Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy szólítsam páromat az...

Hogy szólítsam páromat az édesanyja előtt? (névváltoztatás)

Figyelt kérdés

Igazából pont a mai névváltoztatós kérdésről jutott eszembe ez a kérdés. Nemsokára esedékes, hogy párom bemutat a családjának, viszont ők egy totál más néven ismerik/hívják, mint én. Mikor mi összejöttünk, ő már régóta az új nevét használta, azóta, hogy elköltözött otthonról. Tehát én egy teéjesen más névvel ismertem meg, mint amin az anyukája hívni fogja. De akkor ha mondjuk a családi ebédnél beszélek róla, melyik nevet használjam? Mert én képtelen vagyok (pl.) Dávidnak hívni, az anyulája meg képtelen Petinek, hiszen máshogy szoktunk hozzá.

Nem akarom, hogy emiatt alapvetően rossz benyomást tegyek, vagy bunkónak tartsanak. Valaki volt már hasonló helyzetben?


2017. okt. 23. 19:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hívd úgy ahogy ismered. Nem tartod abszurdnak, hogy még nem is ismered anyóst, de már ilyenektől félsz, hogy jaj mit fog gondolni arról, hogy te hogy szólítod a fiát? Mi a fäsz köze van hozzá?
2017. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azt a nevet kapta, hogy Nagy Dávid Péternek hívnak, akkor valószínűleg azért kapta mindkét keresztnevet, hogy használhatja bármelyiket.
2017. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak becenevekkel voltam így, de már az is fura volt eléggé. Otthon is más becenéven hívták általában, a barátnői is más becenevet használtak rá, és én is. :) Két különböző keresztnévvel belegondolni is durva, milyen lehet. :D
2017. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hívd úgy ahogy szoktad, és miután a szülei hallották hogy így hívod, kérdezd meg őket hogy ez nem zavaró-e nekik :)
2017. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem az a gáz, hogy te hogyan szólítod őt, hanem az, hogy ő 18 éves kora után úgy tért át a másik nevére, hogy a szüleivel ezt nem tisztázta.

Valahogy azt érzem, hogy utálta a Petit, de képtelen volt a szüleinek azt mondani, hogy "hívjatok inkább Dávidnak, az jobban tetszik". Ennyire tart a szüleitől?


Én a helyedben azon a néven szólítanám, mint amin megszoktam, megismertem. Ha anyós csodálkozik, mondd meg, hogy neked ezen a néven mutatkozott be. Onnantól magyarázkodjon a párod.


Off:

Érthetetlen, miért töltesz két hetet a szüleivel, ha most lesz az első találkozásotok. Én sosem töltöttem egyvégtében ennyit anyósomékkal (7 éve vagyunk házasok és 9 éve ismerjük egymást) és nem is vágytam rá. Arról nem is beszélve, hogy ennek az az ára, hogy szüleiddel nem is vagy karácsonykor. Nem értem, miért jó ez.

2017. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A párod tudja mi(k) a neve(i).

Nyilván figyel mindkettőre.

Mit számít ez anyósnak?


Becenevek nincsenek, amit használsz mások előtt?

Akkor nincs ez a neves-kérdés dolog.

2017. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

azért töltök ott két hetet, mert másik kontinensen laknak, és mivel legutóbb másfél éve volt otthon (tavaly nálunk karácsonyoztunk), most nem csak pár napra akar hazaugrani.

nem tart a szüleitől, csak 19 évesen európába jött, ahol a másik nevét kezdte használni.

köszi a válaszokat :)

2017. dec. 14. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!