Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek, ha anyós direkt...

Mit tennétek, ha anyós direkt nem figyelne a kérésetekre?

Figyelt kérdés

Anyósomék imádják a kisfiúnkat, aminek örülök, de ahogy a látogatást intézik, azt nem szeretem.

Ők ahhoz vannak szokva, hogy a 3 házzal arrébb lakó nagyihoz (anyósom anyja) csak úgy beállítanak minden nap és kész, így mivel közel lakunk kb 2 naponta úgy gondolják, ide is csak berontanak és maradnak, míg kedvük tartja.

Milliószor próbáltam már anyósnak, apósnak megmondani, h nekem ez így nem okés, hívjanak telefonon, mielőtt jönnek. Mindig meg is ígérik, aztán 2x betartják, harmadszorra már megint nem.

Nem gond számomra, ha jönnek, de sehogy sem tudom a fejükbe rögzíteni, hogy ez a spontán látogatás nekem nem okés. Párommal milliószor összevesztünk ezen, h segítsen, de mindig azt mondja, ez az én dolgom, mivel én vagyok egész nap a gyerekkel itthon, ha beengedem anyóst a kapunk, az én bajom.

De mit tegyek, ha anyós ott áll a kapuban és csenget? Mindig játsszam el, h nem vagyunk itthon? Vagy menjek ki és küldjem el, miközben nem zavarna, ha bejönne, ha tudtam volna róla.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Ma apósom itt szerelte nálunk az udvaron a villanyt, ami tök rendes tőle, de emiatt ugye nyitva volt a kapu, h ki-be tudjon járni. Anyós délután fogta magát, megjelent, bejött a bejárati ajtó, én épp a gyereket etettem és odaült mellém a kanapéra, hogy viheti-e a gyereket sétálni. Mondtam neki, hogy csöröghetett volna, erre nekiállt hímelni-hámolni, hogy ő csak apóshoz jött át, csak akkor már gondolta benéz. Mindig van duma. Meg mikor már ott ül a kanapén, hiába vitázok vele azon, h máshogy kellett volna jönnie. Párom azt mondja, ilyenkor mondjam meg, h nem viheti el sétálni. De én nem akarom, h ne vigye, hiszen örülök, ha viszi, de csörögjön előtte és egyeztessünk. Most is mondtam neki, hogy legközelebb csörögjön, de tutira megint cseszni fog rá. Hogyan lehetne egy ilyen embert rábírni arra, amit szeretnék a párom kihagyásával?



2017. júl. 4. 18:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem te írtad ki annak idején, hogy a párod ki akar paterolni otthonról terhesen/kisbabával anyósodékhoz, hogy ő nyugodtan dolgozhasson otthon, mert nem bírja elviselni a babasírást?

Vagy tényleg ennyi se**fej férfi van a világon?

2017. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy én ufó vagyok, de el nem tudom képzelni, hogy a szüleink, testvéreink bejelentkezéssel jöhessenek hozzánk...
2017. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Nagyon együttműködő párotok lehet, ha ezek így tudnak működni. Nálunk a párom simán beengedi őket akkor is, ha én kérem, h ne.

Én nem megyek át a párom nagyijához csak úgy, hanem azt írtam, hogy anyósék mennek csak úgy hozzá.

Nem, nem én írtam azt a kérdést.

2017. júl. 4. 20:24
 14/25 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem magadnak gyartod a problemat,hisz azt irod nem gond ha jon,ha viszi,csak elobb szolna..mennyivel mas az,hogy ot perccel elotte oda csorog? Napi kapcsolatban vagytoj igy gondolom nem egy hetre elore kene bejelentkezni..

Ha jön es szivesen látom,akkor jöjjön,ha valami miatt meg nem okes,egydul lennenk,mennenk vhova akkor megmondod,hogy sorry,de most csak egy gyors kávé,vagy annyi se,szitu függő,de nem értek rá..ennyi,es kész..

2017. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
Amikor írtad, hogy a kocsit lesi, hogy otthon vagy-e, bennem már megszólalt a vészcsengő... nagyon bele fog mászni a magánéletedbe, ha hagyod. Volt lakástulajom, aki egyszer elkezdett kérdezgetni, hogy hová utaztam múlt héten, pedig nem is utaztam el, csak tél közepén még sötétben indultam dolgozni a város túlsó végére, és már sötétben értem haza, így a redőny nem volt felhúzva egész héten. Ezt még tisztáztuk, de aztán már arra is rászokott, hogy a távollétemben átjön takarítani meg rendet rakni (tudom, hogy sokan örülnének neki, de engem feszélyez, hogy egy derékfájós néni takarítja a lakást, meg átrendezi a holmimat). A magánszférába bemászkálást az elején kell abbahagyatni másokkal, különben nehéz lesz.
2017. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

Én meg azt nem tudom elképzelni, hogy ne legyen magánéletem, ne lehessek csak a férjemmel és a gyerekeimmel, mert bárki, bármikor eljöhet hozzánk.

A minimum tisztelet az, hogy megkérdezzük egymástól, hogy alkalmas e.

Egyszer beállított anyós, éppen migrénem volt, és nem tetszett neki, hogy morcos vagyok, nem akarok vele dumcsizni. szépen elmagyaráztuk neki, hogy egy telefon jólesne, mielőtt beállít, mert nem mindig alkalmas az időpont.

Utána telefonált egyszer, hogy már a búszon ül, 10 perc múlva nálunk van. Na akkor már mindketten kissé ingerültek voltunk. Akkor is szépen elmagyaráztuk, hogy ez így nem jó. Na, harmadszorra éppen akkor jott váratlanul, mikor tényleg nagyon ciki lett volna beengedni, úgyhogy a férjem kiment, köszönt neki, mondta, hogy most egyszerúen nem vagyunk fogadóképesek. Mama hazament, azóta nem jött váratlanul. Ennek már 10 éve.

És igen, mi is bárkihez megyúnk, előtte egyeztetünk. Számomra ez a normális, ráadásul a mai világban millió módja van annak, hogy egy látogatást leszervezzünk.

2017. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Szóval itt mindenki számára tök normális, h anyós kopog az ajtón, és belép a lakásba, majd leül mellém a kanapéra, mialatt én még egy szót sem szóltam, hogy bejöhet-e egyáltalán vagy bármi. És ez után nekem kell magyarázkodnom, h ha nem is terveztem délutánra semmit, egyszerűen nem kívánom a jelenlétét és távozzon? Akkor is, ha igazából nincs semmi programom a gyerekkel és nem tudok mit kitalálni, hogy miért ne vigye, de hazudjak valamit és küldjem el? Nekem kell magyarázkodnom a saját otthonomban, ha délután szeretnék csak úgy egyedül lenni az otthonomban a családommal, minthogy a vendég kérdezné meg előre, h nem zavar-e?
2017. júl. 4. 20:37
 18/25 A kérdező kommentje:

16-os én is így érzek és én is így teszek, ha látogatóba megyek. Sőt a saját családom is így tesz, anyám, tesóm, sógornőm felhív, ha jönni akar, h nem zavar-e. Ha nem zavar, úgyis jöhet, ha zavar, akkor meg neki is gáz azért idejönni, h aztán visszakulloghasson.

Amúgy ez az eset, h most nyitva volt a kapu és bejött nem gyakori, hiszen zárunk mindent, inkább az van, hogy csöngetnek és hiába akarom, h ne jöjjenek be, a párom akkor is beengedi őket, mert nincs szíve elzavarni őket, vagy cseszni rájuk. Szerintem ő ebben nőtt fel, mint írtam a nagyijához is úgy járnak ki-be mintha ott laknának, így látom rajta, h nem is érti, mi a gondom és meg sem akarja érteni. Számára ez nem gond és azt sem hiszi el úgy látom, h akár ez válóok is lehet.

2017. júl. 4. 20:43
 19/25 anonim ***** válasza:
42%

Teremts olyan szitut, hogy legközelebb inkább telefonáljon majd;)


Örülj, hogy törődnek veletek és van ki becsenget a postáson kívül, mert x idővel nem lesz így.

Aztán meg nem ottalvós látogatás ez, hogy pánikoljál...Ha éppen alkalmatlan, akkor megmondod egyenesen és 2 háznyit sétál vissza...ennyi.


Ez a bejelentkezősdi családon belül...egyszerűen nevetséges és ilyen távnál...röhej:DDD

2017. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
12%
Ha hozzánk valaki jön akkor A: kiabál az utcán,de ha van esze rájön,hogy felesleges mert a telek másik végébe amúgy se fogom meghallani B: felhív telefonon amit vagy felveszek vagy nem. Egy időbe volt csengőnk,de jó párszor felébredt rá a gyerek miután nagy nehezen sikerült elaltatnom,szóval megszüntettem a csengőt. Nem is hiánylom :D Nincs ilyen problémám, meg amúgy se,mert ha férjem is látja rajtam,hogy az ég világon senki nem hiányzik most nekem akkor nem enged be senkit és ez fordítva is így van.
2017. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!