Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kihullott a lányom első...

Kihullott a lányom első tejfoga, anyósom pedig kidobta. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
Én elég pipa és egyben szomorú is vagyok. Nála volt délután a gyerek. Ez volt ez első mozgó foga, és kiesett. Anyósom azt mondta, hogy nem gondolta volna, hogy kell. Régen nem tették el? Ha kedvelne még azt mondanám oké, bár akkor is fura lenne.
2017. nov. 12. 19:01
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
76%

"Én meg lenyeltem az első tejfogam, ugyanis pont szülinapomon esett ki és észre se vettem a nagy tortázásban :D

Nem is értem, anyám hogy bírta ki :D "


Pedig lett volna rá megoldás némi türelemmel és kutakodással.

2017. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
70%

Igen és? Én sem örizgetem a gyerekem tejfogát, kiesik, kuka.


Fogtündér nem jár hozzánk, felesleges jacatpkat pedig nem gyüjtök. ;)

2017. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
85%
Én eltettem az utolsó tejfogamat. De csak azért, mert pontosan 20 éves lettem, mikor kipottyant. :D
2017. nov. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
71%

Én egyetlen ismerősömtől sem hallottam volna, hogy eltette volna a gyerek fogát. A mi családunkban sem volt ilyen.

Ez régen biztos, hogy nem volt divat. Talán manapság az lett, nem tudom...

2017. nov. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
48%

Most, hogy visszaolvastam a válaszokat, látom, hogy van ez a fogtündér mese. Ez 20 évvel ezelőtt még nem volt a köztudatban. Max. a német, osztrák származású családokban tudhattak róla.

De mióta jönnek be a nyugati mesék, szokások, azóta hallani csak erről a fogtündéres meséről is.

2017. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
96%
Ehhez semmit nem szólnék. Pláne mert mondta, hogy nem gondolta volna h kell.Ez egy elég normális válasz volt, semmi bántó és ellenséges nincs benne. Nyilván ha szóltál volna, elrakta volna..Gondolom a gyerekeddel foglalkozott inkább....
2017. nov. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
45%
A nővérem tejfogai még a kilencvenes évek előtt estek ki és mégis el lettek rakva, sőt, a fogtündérről is tudtak már akkor. Szép lett volna ha nem, amikor már a vikingeknél is fizettek a tejfogakért a gyerekeknek... Magyarország le van maradva, de ennyire azért nem :D Dehogy új dolog :D
2017. nov. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
97%
Én magamnak gyűjtögettem - de én mindent gyűjtöttem - és elraktam egy kis dobozba, dobozt egy másik dobozba. Pár évvel később megtaláltam, jé, a dobozom! Kinyitom, benne egy zsepi, és belecsomagolva a fogaim... úgy megijedtem. Mintha egy sorozatgyilkos ereklyéi lettek volna.
2017. nov. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
83%
Fogakat tartogatni nagyon gusztustalan szerintem :D Én saját kezűleg fogom kidobni :)))
2017. nov. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
96%
Én is elraktam az elsőt, de aztán ki is dobtam. Értelmetlen dolog őrizni.
2017. nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!