Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert kell mindenert beszolni?

Miert kell mindenert beszolni?

Figyelt kérdés
Annyira idegesit az anyos. Ma elmeseltuk, hogy a kislanyunk kapott egy gyongyokbol fuzott karkotot ami kb 300Ft volt. Erre kijelentette, hogy az draga, mashol 50Ft-ert lehet venni. Es? Akkor vegyen neki. Hozzateszem semmit nem kapott meg a nagyanyjatol csak egy polot es egy szoknyat.(Masfel eves ) A szulinapjara sem kapott semmit. De meg csak fel sem koszontotte kulfoldon elunk, azert szerettem volna, ha felhiv skypeon az nem kerul penzbe szerintem csak facebookon irt, hogy lassak o milyen jo nagymama. Jo nem varom el. De az en szuleim ha tehetik mindig hoznak tenyleg kis aprosagot, es mar annak nagyon tud orulni. Total kivagyok tole, mindenbe beleszol, okoskodik grrr.

2017. júl. 10. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
"Köszönöm a tanácsot, anyuka, de nem az az első gondolatunk, mennyibe kerül, ha megtetszik valami a gyereknek". Valami hasonló udvarias odaszúrás esetleg, ami arra utal, hogy eszetekben sincs a gyereken spórolni?
2017. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen. Sporoljon magan. Magatol nem sajnal semmit.
2017. júl. 10. 22:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az orrára kötni, hogy mi mennyibe került.
2017. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
"Igaza van anyuka, mindig elfelejtem, hogy sajnálnom kéne 300 Ft-ot az egy szem lányomtól."
2017. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegesítsd magad az anyóson, nem számít. Ne is törődj vele. Viszont a gyöngykarkötővel vigyázz, mert széteshet és a gyerek lenyelheti, orrába dughatja.
2017. júl. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

Akkor most én is beszólok. Ez itt nem egy panaszkönyv. Te pedig csak panaszkodni jöttél ide. Közölted a problémádat az anyóssal, és kész. Ezt elmondhatod a szomszédasszonynak is.

Le lehet ezt rendezni azzal a mondattal is, amit az első válaszoló írt, és tovább lépni a dolgon.

2017. júl. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
Hát a te anyósod se szívesen lennék...
2017. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, legalább jó messze lakik. :D


De elhiszem, hogy bosszant. Az a gond, ha egyszer betelik valakinél a pohár, akkor minden apróság már bosszantja a másikkal kapcsolatban, amin alapesetben átsiklana.


Több verzió is van, hogy kezeld az ilyen helyzeteket:

a) "Igen, van olcsóbb is, de van drágább is. "

b) "Szuper, akkor vehetsz is neki, biztos örülni fog, ha találkoztok. "

c) Nem mesélsz neki semmit, csevegtek az időjárásról, a gyerekről, hogy milyen ügyes, vagy mit főztél aznap...Semmi olyat, hogy mit vettél, hová mentek...stb

d) Nem beszélsz vele.

e) Meg se hallod mit mond... ;)

2017. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rajottem, hogy azert csinalja hogy osszevesszek a ferjemmel. De nem fogja elerni a celjat.
2017. júl. 11. 09:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De miből gondolja, hogy ezért összevesznél a férjeddel? Nem értem.
2017. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!