Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarok velük puszilkodni,...

Nem akarok velük puszilkodni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nálunk nem volt divat a puszilkodás. Anyám sose szerette, ha megpuszilják, de még a érintéseket sem. Számomra ez a természetes, ebben nőttem fel.


A pároméknál viszont teljesen más a helyzet. Puszi minden egyes r*hadt alkalommal. Minden hétvégén találkozok velük, de ha átmegyek pénteken, szombaton meg vasárnap is, akkor minden alkalommal puszi-puszi megérkezéskor és távozáskor is.

Bejátszottam párszor, hogy direkt csak mosolyogtam rájuk, és nem léptem oda puszit adni. Hátrálni nem hátráltam el, mert az sértő lenne nekik, és megbántani nem akarom őket. De már nagyon elegem van... sajnálom, de rendesen gyomoridegem van amikor megyünk hozzájuk és állandóan jönnek a puszival.

Tegnap szintén náluk voltam, csak após volt otthon. Nem mentem oda hozzá puszit adni, de rendesen köszöntem. Erre jön utánam a szobába, hogy "adjál már egy csókot"... Utálom az egészet.


Nem azzal van a bajom, ha mondjuk karácsonykor ajándékozásnál adunk egymásnak, vagy ha mondjuk ritkán találkozunk, üdvözlésül. De sajnos túl gyakran találkozunk, és ez nekem sok.


Páromnak szóltam erről, hogy finoman beszélje rá őket, hogy én ezt nagyon nem szeretem, de ő csak azzal jön, hogy most mit csináljon?! Szóval nagy segítség.


Ha esetleg rákérdezne valaki: nincs semmi bajom anyósékkal, nem kifogást keresek, hogy beléjük kössek. Szeretek velük beszélgetni stb., de ezt a puszi-puszi dolgot rühellem.



2017. aug. 20. 13:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

Hány éves vagy? Mióta vagy a pároddal? A szüleinél lakik?

Nem kell senkitől rettegni, nem fogják leharapni a fejed csak mert nem akarsz puszilkodni.

Az viszont már nagyon ciki ha hónapok sőt évek után adod elő hogy ez mennyire zavar...

Elég gyerekes hogy a pároddal pŕóbálod ezt intéztetni ő meg ráadásul töketlen és tojik rá hogy téged mi zavar.

Ha màr olyan jóban vagy a szülőkkel hogy anyósnak meg apósnak hívod őket, akkor ahhoz is legyél felnőtt hogy el tudd mondani a gondodat nekik.

Lesznek még ennél komolyabb konfliktusaid is az életben...

2017. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Na a párod is megér egy misét, hogy ennyire pancser és papucs....
2017. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%

Esküszöm, azt hittem, hogy csak én vagyon ilyen félresikerült, hogy utálok állandóan puszizkodni a rokonokkal. Volt-van is lelkiismeret-furdalásom miatta. Annyira természetes majdnem minden embernek, hogy ha találkoznak, puszi-puszi. Nem vagy egyedül, én is utálom, és nem azért mert pl. büdös a szám. A megoldást is könnyen ajánlgatják a válaszolók,hogy mondd meg nekik konkrétan szemtől szembe, mert ez nem ilyen egyszerű. Megsértődnek, mert mindjárt azt gondolják, hogy haragszol rájuk, valami gondod van velük, hiába mondod, hogy TE ezt nem szereted, akkor is magukra veszik. Mert nem egy csapatot kell körbepuszilgatni egyszerre, akkor talán felfognák, ha akkor mondjuk, amikor sokan vannak, hanem alkalmakkor max. kettőt-hármat, ezért nem fogják fel és ezért van ebből sértődés. Nem könnyű helyzet, aki nincs ilyenben benne, nem nagyon tudja átérezni. :/

Ünnepekkor más a helyzet, egyetértek a kérdezővel.

2017. aug. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Ezt én is írhattam volna :D

Én is utálom, nálunk se volt divat a puszi meg az egymás hátsójába bújás.

De nekem van elég egyéb problémám is anyóssal, bár csak a puszi lenne, óránként is megpuszilnám :D First world problem. :D

2017. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

# 10 Nem basszus, nem bírom ki a hétvégi puszikat, mert nagyon irritál. Megnézném, ha rád akarnának erőltetni valamit, amit utálsz, mennyire tetszene.


3,5 éve vagyunk együtt, munka miatt ingázunk, ő is otthon van hétvégén meg én is, úgy járunk át egymáshoz. Ha nem megyek, az a baj.


Mi gyerekes van abban, hogy a segítségét kérem abban, hogy finoman közölje velük? Az ő szülei, 29 éve ismeri őket, nyilván fel tudná vezetni szépen a dolgot. Egyébként nem hívom őket anyósnak és apósnak, csak az érthetőség kedvéért írtam így a kérdést. Ha Mártit vagy Gyurit írtam volna, az nem lenne egyértelmű szerintem, ne kössünk már bele mindenbe.


# 13 Úgy van ahogy mondod, nagyon jól látod a helyzetemet.

2017. aug. 21. 10:18
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Én átérzem ezt, engem is irritál ez a kikényszerített szokás, és szintén nem merek ellenkezni. Mi lesz így velünk?
2017. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már még a párod legyen a hibás, hogy nem oldja meg a hülyeségeidet helyetted. XD Komolyan 2017-ben már olyan álomvilágban élünk hogy neked ez a legnagyobb problémád? Egyébként nem értem mit vársz, csodát? 4 lehetséges kimenetele van a dolognak:


1, Elfogadod hogy náluk ez a szokás, és marad minden így

2, Megmondod nekik szépen hogy nálatok egy nem nagyon volt szokás, és sajnálod de nem lehetne ezt hanyagolni mert kicsit kellemetlenül érzed magad miatta. Mert ugye felnőtt ember vagy, legalábbis valami olyasmi.

3, Nem találkozol soha többet anyósékkal.

4, Szakítasz a pároddal.


Ezek közül válaszd ki a neked szimpatikusat, és hajrá!

2017. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezzel az a baj, hogy ha nem szólsz nekik szépen: (Gyuribá, Gizinéni, már régen szerettem volna mondani, csak nem tudtam, hogy kezdjek hozzá, hogy ne legyen bántódás, mert tényleg nem az a cél, de én nem szeretek puszit adni. Ez nem önök ellen szól, a szüleimnek sem adok találkozásnál.)

Szóval ha nem mondod szépen, egyszer, ha valami miatt el lesz szállva az agyad, csúnyán fogod mondani, és akkor nekik lesz igazuk, ha megsértődnek.

2017. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotekedni akarok, de annyi problemat megoldana a kommunikacio. Foleg, ha joban vagytok, akkor nyugodtan megmondhatnad nekik, hogy szivesen jossz hozzajuk, de teged ez a puszilkodas feszelyez. Nincs ebben semmi fura, ok igy nottek fel, te meg ugy. Persze van ra esely, hogy nem tartjak tiszteletben, de igy, hogy elkepzelesuk sincs, hogy mi bajod, eselyuk sincs tiszteletben tartani a te szokasaidat.
2017. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Bocs, de a 17-es nem idiota, csak felvazolta, hogy milyen lehetosegek vannak, es igen, volt a lehetosegek kozott hulyeseg es ezt szerintem a 17-es is tudja. Az eletben mindennel igy van, ami nem jo: vagy elfogadod, vagy valtoztatsz a helyzeten, vagy valtoztatsz a hozzaallasodon, vagy kilepsz a helyzetbol. Ez nagyjabol mindenre rahuzhato, kb ezt tette a 17-es is. Nem azt tanacsolta, hogy szakitsd meg veluk a kapcsolatot, azt gondolom o is tudta, hogy ebben az esetben nem jarthato ut. De ott van a lehetosegek kozott a te esetedben is, mint az elet minden teruleten.
2017. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!