Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szoktassam le apóst a...

Hogyan szoktassam le apóst a tákolásról?

Figyelt kérdés
Apósom állandóan azzal próbál kedveskedni nekünk, hogy ha valami elromlik nálunk akkor megtákolja és szerinte ez jó nekünk, mert így nem kell újat venni. Az igazság az hogy ez megy már évek óta, eddig elnéztem neki, de most már betelt a pohár nálam. Hónapokon belül új házba költöznénk a párommal, erre nemrég kiderült hogy a drága após az előző háztulajdonosok által otthagyott ezeréves szekrényeket fogta és megjavította a saját szakállára, pedig direkt úgy beszéltük meg hogy nekünk nem kell, tárolhatjuk náluk az udvaron. Erre most jön azzal hogy megjavította és használjuk csak nyugodtan. Ezen bevallom egy kicsit össze is vitatkoztam vele, amire kerek perec kijelentette sértődve hogy nem vehetünk új szekrényeket, mert annak semmi baja, megjavította. Mi viszont új, modern házat akarunk, ami apósnak egyáltalán nem tetszik mert szerinte kiszórjuk a pénzt az ablakon. A múltban él és nem veszi észre hogy a tákolásai nem jók. Mit kellene tennem hogy megértse? A múltkor is amit megjavított mikrót, azt is inkább titokban kidobtuk, mert utána csapkodta le az áramot. De általában az összes tákolása ilyen, csak nem merjük neki megmondani mert megsértődne rajta.

2017. aug. 17. 01:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
67%

Nekem apukám ilyen, amit csak lehet összetákol, nagyon kevés esetben, már tényleg a totál meghalt dolgoknál ismeri el, ha valami kuka. 2 évig otthon laktunk a párommal, addig kénytelenek voltunk elviselni, de mióta külön élünk, ha valami tönkremegy kidobjuk és nem szólunk, csak ha már vettünk újat, akkor is annyira, hogy XY elromlott, kidobtuk, vettünk másikat.


Otthon tavaly tönkrement a bojler, apám szerelgette, sikerült is működésre bírnia pár nap alatt, de a melegvíz alig folyt belőle, havi egyszer "kiégett". Felajánlottuk, hogy hívunk egy bojlerszerelőt, ha nekik nincs rá pénzük, de elutasította, mígnem idény nyáron végleg beadta a bojler a kulcsot, nagy nehezen belátta, hogy ennek annyi és vett egy újat.

Az udvarban rengeteg "tákolmány építmény" van felhúzva, de mindegyikben kacatokat tárol, mint régi szekrények, konyhabútorok, régi mosógép, tűzhely, hogy hátha jó lesz még valamire.


Egyszer mondtam neki, hogy kellene nekem egy könyvespolc, mire felajánotta, hogy csinál nekem egyet: előkapott 4 db hasonló kaliberű, ősrégi deszkát és összetákolt belőle egy könyvespolcot.


Szerintem ezeket a dolgokat úgy lehet elkerülni, ha nem tud arról, hogy valami tönkrement.

Báár...náluk tartom a biciklimet, nemrég menet közben kiugrott a hátsó fékbowden a helyéről, mert kilazult a csavar és leesett. Tervben volt, hogy veszek rá másik csavart, de mikor legközelebb mentem apám felhívta a figyelmemet: elment a postára a biciklimmel (mert az övének valami baja volt), észrevette, hogy rossz a hátsó fék, úgyhogy megcsinálta. Meg is örültem, hogy legalább nem kell olyan pici csavar után futkosnom. Mentem megnézni, látom ám: szigszalaggal volt összetákolva csavar helyett.

2017. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!