Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Baj, ha nem akarom, hogy a...

Baj, ha nem akarom, hogy a párom családja az életünk része legyen?

Figyelt kérdés

Nem tudtam őket megkedvelni a négy év alatt, amióta együtt vagyunk. A párom számomra tökéletes, de a szülei csak kizsigerelik ahogy tudják. Addig jó csak a párom, amíg segítség kell. Sohase számíthatott rájuk. Ezt ő is tudja, csak nehezen fogadja el. Én viszont egyáltalán nem tudom elfogadni, nem akarom hogy részt vegyenek az életünkben. Hamarosan telik saját lakásra, egyszer meghívjuk őket, de utána nem akarom őket ott látni. Baj ha így gondolom? Értelmes, tanult nő vagyok, türelmesnek is tartom magamat, de ez az életem egyetlen pontja, amit nem bírnék kezelni.A saját családommal normális a kapcsolatunk, de nyilván ők is elfogadják, hogy saját életünk van saját döntésekkel, azt éljük. Én mindig azt az elvet vallottam, hogy olyan kapcsolatnál, ami lehúz, még az is sokkal jobb, ha nincs kapcsolat.

23l (a párom 32)



2017. júl. 5. 10:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A párodat nem tilthatod el a szüleitől, ha ő szereti őket.
2017. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem eltiltani akarom, de hozzánk nem szeretném hogy jöjjenek.
2017. júl. 5. 10:16
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Igen, baj. Ha a párod nem így gondolkodik, akkor ez idővel éket ver majd közétek.

És ne haragudj, de ti négy éve vagytok együtt, ő meg 32 éve tagja annak a családnak. Mi az, hogy sohase számíthatott rájuk? Tudhatod te ezt egyáltalán?

Ha a párodnak igénye van arra, hogy tartsa velük a kapcsolatot és segítse őket, akkor ez van.

2017. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így megy. Amennyiben még nem hangoltad a csaladja ellen a párodat úgy a pároddal kapod a családját is. 23 éves vagy. Irtó sok megalkuvás kell ahhoz,hogy egy életen át szertni tudjatok egymást,már kezdheted is.
2017. júl. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Elég sok mindent tudok róla, ő maga mondta nekem, a családja se cáfolta meg ezeket a viselkedésével. A párom elsősorban mellettem áll. Csak elgondolkoztam, hogy sok helyen szerencsére nincs ilyen gond. Az én szüleimmel se. Nekem a párom kell, a hülyeséigeivel együtt, de az életemben és a közös életünkben nem akarom a családját elviselni, akik csak azt nézik miből húzhatnak hasznot.
2017. júl. 5. 10:29
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

A párod jóval idősebb, mint te, ő már tudja, mi a család és a kompromisszum. Az élet nem úgy megy, hogy ami nem tetszik, azt kizárom, és ilyet nem kérhetsz tőle.

Az én anyámat az anyja elhagyta kiskorában, lepasszolta vidékre nagyszülőkhöz. Késő tizenéves volt, mikor újraegyesült a család. Anyám mégis a mai napig támogatja, látogatja, pedig megtehette volna, hogy rá se bagózik, mindenki értette volna, miért. Az ő döntése, a család elfogadta, támogatja, apám is, aki amúgy a fenti eset miatt nem bírja nagyanyámat egyáltalán.

A párod családja olyan, hogy sok esetben felteszed a pókerarcot és csak támogatod a párod abban, amit dönt. Ha ő tartja a kapcsolatot velük, akkor ez lesz.

2017. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Szóval a te családod nyugodtan mehet majd a közös otthonotokba,de a párodé nem.Ő mit szól ehhez?Mert ha ő szeretné vendégül látni őket,akkor lesz még bőven problémátok.
2017. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Most neked jólesne, ha a párod pattogni kezdene, hogy ő nem hajlandó a szüleiddel semmilyen kontaktot fenntartani? Szerintem itt sírna a szád, pedig ennyi erővel jogos lenne.

Amíg nem állnak közétek, addig semmi közöd ahhoz, hogy a párod mit miért csinál velük. Ha nem a közös pénzeteket adja nekik, nem a közös lakásotokba költözteti őket stb.addig hadd tegyen már felnőtt lévén azt, amit akar.

2017. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem kedveled őket akkor ne menj nàluk. De ha a párod is tesz pénzt a lakásba amit venni akartok akkor ha ő szívesen látja az otthonában a szüleit nyílván el kell fogadnod. Annyi erővel ő is mondhatná, hogy a te szüleid se menjenek oda. A férjem és a szüleim kapcsolata sem túl jó, teljesen máshogy látják a világot, voltak viták is. De a párom soha nem mondta, hogy ne jöjjenek nálunk vagy mi ne menjünk náluk. Ha együtt megyünk viszont nem ülök a szülői házban órákat, max 1-2 órát vagyunk, közel laknak. Megértem a férjem is. De tudja, hogy szeretem a szüleim (pedig én is tudom h nehéz esetek, de ők neveltek fel, taníttattak) és mondja is, hogy szeretné ha jó kapcsolatban lennék velük és majd a születendő gyerekeink is szeressék a nagyszüleiket. Nem ismerlek, nem támadni akarlak, de ha fontos a párod, szereted és vele akarod leélni az életed nem mondasz ilyet, hogy nem látod őket szívesen a közös otthonotokban. Ha a párom ezt mondaná, elgondolkodnék, hogy szeret e egyáltalan.
2017. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A páromat nagyon szeretem, de annyira senkit nem tudnék szeretni, hogy ilyen családot elviseljek. Azt szeretném, ha a párom mellettem állna helyt ezentúl, ha nem beszélem meg vele, akkor pénzünk se lenne,mert mindig sírnak hogy adjon a párom. Ugyanúgy ahogy elvárt volt, hogy anyóst ő furikázza, vásároljon neki, holott nem szorul rá. Ha nem vagyok elég határozott, akkor a szülők lesznek azok. Nem érdekli őket, hogy mi haladjunk, csak a saját örömük a fontos. Ezért érzem így.
2017. júl. 5. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!