Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kihullott a lányom első...

Kihullott a lányom első tejfoga, anyósom pedig kidobta. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
Én elég pipa és egyben szomorú is vagyok. Nála volt délután a gyerek. Ez volt ez első mozgó foga, és kiesett. Anyósom azt mondta, hogy nem gondolta volna, hogy kell. Régen nem tették el? Ha kedvelne még azt mondanám oké, bár akkor is fura lenne.
2017. nov. 12. 19:01
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
2%

Na akkor kapaszkodjatok.

A szomszéd lány még most tizenévesen is gyűjti egy kis befőttesüvegben a leesett/lekapart sebeit.

2017. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is el volt téve anno gyerekként.

Aztán egyszer a nagyim meglátta a 4-5 eltett fogat a kis dobozkában, azt hitte, hogy szemét, és azzal a lendülettel ki is borította.

Nem mondom, gyerekfejjel baromira sírtam.

De ettől még nem lett rosszabb ember a nagymamám, csak nem tudta, hogy ez nekem fontos.


Én a helyedben elmondanám anyósnak, hogy legközelebb szóljon, mielőtt akármit kidob (legyen az haj vagy levágott köröm, hogy az itteni példákat hozzam), és akkor nem történik ilyen.

2017. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
62%
Én ilyen piti dolgon nem akadnék fenn, pedig ált. a meny pártjára szoktam állni ilyen kérdésekben... sosem értettem, "halott" hajat, fogat miért olyan nagy buli eltenni. Csak fogja a port és bizarr. Emléknek meg van ott sok más szép dolog.
2017. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
96%
Majd elrakod a másodikat. Sosem fogod elővenni, ha meg mégis, nem fogsz rá emlékezni, hogy az a második és nem az első, bár ez után az "incidens" után biztosan benned marad. Én megértem a minden pszlicsáré dolgot elrakosgató anyukákat is, nincs vele gondom, de annak azért tényleg nincsen jelentősége, hogy melyiket rakod el. Mind a húszat úgysem fogod, lesz még mit elrakni, lesz amit ő dob ki, vagy úgy esik ki, hogy észre sem veszi. Az én egyik fiam egyet le is nyelt véletlenül, nyilván nem turkásztam ki a kakiból. Biztosan nem azért dobta ki, hogy téged bosszantson vele, lesz még annyi gond/baj az életedben, tényleg azt gondolod, hogy ebből most ekkora királydrámát kell csinálni?
2017. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez megint olyan kérdés, amit igenis a szülők döntsenek el ne a nagyszülők. Neki se lett volna nehéz félretenni és majd anyuka azt kezd vele amit akar.
2017. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
79%
Semmit nem szólnék. Én nem tettem el a gyerekem tejfogait, felesleges. Ha neked ez fontos, majd elteszed a következőt.
2017. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
72%
Nekem elrakta pár tejfogamat az anyám. De ha most nekem ajándékozná őket nem hiszem, hogy örülnék. Nézegetni sem lenne kedvem. Viszont érdekes a macskámét elraktam. Fogalmam sincs hol lehet pedig örülnék neki ha előkerülne. Lehalább annyi maradt volna most szegényből, hogy már nem él. Úgy tűnik ez a szülőknek fontos szeretettel lehet majd visszaemlékezni arra a korra mikor csak 6 éves volt a gyerek. ☺ Azért szerintem eléggé mindegy, hogy az elsőt vagy a másodikat rakod el. Ezért nem éri meg veszekedni.
2017. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
95%
41 es. Ez annyira undorító, és beteg dolog, hogy megtarthattad volna magadnak. Nem is válasz a kérdésre. 😝🤤
2017. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
63%

Abban igazad van, hogy megkérdezhetett volna, de ha magadtól nem szóltál, hogy ki fog esni, tegye el legyen szíves, akkor simán lehet, hogy eszébe se jutott, hogy neked ez fontos.

Amúgy nekem anyukám elrakott pár fogam, de pár év után már kettétöredezve találtam meg őket, pedig nem voltak rossz fogaim. Semmi értelme szerintem.

Az első babahajam is elrakta egy zacskóba, de sosem láttam, hogy elővette és nézegette volna. Rengeteget költöztünk, olyankor mindig előkerült, de csak egyik dobozból ment a másikba.. szerintem ma már, amikor egy eseményről 1000 képet lehet csinálni, nincs jelentősége ennek...

2017. nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy látom, hogy ez bántó lehet.

Vagyis nekem du összes fogam el lett téve, párna alá rakni, jön a fogtunder, stb

Szerintem ennek igenis érzelmi érteke van.

Beszéled meg az anyóssal, nem lehet már visszacsinálni :(

2017. nov. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!