Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki melyik nagyszulore bízza...

Ki melyik nagyszulore bízza gyerekét?

Figyelt kérdés

Szoval parom is azt szeretné,hogy az anyjára bízzuk majd,viszont en a saját szuleimre szívesebben bíznám.Ennek az az oka,hogy túlságosan eroszakos volt az elején es nem vette számításba hogy en vagyok a gyerek anyja!Rengetegszer jött stb..

Es en ettől a viselkedestol a falra mászok!

En ugy szeretném,ha dolgom lesz majd vigyáznak ra,néha anyuek néha parom anyja,de ez nem lesz tul gyakori!

Ki kihez viszi es mennyit a gyerekét,ha dolga van?


2017. okt. 12. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Mindkét nagyszülőnek ugyan annyi joga van az unokához.

Abba az esetben nem vinném csak, ha nem tudja ellátni, vagy veszélyezteti stb.

De nem azért, mert túl sokat jön. :O Örülj inkább, hogy érdekli a gyerek.

2017. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Amikor a volt menyem, még a menyem volt, akkor a gyerek megszületésétől kezdve én, mint apai nagyapa mentem szinte naponta gyerekkocsival sétáltatni, majd felügyelni rá (még csecsemőként) és megetetni a lefejt tejjel stb.), olyankor napi 6-8 órás időtartamra. Bölcsődébe vinni, onnan hozni hetente legalább 3x az én vállalásom volt (nem laktunk együtt). Miután a volt menyem lett, amikor a gyerek beteg volt az óvodában, mindig nálunk volt, itt zajlott le a betegség (a másik nagyszülő-pár egyik tagja dolgozott, a másik pedig ivott). Amióta iskolás az unokám, a ritka betegségeket mindig nálunk vészeli át. Ha a volt menyem valami miatt munkájából kifolyólag nem tudja felügyelni a gyerekét, akkor az esetek egy részében ismerőseihez viszi ill. őket kéri meg, holott mi minden esetben felajánljuk, hogy egészen természetes, ha a gyerek nálunk lenne és engem, mint régóta nyugdíjast nem is terhel a dolog. Ennek ellenére gyakran mást kér meg, hogy hozza el az iskolából vagy vigye el valahová (edzésre) a gyereket.
2017. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyikre bármikor, ha szükséghelyzet van, mert tényleg odafigyelő és amire megkérem, azt tiszteltben tartja (pl alvásidő, napirend betartása), másikra csak akkor ha ott vagyok-vagyunk mellette, mert egyszer 5 percre hagytam az akkor még csak egy darab gyerekkel, mondta hogy nyugodjak meg, vigyáz rá, mire visszaértem, gyerek félik lóg ki a 9. emelet ablakából, ő pedig épp a fürdőben szedi ki a mosógépből a teregetni valót és édesen mondja a gyereknek, Pistike ugye nem rosszalkodsz? Nem túlzok, úgy kaptam a gyerekem lába után. Azóta rá fél percet sem, főleg hogy azóta több gyerek van.
2017. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak anymra, egyszer mondtam anyosnak h paromnak segitek valamit a gyerek a autóban alszik szóljon ha felkelt. Erre fel megyek a gyerek tiszta könny tiszta vörös a feje ordit, anyós a szonszéddal 3 házzal odébb cigizget...nem akarom kivárni h legkőzelebb nehogy valami történjen a hanyagsága miatt
2017. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A két nagyobbra mindkét nagymama sokat vigyázott. Hétköznap általában a férjem anyja mert egy városban lakunk, hétvégente és nyáron inkább az én édesanyám mert ő vidén él. A kicsire a férjem anyja sosem volt hajlandó vigyázni (nem tervezett gyerek volt, anyós tele akarta beszélni a férjem fejét hogy vetessük el), az én anyukám imádja mindhárom unokáját, anyós a legkisebbel most kezd megbékélni (a lányom 18 éves)
2017. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

A férjem figyel a gyerekekre (3van) ha dolgom van, ha neki dolga van akkor természetesen én. Ha mindkettőnknek egyszerre van dolga és nem vihetjük a gyerekeket akkor jön az,hogy a kevésbé lényegesebb lemondásra kerül.

Szüleim 250km-re laknak (a 8 éves 2-3 hetet van náluk nyaranta) anyósom 9 km-re lakik,neki az a véleménye,hogy aki lepasszolja a gyereket az minek szült,mindenki saját magának szüljön meg stb stb szóval soha nem kértük tőle azt,hogy legalább 5 percet figyeljen valamelyikre.Neki se jutott soha eszébe még az se,hogy a közeli játszótérre mondjuk 1 gyerekkel elmenjen,vagy legalább kettesbe az utcába sétáljanak kicsit. Az elején azt hittem,hogy valamiért fél egy kicsi gyerekkel kettesbe maradni,de ahogy nőtt a gyerek rá kellett jönnünk,hogy neki pusztán csak nagyon kényelmes,hogy egy pillanatra sincs gondja az unokáival.

2017. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Az en szuleimre. Egeszen egyszeru okai vannak, hogy miert. Elfogadjak, hogy en vagyok az anyja es mindent ugy csinalnak ahogy azt kerem. Tisztasag van, sokkal kozelebb vannak.

Ferjem anyukaja hajlamos elfelejteni, hogy a mi gyerekunk es mikor elfordulunk mar nem ugy csinalha ahogyan kertuk. Nem tart tisztasagot.

2017. okt. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!