Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik anyósnál laktok, milyen...

Akik anyósnál laktok, milyen nálatok az együttélés? Vannak konfliktusok?

Figyelt kérdés

A férjemnek az anyjánál lakunk,kétszintes hazban,gyerekünk is van,fent az emeleten mi vagyunk,van külön fürdőszobánk is,csak a konyha közös anyóssal.

Anyós nem hagy önállóskodni,mindig ő főz,igaz itthon van nyugdijas... Sokszor midenbe bele akar szólni,folyton azt lesi nmiket vásárolgatok stb.!

Én már most annyit ki tudtam könyörögni a páromtól,hogy az emeetre az előszobába csináltassunk konektort,mert itt szeretnék ezentúl vasalni,nem lent a földszinten anyósnál!


Felhoztam a külön bejaratot is már..hogy valamennyire legyünk már külön...de konyhat már nem akar fentre,pedig lenne hely megcsinálni!


Igy meg 1 kezemen meg tudom számolni,hányszor ebédeltunk,vacsoráztuk kettesben a párommal, majd hármasban már a kisfiunkkal a 6 év alatt,miota ideköltöztem a páromhoz


2017. júl. 16. 10:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
8# te vagy tök hülye vagy, vagy sosem voltál még ilyen helyzetben. Nem az a vaj, hogy anyós ráér és főz, nagyon kedves tőle, csak épp egy nő (legalábbis a többség) szeretne egy saját konyhát, ahol meglepheti a férjét és a gyerekét néha. Akárhogy is nézzük ez anyós konyhája. Ezt némely pasi nem bírja felfogni. Ha a párom felvetette volna hogy költözzünk az anyjához, abban a pillanatban szakítottam volna.
2017. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor most mar van konnektor a vasalashoz is fent es ha esetleg konyha is lenne, kerdezo, nem is akarsz mar sajat lakast mert akkor kenyelmesebb lesz mar? Miert nem dolgoztok a sajatert, ahol anyos nem lenne utban?
2017. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mi még anyóséknál lakunk, ugyan ez a helyzet majdnem, de nincs még gyerek. Felső emeleten, de itt saját fürdő sincs. Nekünk is lehetett volna, hogy megcsináljuk, de még külön bejárattal sem maradnánk. Sosem viselkednének úgy, hogy az a "miénk" (pl. nekem régi nagy vágyam egy kutyus, de nem vihetek oda, pedig elférne a telken - de az már pedig az ő házuk, hogy merem megkérdezni?). Nehéz volt ez a 2 év, mire összeszedtük magunkat, hogy külön költözzünk nemsokára. Rengeteg a konfliktus, mindent megmagyaráznak, mindenbe beleszólnak, úgy bánnak velünk, mint a gyerekekkel. Pl. ha megyünk valahova, hova mentek? mikor jösztök? Persze mindent lenyelünk, mert mi az elejétől tudtuk, hogy el fogunk menni, így próbáltuk megtartani a jó viszonyt. Mivel párom csinál mindent a ház körül, rá akartak venni, hogy a szemben lévő házat vegyük meg, ami lényegében újjáépítendő így még lakhattunk volna ott 1 évet minimum!, aztán át szembe... Kizárt. Én azt tanácsolom menjetek el mihamarabb! Az az egészséges és normális. Persze van arra is példa, hogy jól elvannak a generációk, de ez a kisebb %. Ők jó emberek, de mivel egy háztartásban élünk, elkerülhetetlen a sok kisebb vita, vagy a kellemetlen megjegyzések, remélhetőleg az elköltözéssel a viszony csak javulni fog, mert így biztosan romlana. Mivel nálatok már vannak konfliktusok, én komolyan azt tanácsolom, lépjetek. A gyerek dologra annyit, hogy én sem szeretném, ha ott sírna nekik megint éjjel-nappal. Felneveltek 2 gyereket, had pihenjenek amúgy is, most mi jövünk. Annyira fantasztikus érzés lesz, mikor először költöztök el és zárjátok magatokra a saját kis házatok/lakásotok ajtaját.
2017. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

mondjuk minek költöztél oda? meg szültél oda?

az ő háza, nem a tied.

költözzetek el, hat év alatt már lett volna idő, meg pénz is!

2017. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Csodálom,hogy eddig bírtad. Hogy föztél a gyereknek míg kicsi volt,hol evett,hol maszatolt? Anyós konyhájában? Nem bírtam volna hogy ne én főzzek a páromnak. Költözzetek el mihamarabb akár albérletbe is.
2017. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Hú szegény nagyon sajnállak,de jól mondják itt soha,többet ne kölcs oda inkább menjetek külön.az én párom kis anyuci szent fia,de sajnos elösször énis normálisan vettem h együtt a nagycsalád, jó oké ideépitettünk stb... sorolhatnám

Azt nemhogy a párom de mindennap anyós lepett meg a konyhába.

Mára már isten nyugasztalja nem él,de nagyon nehéz volt vele mindennap.

Mindenképp ajánlom még egy gyerekkel könnyebb menni,de léphetek tovább,mert késöbb bánni fogod.

Nálam párom anyuka halála után döbbent rá hogy hopsz,mégse volt a 3testvér közül a kis kedvenc!!

Ha párod nem akar esetleg menni,minnél hamarabb téricsd észhez.

Az élet okoz meglepetéseket,de mindegy élünk benne vagy mi tesszük magunk elé a lépcsőket!

Sok sikert!

2017. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy anyós mellett éljek!

Én se se senki se tökéletes, de ennek defektje van agyába. Olykor átmegyek, de szörnyű hallgatni hogy neki mindig kell valamiért sipítani.

Pl legutoljára 3 tányér lett elő hagyva és kivágta a hisztit miatta, de a fogyatékos még szét is tördelte... Gratulálok... Párom a Saját szobájába egy székre dobálja ruháit + ágy mellett földön 2 üveg innivaló + gép előtt egy kávés meg egy üdítős pohár, de ő bejön csak azért, hogy kötekedjen s leordítsa micsoda "cigánytelep van"...

Másik kedvencem: Épphogy felkeltünk (2x4m es a szoba) elszívtuk a levegőt este a csukott ablaknál, kinyitottuk, anyós meg bejön unalmába, észrevette ablakot hogy nyitva s "csukjátok be, mert fázok" (ő szobája a lakás túloldalán...) ÉS mielőtt kimegy olyat mondott, hogy akkor mondtam páromnak ez fogyatékos. "büdös van" - persze most keltünk, elszívtuk a levegőt B+, s a nagy logika: Azelőtt 1 perce csukattad be velünk ablakot...


Ohhh te szent szr....

Azt hozzáteszem: Saját cuccai nem zavarják, de ha más 1 dolgot is előhagy pl dezodort ott hagyjuk övéi közt a fürdőbe a polcon az a világvége... Pofázik 1-3tányér miatt, de MOSOGATNI NEM TUD!!! TÖBB ÉVES , hetes dolgokat kaparok le mindig azokról a konyhai tárgyakról, amit használatba veszek.

Vett új teflont pár hete, nemrég párom mondta süssünk valamit aztán oda van rozsdásodva, az alatta lévő is rozsdás és áll benne a több hetes büdös víz, mert vizesen rak el mindent. -.- s tudnék még mesélni... Ritka a normális anyós! A legtöbb magának való betokosodott ember, akik nem véletlen "magányosak".

Talán 1 hetet bírnék ki max mellette xD de mielőbb ki akarunk költözni külföldre messze a defektesektől s rendes keresettel. Bánom, hogy nem voltam kitartóbb kinti másik hely keresésében - tovább kellett volna állni az akkori meló helyről s nem haza jönni. Nehéz lett volna az idő beosztásunk miatt keresni...de nem kellett volna feladni. :(


25év alatti huszonévesek vagyunk párommal.

2017. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%

Van bizony. Apódom pár hónapja elment sajnos, és hogy segítsünk, odaköltöztünk. Nyilván szeretnénk sajátot, de mivel jó pár megyével arrébb van, most kezdtük el kialakítani a munkánkat pl.

Minden nap meg van főzve, ki van mosva, mire hazaérek, de azért megkaptam, hogy nem csinálok semmit... ha nekiállok valaminek, szó szerint kiveszi a kezemből, miért így, miért azon, miért azzal, miért most stb.

2018. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!