradsz.


Apám 60 évesen többet dolgozik mint te (12-13 órákat, kemény fizikai meló), és bizony este még locsolnia is kell, mert ott a kert, és nincs aki elvégezze helyette - én 1000km-re élek, de amíg otthon laktam, én csináltam a kertünket.


És amíg otthon voltam sem feküdt be a tévé elé, hanem velem foglalkozott, főztünk, vagy épp anya ágya mellett ült, mikor már nagyon beteg volt.

2017. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

Annyiból igaza van anyósodnak, hogy a kert közös, tehát a vele járó munkákból ki kell vennetek a részeteket.

Nem írtad, hogy a feleséged segít-e a kertben. Ok, most várandós, de mielőtt az volt, vajon ő kivette-e a részét a munkából? Nem mindegy az sem, mekkora a kert és mivel van beültetve. Ha van sok vetemény, gyümölcsfa, szőlő van, akkor viszonylag kicsi kertben is lehet sokat dolgozni.


Nem mindegy az sem, ki milyen beosztásban és mennyit dolgozik. Ha jól értem anyósod és apósod is teljes állásban dolgozik.

Te jelenleg napi 10 órát dolgozol, de korábban 12-13 órát dolgoztál. Ez rengeteg. Nem világos, hogy a keletkezett plusz órákat lecsúsztathatod-e vagy kiveheted-e időnként szabadnapként? Ha nem, akkor a rabszolgatartással egyenértékű, amit veled csinálnak. Ennyi munka mellett tényleg örülni lehet, ha hétvégén bírsz dolgozni a kertben. Ha viszont a túlóra miatt plusz szabadnapokat is kapsz, akkor abból rendszeresen áldozz a kerti munkákra is.


Szóval itt nem az gond, hogy bármelyikőtök is rosszat akarna, hanem, hogy egy kerthez nem passzol egy ilyen hajtós munka. Illetve csak akkor, ha a párod tingli-tangli munkát végez és neki van ideje a kertben dolgozni. Vagy ha anyós-após már nyugdíjas, és ők szívesen rendben tartják, mert pont jólesik nekik ennyi elfoglaltság.


Nem akarlak idegesíteni, de ha megszületik a gyereketek, csak több lesz a tennivalótok. Ráadásul egy gyereknek nemcsak testi igényei vannak (pl. fürdetés, tisztába tevés, etetés). Ahogy cseperedik, majd mesét kell neki olvasni, játszótérre vinni, játszani vele: szóval törődni vele, hogy kötődjön hozzád is. Ezt is csak a szabad idődből vagy a pihenésedből tudod elvenni, vagyis még kevésbé tudsz a kertben dolgozni.

2017. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem a Kérdező akarta és nem ő indítványozta, hogy be legyen ültetve a kert.

De ha mindenki dolgozik és igazán senkinek sincs rá ideje, akkor minek a kert?

A különböző növényvédő szerek stb. és a rengeteg víz, amivel locsolni kell, simán belekerül annyiba, mintha kimenne valaki a zöldség piacra, és megvenné ami kell. És a ráfordított időről még nem is beszéltem, amit a kerti munkába kell fektetni és ami tényleg a szabadidőből vesz el.

Az meg egyén függő, hogy ki mennyi munkát bír, és kinek mennyi az alvás szükséglete. Van akinek több és van akinek kevesebb, de azért senkit sem lehet elítélni mert kisebb a fizikai teherbíró képessége!

Nem vagyunk egyformák!

2017. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12%

"A párom pedig nem akarta elmondani csak kihúztam belőle hogy miért szomorú. "

Lefordítva magyarra, addig nincs szex, amíg úgy nem ugrálsz, ahogy anyós fütyül.

2017. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!