Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik anyósnál laktok, milyen...

Akik anyósnál laktok, milyen nálatok az együttélés? Vannak konfliktusok?

Figyelt kérdés

A férjemnek az anyjánál lakunk,kétszintes hazban,gyerekünk is van,fent az emeleten mi vagyunk,van külön fürdőszobánk is,csak a konyha közös anyóssal.

Anyós nem hagy önállóskodni,mindig ő főz,igaz itthon van nyugdijas... Sokszor midenbe bele akar szólni,folyton azt lesi nmiket vásárolgatok stb.!

Én már most annyit ki tudtam könyörögni a páromtól,hogy az emeetre az előszobába csináltassunk konektort,mert itt szeretnék ezentúl vasalni,nem lent a földszinten anyósnál!


Felhoztam a külön bejaratot is már..hogy valamennyire legyünk már külön...de konyhat már nem akar fentre,pedig lenne hely megcsinálni!


Igy meg 1 kezemen meg tudom számolni,hányszor ebédeltunk,vacsoráztuk kettesben a párommal, majd hármasban már a kisfiunkkal a 6 év alatt,miota ideköltöztem a páromhoz


2017. júl. 16. 10:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Nincs az az Isten, hogy anyóssal éljek egy háztartásban. Nem is értem az ilyen embereket, akik ebbe belemennek. Kész öngyilkosság.
2017. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
8 évig éltünk anyósomék lakásában, csak egy szobánk volt külön, és lett 2 gyerekünk. Soha nem volt különösebb vita közöttünk. Nagyon sokat segített a gyerekek körül is. A házi munkát közösen végeztük. A rezsit megosztottuk, és sokat tudtunk így spórolni és venni egy saját házat. Alkalmazkodni kell egymáshoz.
2017. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem élünk vele, nem is élnék soha. Lenne konfliktus bőven. Hisz még így is kerülget az idegbaj sokszor, hogy külön élünk, pedig én igyekszem, de hát ez nem mindig megy.
2017. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha kulon akarsz elni, menjetek kulon lakasba/hazba.
2017. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Már bocsánat, de mégis mire számít az, aki együtt lakik a szüleivel? Persze, hogy konfliktusokat szül, még akkor is, ha külön lenne minden, meg külön bejárat. Még akkor is, ha egy nagy udvara lenne az eredeti háznak és az udvarba épülne egy teljesen különálló ház és még akkor is, ha történetesen két utcafront lenne a telken és a két ház más utcára nézne...még akkor is konfliktusokat szülne az ennyire közel lakás az idősebb generációval. Nincs az az isten, hogy együtt lakjak se a szüleimmel, se a párom szüleivel, ha csak egy mód van rá. Az én apám ki is jelentette, ha véletlen rászorulna az ellátásra, dugjuk be egy otthonba, mert még így józanul úgy gondolja, nem fair, ha egy szülő tönkreteszi a gyerekei kapcsolatát a párjaikkal...mert hogy vagy a szülő gyerek kapcsolat megy tönkre, vagy a párkapcsolat...ez szinte 100% együtt lakás esetén.

Anyós mindig is jobban fogja tudni, pláne, ha a férj egy szem gyerek volt..legkülönösebben akkor, ha egyedülálló anyaként nevelte fel. "A borsólevest nem fehéren és tésztával szereti a Gézuka, hanem ahogy én csináltam neki gyerekkorában: pirosan, galuskával...." stb

Ha anyós át tud jönni papucsban, az már régen rossz.

Ha valaki rákényszerül az együttlakásra, a lehető legrövidebb idő alatt össze kell szedni a pénzt és elköltözni.

Értsétek már meg, hogy olyan, hogy jó anyós-meny viszony nincsen, nem létezik. Hosszú távon biztos, hogy nem. Addig vagyunk menyek jók, amíg ugyanaz a véleményünk, mint nekik. Addig, míg nincs gyerek, addíg, míg a gyerek tökéletes, sőt fölül teljesít. "Gézuka soha nem hisztizett, nem kellett fegyelmezni, vigyázott a játékaira....biztos, hogy nem tőle örökölte"

Nem feltétlen rossz ember anyós, sőt, legtöbb esetben jóban lennénk vele, ha nem az anyósunk lenne.

Ne külön bejáraton agyalj, hanem azon, hogy hogy tudnád összeszedni a pénzt külön lakásra...ja hogy arra nincs...addig nem kellett volna gyereket vállalni.

Megértem az anyós oldalt is. Csak jót akar. Másrészről azt is megértem, hogy be akarják tartatni a szabályokat az ifjú párral, hiszen mégiscsak az ő házuk.

Szerintem nem tisztességes az ifjú párok részéről, hogy gyereket vállalnak, mielőtt szétköltöznének. Ezek után esélyük nincs anyóséknak, hogy valaha is megszabaduljanak a gyerekektől....nem gondoljátok, hogy 20 év gyereknevelés után a szülő megérdemli, hogy végre újra ő legyen a ház ura és ne kelljen alkalmazkodnia hozzátok?

Én úgy fogom tanítani a gyerekeimet, hogy álljanak a saját lábukra, ahogy azt apám is tette.

2017. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Mi közös, nagy családi házban élünk apai nagyszüleimmel. Nagyon ritkán van konfliktus. Anyu és nagymama mindig jó barátnők voltak. Ha elég értelmesek a felek és tiszteletet mutatnak egymás iránt, akkor nem lenne ok gyűlölködni. Legtöbb esetben együtt eszünk mind. Nem értem mi ebben a rossz. Egy család vagyunk és nem idegenek.
2017. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

#5

Te ritka buta vagy. Ha így állsz hozzá, akkor nem is csodálom, ha nem jössz ki jól az anyóssal.

2017. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
"Anyós nem hagy önállóskodni,mindig ő főz" Fú, hát ez nagyon szörnyű, nem tudsz 100%-os cseléddé válni, én hívnám a rendőröket.
2017. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 ironhide12 válasza:
77%
SOHA nem vezet jóhoz hogyha több generáció egy házban él ... előbb vagy utóbb úgyis lesznek konfliktusok amik a mindennapjaidat keseríthetik,
2017. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Az 5# válaszoló nagyon szépen összefoglalta amit gondolok erről.
2017. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!