Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi közük van anyóséknak az...

Mi közük van anyóséknak az életünkhöz? Miért nem értik meg hogy ez a mi dolgunk?

Figyelt kérdés

A férjemre egy olyan szakmát erőltettek rá gyerekként,amit sosem szeretett,középiskolás korától dolgozik.

Én informatikus vagyok,jól keresek.

A kisfiunk 3 hónapos.

Télen megbeszéltük,jelentkezik egyetemre,én itthonról dolgozom,ő otthagyja a melóját,jár egyetemre és amikor dolgozom,akkor ő van a fiunkkal,így van elég bevételünk is.

Nemrég be is adta a felmondását,felvették egyetemre is,babázunk,nyáron lesz egy teljes hónapunk édes hármasban,akkorra kevesebb melót is vállaltam,mehetünk nyaralni,boldogság.

Az egyetlen negatív tényező anyós,aki mióta megtudta,azóta fúrja az egészet,lassan nem is látogatjuk,mert csak azt kell hallgatni,hogy minek neked kisfiam majd 40 évesen új munka,nem való neked az iskolapad,úgyse tudod megcsinálni.És ha nem hallom,akkor ilyennel tömi,hogy mivel most így nem keres semmit majd,én rá fogom kiabálni,el fogom zavarni,mert milyen férfi az,aki nem tudja eltartani a családját,egy kisbabás anyukának kell eltartania,fizetni a suliját.

Eddig csak szépen próbáltam megmagyarázni anyósnak,hogy nekünk is az jó ha a férjem boldog,márpedig az eddigi melójától nem az,másra vágyik 20 éve,én leszek a legboldogabb ha ennyivel igazán boldoggá tehetem,ne zaklassa már.

De nem fogja be,és legközelebb lehet nem leszek finom és nőies.

Miért jó ez neki? Miért akarja a férfiasságában megalázni a férjemet? Legszívesebben leüvölteném már...


2014. jún. 27. 13:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
anyósodnak berögződött, hogy az a férfias, amit eddig a férjed 20éven át tett. Pénzt hoz a családhoz. Szerintem az az elképzelése, hogy a nőnek a háztartást kell vezetni, és nevelnie a gyerekeket. Javaslom, hogy ha nem ért a szóból, akkor folyamodj nem szép szavakhoz, illetve ha a férjed úgy gondolja, akkr csökkentsétek vele minimálisra a kapcsolatot, hogy ne tudjon beleszólni. Valahogy meg kell értenie, hogy a fia nem 10hanem 40éves...
2014. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
4%
Remélem, majd ha a 3 hónapos fiad megnősül egyszer, és valamiben elmondod a véleményed, akkor képedbe vágja, hogy semmi közöd az életéhez!
2014. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez tök jó, hogy így gondolod és meg is tudjátok csinálni. Nálunk azért is jajongott após+anyós, hogy munkahelyet váltottunk, úgy hogy egy nap kiesésünk se volt. Anyósom 40+ évet dolgozott egy helyen, el se tudta képzelni, hogy az ember nem érzi jól magát/utálja amit csinál/hívják új helyre/többet fog keresni, stb. Szerintem üljetek le és magyarázzátok el neki, hogy mit és miért csináltok, még 1x. És azt h ti így gondoljátok jónak. Pont.
2014. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Második: a dolog ott kezdődik,hogy én fogom szeretni annyira a fiam,hogy nem kényszerítem olyan pályára,amihez semmi kedve és undorodik tőle.

(és nem,nem bölcsésznek készül a férjem,mérnök lesz,eddig hentes volt,sajnos 20 éve anyós megmondta neki,vagy azt tanulja amit az apja vagy mehet amerre lát)

2014. jún. 27. 13:44
 5/33 anonim ***** válasza:
19%
Azért az, hogy egy szülőnek semmi köze a felnőtt gyereke életéhez kicsit túlzás. Nyilván ne szóljon erőszakosan bele, de tanácsot adhat, legfeljebb nem fogadjátok meg. A ti életetek, a ti felelősségetek. Ha az én gyerekem lenne ilyen helyzetben én is azt tanácsolnám neki, hogy ne hagyja ott a biztos munkáját, hanem munka mellett levelezőn végezze el azt, amit szeretne. Én is így csinálom. 35 évesen egyetemre járok. Teljesen más szakot végzek, mint amit régebben tanultam, de emiatt eszembe nem jutott volna felmondani. Pedig engem is el tudna tartani addig a férjem.
2014. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Sajnos az már nem férne bele,hogy férjemnek meló+levelezőn suli,és én is dolgozzak,akkor kellene bébiszitter.Nem mellesleg nem engednék el suliba,péntek déltől szombat estig van suli,ő sokszor szombaton is dolgozik.

Azt megint nem tehetjük meg,hogy én nem dolgozom,az én fizum sokszorosa az övének,és nem hagyhatom ott a meglevő ügyfeleimet,több év munkám van benne.

2014. jún. 27. 13:48
 7/33 anonim ***** válasza:
44%
Anyós sejti, hogy hentesből nem lesz szalonna.
2014. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
5, pedig ehhez semmi köze addig, ameddig nem hozzá mennek pénzt kérni!
2014. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy bírom ezeket az okoskodásokat, hogy végezze levelezőn, meg munka mellett. A levelező eleve nem azt jelenti, hogy hétvégén. Sok helyen a péntek is egész nap és minden második héten, de van ahol a félév során tömbösítve egész hetet kell 2x-3x menni. Ezt nem nagyon tolerálják sehol. Arról nem beszélve, hogy mondjuk nem mindenből indítanak levelezőt. Vagy indítanak, de pl. csak pénzeset. Akkor meg sokra megy, ha arra keres, hogy befizesse a levelező tandíját, miközben kevesebb ideje van tanulni, ahelyett, hogy nappalin járna igyen. Elég sokféle munkahely, szak és egyetem van, az, hogy te úgy csinálod, az nem azt jelenti, hogy másnak is úgy jó, vagy van rá lehetőség.
2014. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom... Én anyaként mondom,hogy ha majd egyszer a már felnőtt fiam elém áll és azt mondja, anya tanulni akarok, többre vinni, akkor majd tuti kiugrom a bőrömből! Tanulni soha nem késő! Sőt kell is! Ne hallgassatok senkire, ha nektek így megfelel! Az is lehet,hogy szimplán az a baja anyós pajtinak, hogy a fia nem az általa ráerőszakolt sz.rban fog dolgozni és ellentmondásba ütközött! Felülbíráltátok az ő 20 éves döntését.
2014. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!