Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy szólítsam páromat az...

Hogy szólítsam páromat az édesanyja előtt? (névváltoztatás)

Figyelt kérdés

Igazából pont a mai névváltoztatós kérdésről jutott eszembe ez a kérdés. Nemsokára esedékes, hogy párom bemutat a családjának, viszont ők egy totál más néven ismerik/hívják, mint én. Mikor mi összejöttünk, ő már régóta az új nevét használta, azóta, hogy elköltözött otthonról. Tehát én egy teéjesen más névvel ismertem meg, mint amin az anyukája hívni fogja. De akkor ha mondjuk a családi ebédnél beszélek róla, melyik nevet használjam? Mert én képtelen vagyok (pl.) Dávidnak hívni, az anyulája meg képtelen Petinek, hiszen máshogy szoktunk hozzá.

Nem akarom, hogy emiatt alapvetően rossz benyomást tegyek, vagy bunkónak tartsanak. Valaki volt már hasonló helyzetben?


2017. okt. 23. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a párodat erről.
2017. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nyilván megkérdeztem, szerinte tök mindegy. de én most ezen komolyan elkezdtem kattogni, mert karácsonykor két teljes hetet fogunk az egész családjával tölteni, és ha ez még nem lenne elég, most rájöttem, hogy azt se tudom, hogy szólítsam.
2017. okt. 23. 20:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hívd simán Bélának! :-)

A hülyeséget félretéve szerintem csak természetesen. Nyugodtan hívd úgy, ahogy szoktad (az új nevén), meg a szülei is úgy, ahogy megszokták. Nem gondolom, hogy görcsölni kéne ezen.

2017. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz ettöl rossz benyomás, szimplán szerintem az elején vicces lesz a dolog, hiszen azt sem fogja érteni a család, hogy kiröl beszélsz.:D


Ha a barátodat nem zavarja és téged sem, akkor hivd ugy, mint az anyukája. Két hét nem a világ, majd utána visszaállsz az uj névre. Egyébként meg nem értem anyukát, miért nem áll át ő az uj névre?

2017. okt. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Két ilyen esetet ismerek, mindenki úgy szólítja az illetőket, ahogy szokta, és nincs belőle gond. A sógornőm is másképp szólítja a tesóm, mint mi.
2017. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért változtatott nevet?
2017. okt. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hívd, ahogy eddig megszoktad.

Egyébként az édesanyja előtt szólíthatod beceneveken is akár. Pl. kedvesem, drágám, szívem, vagy amit szoktatok :D

2017. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

azért változtatott nevet, mert mikor betöltötte a 18-at és elköltözött, a második keresztnevén kezdett el bemutatkozni, mert azt jobban szereti.

és nem szereti a beceneveket :D

2017. okt. 25. 19:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát akkor egyáltalán nem lesz ismeretlen az anyukájának a név. Nálunk az egyetemen van egy srác, tanár megkérdezte tőle, hogy melyik nevét használja, azt mondta szabadon dönthet.:D Nekem is két nevem van, ráadásul az egyik nem magyar, a tanárok mégis mindig azon a néven szólítanak, nem is értem miért.:D Attól még hallgatok mindkettőre.
2017. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Hivd dragamnak vagy kedvesemnek, kismokusnak, abbol nem lesz gond.
2017. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!