Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan állítsam le az anyósoma...

Hogyan állítsam le az anyósomat, mikor ilyen hülyeségekkel jön?

Figyelt kérdés
Az anyósom folyamatosan jön nekem azzal, hogy az az egészséges, ha a gyerekek minél többet betegek gyerekkorukban, mert annál egészségesebbek lesznek felnőttkorukra. És ezt kb. minden találkozásunkkor elmondja, meg azt is, hogy van, ahol még direkt piszkot is etetnek a gyerekkel, hogy minél több kórokozóval találkozzon. Ez az egész onnan ered, hogy mikor két éve először készültek meglátogatni a kislányomat, megkértem őket, hogy csak akkor jöjjenek el, ha tényleg mindenki egészséges, mert nem szeretném, ha az alig két hetes korababám megbetegedne az influenzajárvány közepén. Hogyan állíthatnám le? Esetleg nem tudtok valami értelmes cikket erre vonatkozóan, amit megmutathatnék neki?

2017. szept. 24. 13:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%

Én is mindig beteg voltam kisebb koromban pár évig, aztán tessék.. Autoimmun betegségeim vannak, hol kemoterápiára, hol biológiai terápiára járok, hol "csak" itthon szedem ezeket kapszulában...

Ez egy nagy hülyeség. Az igaz, hogy elvileg így kellene működjön, csak sajnos sok esetben nagyon nem így van. A fél gyerekkoromat a földön "fetrengve" töltöttem, saraztunk, homokoztunk, kint aludtam a kutyát , macskát ölelve délutánonként, mégis itt tartok.

2017. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Koraszülött (30.hét) kislányom 8 éves. 2 éves korátóll bölcsödébe járt.

A megfázáson kívül még nem volt beteg,söt az oviban szinte minden gyerek himlös volt,ö eddig még se himlös.se más jellegü járványbetegséget nem kapott el.Ha túlfélted az se jobb,de amit az anyósod mond,az is meröen hülyeség. Èn falun nöttem fel,5 éves koromig állandóan beteg voltam.Ha megláttam az orvos autóját már ágy alá,szekrénybe bujkáltam,mert állandóan szurkáltak.

2017. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából az alapvető probléma az, hogy amit ő máshogy gondol, azt ránk akarja erőltetni, és ehhez elméleteket gyárt, hogy alátámassza a saját teóriáját, és azt sulykolja. A valódi célja az, hogy irányítást gyakorolhasson fölöttünk. Egyszerűen nem tud abba beletörődni, hogy igenis vannak dolgok, amiket mi MÁSHOGY látunk. Ez a fenti csak egy visszatérő elem a sok közül, már a gyerek előtt is mindent jobban tudott. Értjük mi, hogy jót akar, de azért van egy határ...
2017. szept. 24. 15:15
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
A férjednek kell leállítania. Ha annyira egyetért veled, hogyhogy ez még nem történt meg?
2017. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Már egy jó párszor elmagyarázta neki a férjem, hogy köszönjük a tanácsait, meg a kioktatást, de ha még egyszer felhozza az aktuális témát, akkor nem beszélünk vele többet. Aztán egy darabig ért is belőle, de utána csak kezdi elölről :(
2017. szept. 24. 16:12
 16/22 A kérdező kommentje:
Ja meg mostanában úgy csinálja, hogy a férjem ne hallja, mert tudja, hogy abból balhé lenne, csak nekem mondja a magáét. Én meg úgy akarom leállítani, hogy ne legyek tiszteletlen, de így meg nem bírok vele. Meg soha nem a konkrét témával kezd, hanem kedvesen elkezd kérdezgetni, mi újság velünk, megdicsér, jajj de szép ez a gyerek, ő mondja is mindenkinek, milyen jó anya vagyok, és amikor "megpuhított" akkor hozakodik elő a témával.
2017. szept. 24. 16:19
 17/22 A kérdező kommentje:
Konkrét példa, mikor 24 hetesen kiderült, hogy sajnos terhességi diabéteszem van. A diéta elegendő volt, de 2 hetente kontrollra kellett járnom, és szigorúan betartanom, hogy semmi cukrosat nem ehetek. Ezt mondtuk anyósoméknak is. Utána pár héttel mentünk hozzájuk át családi ebédre, erre az ebéd után hozza ki széles vigyorral a desszertet, mondván, csak nekem sütött a kedvemért, a kedvencemet: mákos gubát. Emlékeztettem, hogy nagyon kedves, de tilos ilyesmit egyek a diabéteszem miatt, mire megkérdezte, hogy valóban létezik-e ilyen, vagy csak én találtam ki kifogásként, hogy így vigyázzak az alakomra terhesen, mert amúgy nem kellene fogyózzak, mert elég vékonyka vagyok így is, és normálisan kellene ennem. Ezt úgy a nagy család füle hallatára, és persze, mivel mindenki ismeri őt, csak bólogattak ők is, szerencsére a férjem kiállt mellettem, mondván, szívesen megadja az orvosom, vagy a védőnőnk számát, náluk lehet érdeklődni, ha nekünk nem hisz.
2017. szept. 24. 17:05
 18/22 anonim ***** válasza:
78%

A száz évvel ezelőtti állapothoz képest nem csak a fertőtlenítés jelenti a változást. Akkoriban nem voltak dízel autók, se másmilyen autók, mesterséges ételszínezékek, illatanyagok és hasonlók. Ezek is hozzájárulnak az allergiás hajlam kifejlődéséhez. És tényleg nem előnyös sterilen nevelni a kisgyereket, de ez nem egyenlő a "fertőzzük meg influenzával a kiscsecsemőt" törekvéssel.

Gyerekorvos rokonomhoz nemcsak a beteg, de az influenza ellen oltatlan családtagok sem jöhettek meglátogatni a kisbabát. Egy cseppet sem érdekelte ki sértődik meg, fontosabb volt neki, hogy az ő gyerekük ne kerüljön kórházba influenza szövődmények miatt.

2017. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
24%
Unokatestvérem gyerekeinek a holmiait nem lehetett csak úgy megfogni,előtte szigorúan szappannal kezet mosni,steril környezet,minden. Aztán kb. a gyerekkorukat végig betegeskedték. Én gyerekkoromban kinnt játszottam az udvaron, a szelet vajas vagy zsíros kenyeremhez egyszerűen letéptem a kertből a hagymát,ha gyümölcsöt akartam enni,csak felmásztam a fára és leszedtem,ha balfék voltam és leejtettem,megtöröltem a polómba és ettem is. Nem is voltam beteg minxenféle enyhe szellótől,meg ha már kicsit hűvösebb lett az idő.
2017. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%

Csecsemő esetén neked volt igazad, és jogos. Persze nem mindegy, mennyire voltál szélsőséges. Hogy ne jöjjön influenzásan látogatni, az egy természetes kérés - illetve normális ember magától is kéne, hogy tudja, hogy újszülötthöz nem nyúlok takonykórosan.

De ha mondjuk mindezt úgy adtad elő, hogy anyuka fertőtlenítse még a száját és az arcát is, mielőtt puszit ad, mert akármi lehet rajta (láttam ilyet...), akkor érthető a kiakadása.


Viszont a gyereked már nem csecsemő, két évesen valóban az a szerencsés, ha természetes módon találkozik a vírusokkal, bacikkal. Egyszerű példa: ha a gyerek bekerül oviba/bölcsibe/közösségbe, az első pár hetet garantáltan folyton beteg lesz a többiektől. :) Ritka a kivétel. Ennek annyi az oka, hogy olyan bacikkal találkozik, amivel előtte nem. Később már nem lesz állandó a betegeskedés.

Az a gyerek, akit burokban tartanak, valóban sokkal többet beteg, mint aki játszótéren, homokozóban van, hűvösebb időben sincs kihagyva a séta, vagy mondjuk ennyi idősen is el vannak tiltva a rokonok takonykóros időszakban.


Itt a cikk is hozzá, bár inkább neked, mint anyukádnak. :)

[link]

[link]

2017. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!