Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szoktassam le apóst a...

Hogyan szoktassam le apóst a tákolásról?

Figyelt kérdés
Apósom állandóan azzal próbál kedveskedni nekünk, hogy ha valami elromlik nálunk akkor megtákolja és szerinte ez jó nekünk, mert így nem kell újat venni. Az igazság az hogy ez megy már évek óta, eddig elnéztem neki, de most már betelt a pohár nálam. Hónapokon belül új házba költöznénk a párommal, erre nemrég kiderült hogy a drága após az előző háztulajdonosok által otthagyott ezeréves szekrényeket fogta és megjavította a saját szakállára, pedig direkt úgy beszéltük meg hogy nekünk nem kell, tárolhatjuk náluk az udvaron. Erre most jön azzal hogy megjavította és használjuk csak nyugodtan. Ezen bevallom egy kicsit össze is vitatkoztam vele, amire kerek perec kijelentette sértődve hogy nem vehetünk új szekrényeket, mert annak semmi baja, megjavította. Mi viszont új, modern házat akarunk, ami apósnak egyáltalán nem tetszik mert szerinte kiszórjuk a pénzt az ablakon. A múltban él és nem veszi észre hogy a tákolásai nem jók. Mit kellene tennem hogy megértse? A múltkor is amit megjavított mikrót, azt is inkább titokban kidobtuk, mert utána csapkodta le az áramot. De általában az összes tákolása ilyen, csak nem merjük neki megmondani mert megsértődne rajta.

2017. aug. 17. 01:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az is baj, hogy eddig csak hümmögtetek, mert különben "megsértődik." Na, az após helyében én inkább azon lennék megsértődve, hogy nem mondjátok meg kerekperec, hogy nem kell. Pl. a mikró. Sértődés nélkül, korrekten lehetett volna mondani: apuka, ne haragudjon, de kidobtuk a mikrót, mert balesetveszélyes volt. Pont. Nem mondtál semmi sértőt, ha megsértődik, vagy rosszul is esik neki, idővel megbékül. Szerintem a részetekről korrektebb, mint mint egy gyereknek hazudozni, hogy jól van ez úgy.

A konyhabútornál lehet, hogy nem szeretné, hogy az udvarukon álljon. Szállíttassátok máshová. Egyébként én itt azt mondtam volna: Apuka, aranyosnak tetszik lenni, de megbeszéltük Palival/Józsival/Elemérrel, hogy új bútort szeretnénk. Már meg is rendeltük.

Ha belebeszél, hogy pazaroltok: Igen, apuka, lehet, hogy úgy tűnik, hogy pazarolunk, de mi keressük meg rá a pénzt, és tessék elhinni, meg is van rá a pénz, nem fogunk apukáéktól kölcsönkérni.

2017. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%

Egy életveszélyes mikró teljesen más, mint egy felújított bútor. Szereti csinálni gondolom. Ti megmondjátok neki kerek-perec, hogy új lakásba nem szeretnétek vinni, más az elképzelésetek, ő pedig újítson fel kedvére, és beszéljétek rá, adja el őket. Így pénzt is keres vele, ez sok idősnél egyfajta hobbi. Többször is mondjátok el, ha eddig nem értette meg, de ha sokat hallja, hogy a munkájának értéke van, utólag még akár hálás is lesz.

Én valahogy így oldanám meg. A kecske is jóllakna és a káposzta is megmaradna.

2017. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán, az apósnak miért kell tudni arról, hogy elromlott a mikró?

Túl van tájékoztatva az após, és csemegéz a feladatokban.

Nem kell róla tudjon, hogy mi jó, mi nem.


És a régi mikrót sem titokban kellett volna kidobni.

- Apuka drága, vezzem egy új mikrót a régi helyett, mert állandóan levágta a biztosítékot!

2017. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

12-es vagyok. Az lemaradt, hogy természetesen nem műszaki cikkeket adjon el, hanem bútorokat.

Manapság kifejezetten keresik a helyrehozott szép antik bútorokat, van rá kereslet.

Természetesen az ötletem csak akkor érvényes, ha valóban szépen felújítja őket, és nem tákolja. :)

2017. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%

Én se értem, honnan tudja meg apósod, hogy épp mi romlott el nálatok. A pároddal kettesben megbeszélitek, hogy vesztek újat, és kész.

Mondjuk udvaron (fedetlenül) bútort tárolni nem helyes, mert egy év alatt teljesen tönkremegy. Nyilván após ezt előre látta és sajnálta volna a használható (ámbár nem divatos) bútorokat.


Azt sem értem, mi az, hogy nem vehettek új szekrényeket. A ti pénzetekből azt vesztek, amit akartok. És ha nem hívjátok magatokkal, még tudnia sem kell róla, csak amikor már ott áll az új.


Egyáltalán, hogy jutott be a frissen megvett házatokba bútort barkácsolni? Vételkor a kulcsokat gondolom ti kaptátok meg.

2017. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Kiköpött nagypapám!!! Amikor anya arról beszélt, hogy szeretne polcot rakatni a fürdőszoba falára, akkor papa mondta hogy vannak neki otthon hozzá fadarabok, persze az összes kopott és ősrégi volt és nem értette anyának mi vele a baja. Elég régi fűnyírónk van, az utóbbi időben elkezdett véletlenszerűen kikapcsolni, nagypapám szerint "olyan nincs hogy nem működik, nem nyomtuk eléggé rajta a gombot", persze nála se akart rendesen működni... Amikor új lakat kellett a bejárati ajtóra mert az is elég régi volt és emiatt nem mindig nyílt ki könnyen, akkor is hagyjuk majd ő megcsinálja. Két hónapig csak hajtogatta, aztán vettünk lakatot, arra meg húzta a száját és láthatóan meg volt sértődve, hogy de hát ő szólt hogy megcsinálja. Nálunk is volt már veszekedés, akkor papa csak annyit "értett meg" a dologból, hogy az ő munkáját szidjuk... Szerintem ezen nem nagyon lehet változtatni, inkább tűrni. Bár lehet hogy ha határozottan az após elé állsz és megmondod hogy nem kell, talán ő is megsértődik de lehet észbe kap.
2017. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Félreértitek. Após járt az új lakásban körülnézni, de nem ott tákolta meg a szekrényeket. Após udvarába vittük a felesleges tárgyakat az új lakásból, mert azt mondta hogy ott jó helye lesz neki aztán majd csinál vele valamit. Arra nem gondoltam hogy, saját szavaival élve, felújítja a szekrényeket és utána követelőzik majd hogy vigyük vissza a lakásba. Egyébként ne gondoljátok hogy szép antik szekrényről van szó, inkább egy szétesőfélben lévő tűzre való darab amit szerintem el sem lehetne adni.


Az új lakás árába besegített após is és egy faluban lakunk vele, ezért tud minden apróságról. Napi szinten vendég nálunk és jól ki is jövünk vele és ezért is nem akarunk megjegyzéseket tenni a tákolásaira mert vérig sértődne és nem akarjuk a jó kapcsolatunkat elrontani vele. Anyós sajnos már nem él.

2017. aug. 17. 17:01
 18/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pontosabban csak laktunk, mert pár hónap múlva tervezünk költözni át az új lakásba. Amióta megtudta hogy új helyre költözünk azóta úgy vettem észre hogy szeret beleszólni mindenbe, szerintem fáj neki hogy egyedül marad a faluban és nem fogunk minden nap találkozni és tudat alatt talán próbálja ezt megakadályozni.
2017. aug. 17. 17:07
 19/21 anonim ***** válasza:
76%
HA penzt adott, akkor ugy gondolja, joga van beleszolni, hiszen valamennyi hanyadat o fizette. Szoval.... Nem tudjatok elsutni a sufniba/feszerbe/pincebe/padlasra a szekrenyeket? A ferjed hogy all a problemamegoldo keszsegevel? Regen nem dobtak ki semmit az emberek, nos o is ilyen, ezt el kell fogadni. Ha nem fizetett volna bele a hazba, akkor siman ellenkeznék, de igy??!! Kellemetlen... A hazra nem volt penzetek, h. az egeszet kifizessetek, de butorra van?
2017. aug. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is elég hasonló volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy itt minden rokon a megmaradt "vackát" ajánlgatta nekünk. Emellé a párom is beállt, hogy fent van a padlásukon a mamája konyhaszekrénye (tipikus 70-es évekbeli, nikotintól és olajgőztől besárgult szekrény), meg majd összeszedünk azokból konyhafelszerelést. Én sem akartam sértődést, viszont a 10. felajánlásnál a sarkamra kellett állnom, és megmondani, hogy nem tetszik, inkább újat szeretnénk, esetleg már kinéztünk/lefoglaltunk egyet. A legnehezebb anyukámnak volt megmondani, hogy nem tartunk igényt a dédi világháború-korabeli szekrénysorára, de szerencsére ő megértette.

Bár nem értem, hogy hogyan fér hozzá a ti dolgaitokhoz (együtt laktok?), de meg kell értetni vele, hogy felnőtt emberek vagytok önálló keresettel, és ti megoldjátok majd.

2017. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!