Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első sorban anyukák véleménye...

Első sorban anyukák véleménye érdekel. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
Mit reagálnátok, ha a gyereketek (15) telefont venne nektek? Elfogadnátok vagy haragudnátok rá? (A kérdésben én töltöm be a gyerek szerepét)

2016. máj. 24. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Miért szeretnél telefont venni anyukádnak? Biztos vagy abban, hogy amit kinéztél, az olyan, ami tetszene neki és hasznát is venné? Milyen pénzből vennéd? Szerintem a legtöbb szülő rosszul érezné magát és nem tudná elfogadni az ajándékot, hiszen alapesetben szeretne a szülő mindent megadni a gyerekének, nem pedig fordítva. Ha felnőtt leszel, önálló jövedelemmel, amiből kényelmesen megélsz és tudsz félretenni, akkor sokkal jobb egy ilyen ajándék. 15 évesen én biztosan jobban örülnék, ha magad számára valami hasznosat vennél, vagy félretennéd.
2016. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám örült, amikor a tesómmal vettünk neki szülinapjára egy telefont. Mivel ismerjük, tudtuk, hogy milyet szeretne, milyen funkciókat használna rajta, és mi lenne teljesen felesleges, így eltaláltuk, amire szüksége volt, és tetszett neki.

Nem értem, miért kellene ezen haragudni. Persze anyu se szereti, ha kicsit többet költünk rá, de össze tudtuk rakni rá a pénzt, és örömet okoztunk neki az ajándékkal.

2016. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék, mert a mostani telefonja még kicsit régebben elázott és annyit, hogy nem volt vízálló. És igen, ismerem annyira hogy tudjam, hogy tetszeni fog neki. Igen, egyszerűbb és olcsóbb lenne megjavíttatni, de a kiválasztott telefon biztosan jobban tetszene neki és nem lenne hasonló gondja vele, ugyanis az vízálló. Már csak azért félek, hogy nem fogadja el, vagy haragudni fog rám. És tényleg mindent megad, amire szükségem van és szeretném ezt valamivel viszonozni. Na meg szeretném ha örülne :D
2016. máj. 24. 18:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm az eddigi válaszokat:) második, köszönöm ezt a kis történetet, így már biztosabb vagyok abban, hogy megveszem.
2016. máj. 24. 18:32
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Már miért haragudna rád? Ugyan mi már nem vagyunk ilyen fiatalok, de a testvéreimmel befizettük a szüleinket egy külföldi útra 400ezer forintért. (Szállás, kaja, költőpénz)

Nagyon örültek neki.

2016. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azta, 400 ezer forint?! :o és én még egy 60000Ft-os telefon miatt aggódtam :D köszönöm megint a válaszokat, holnap pedig leírom a fejleményeket:)
2016. máj. 24. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam, mi nem 15 évesek vagyunk, hanem felnőtt, dolgozó emberek. :) A lényeg, hogy a szüleink nagyon meghatódtak és örültek az ajándékunknak.

Az anyukád is biztos nagyon örülni fog neki, emellett biztos megmondja majd, hogy igazán nem kellett volna ráköltened a zsebpénzedet. Haragudni mindenesetre nem hinném hogy fog.

2016. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukádnak szüksége van telefonra, akkor nem fog megharagudni, feltéve, hogy olyat veszel neki, amit nem tart túlzásnak, a te pénzedböl veszed és nem tartja túlságosan drágának.


De alapesetben örülni fog.

2016. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem zsebpénz, ösztöndíj:) szóval lesz a vásárlás után pénzem és kapok is minden hónapban, szóval igazán semmiség.
2016. máj. 24. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon kedves tőled :) de lehet, nehez fogadja majd el... De biztos büszke is lesz rád, hogy inkább ilyeneken gondolkozol és nem azon, hogy hova menyj bulizni ;). Haragudni tuti nem fog, de lehet azt fogja mondani, inkább magadnak tarsd meg. De ha megmondod, hogy azért vetted mert szereted őt és szüksége van egy újra, tuti nem fog nemet mondani ;)
2016. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!