Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék mindig elfelejtik,...

Anyósomék mindig elfelejtik, hogy édesapám meghalt. Más is járt már így?

Figyelt kérdés
Édesapám 18 éves koromban halt meg, akkor már együtt voltunk a párommal, az anyukáját is ismertem. (Elváltak a szülei és ő az apjával élt.) A szüleink nem találkoztak, mert messze laktunk egymástól, aztán apum beteg lett (tüdőrák) és azt mondta, hogy majd akkor akar velük találkozni, ha jobban lesz, de sajnos erre nem került sor. Anyósoméknak mondtam, hogy beteg és azt is, mikor meghalt, de utána mindig elfelejtették. Pl. továbbra is rákérdeztek néha, hogy jobban van e már, kórházban van e még vagy mikor múlt időbe beszéltem róla pl. hogy "Apum is ilyen felsőket hordott" akkor megkérdezték, hogy "Miért, már nem?" Tudták (legalább is mi mondtuk nekik), hogy tüdőrákban hunyt el, ők láncdohányosok, vágni lehet a füstöt a lakásban és megkérdeztem, hogy nyithatok e ablakot, mire úgy reagált, hogy "Ne legyünk finnyásak, egy kis füstbe nem halunk bele." (Tudom én, hogy nem lesz mindenki rákos, de nekem ez akkor is rosszul esett.) A szülinapomon volt apum temetése ezért nem is igazán szeretem megünnepelni. Ha vesznek valami apróságot és felköszöntenek annak örülök, de nem akarom, hogy bulit rendezzenek meg ilyenek. Anyósoméknak mondtuk is, hogy aznap volt a temetése ezért nem akarok felhajtást, de mikor megtudta, hogy "kimaradt" a szülinapi bulim, rögtön szervezett egyet, odahívta a családot meg minden. (Mondtam, hogy nekünk amúgy sem jó az a nap, amikorra szervezte, úgyhogy nem tudtunk elmenni, de ők attól megtartották szóval csak egy ok volt, hogy bulizzanak. Párom szülinapját is így "ünneplik", hogy ő sokszor ott sincs.) Sokszor viccelődnek a cigis dobozon lévő elriasztó képekkel, de volt, mikor pár héttel a temetés után elmentünk egy ravatalozó mellett és azon kezdtek viccelődni. Tudom hogy ez nem felém irányul, de akkor is rosszul esik, mert én végignéztem azt, amin ők épp nevetgélnek. Többször is szóltunk már nekik, párom is szokta emlékeztetni őket, ha valami ilyesmit mondanak, de mindig elfelejtik vagy azt mondják, hogy nem is mondtuk nekik meg nem is tudták. Volt, hogy karácsonyra is vettek neki borotvahabot, hogy adjam majd oda neki, pedig már 2 éve nem is élt. Már évek óta ez megy. Tudom, hogy nem körülöttem forog a világ, meg nem is ismerték, de azért ezt csak megjegyzi az ember, nem? (Én is tudom, hogy anyósom férjének nincsenek szülei, pedig csak egyszer mondták.) Páromat is nagyon idegesíti, szokta is nekik mondani, de volt hogy el is jöttünk tőlük, mert vagy 5x szólt és ötödszörre is "elfelejtették". (Kérdezgették, hogy mit mondtak a dokik, mikor kell visszamennie kórházba, ilyeneket. Nem egymás után, hanem úgy 1-2 óránként kérdeztek egy ilyet.) Amúgy nem megyünk hozzájuk gyakran, de ez akkor is furcsa. Van, hogy már inkább rájuk hagyom, de ha mástól megtudják akkor mindig elszörnyülködnek, hogy hát ők nem is tudták. Másoknál is van ilyen?

2017. dec. 6. 11:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Azért ez elég fura, te elmondtad már többször is, ők meg nem emlékeznek? Ez egy fontos dolog, nem az, hogy nem iszol kólát, és mégis vesznek
2017. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
99%

hááát több verzió lehet:

-párod szülei elérték azt a kort amikor elkezdenek meghülyülni

-Annyira nem érdekli őket veled mi van,hogy simán elfelejtik, mert számukra ez nem fontos

-Direkt b..szakodnak veled


Én a helyedben e fölött nem hunynék szemet ha nem a demencia miatt csinálják. Mert szimplán nem szeretnek eléggé ahhoz, hogy figyelembe vegyék a fájdalmad. Ha nem hagyják abba én többet át nem mennék párom ide vagy oda.

2017. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem normalis. Olyan mintha egy kicsit mar elment volna az eszuk.
2017. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen igazad van, egyáltalán nem elfogadható ez így.

Én annyiban tapasztaltam hasonlót, hogy van, akinek a születésnapján halt meg az apja - és egy sima felköszöntést és jókívánságot sem fogad el csípős megjegyzés nélkül, pedig azóta eltelt vagy 30 év - szerintem ez sem normális...

2017. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

idióták


és mivel idegesítőek, és téges bántanak is, ezért nem kéne átmenned


minek házhoz menni a pofonért?

2017. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Ne legyél lábtörlő. Muszáj átmenni hozzájuk? Én leépíteném őket, vagy ha párod megy akkor te nem mész. Én már ott meghúznám a határt, hogy nem vagyok hajlandó dohányos lakásba betenni a lábam. Felőlem a pápa is hívhatna, nem megyek. Pedig én is dohányzom ám! Csak nagyon keveset.

Anyósodék tahó, kicsinyes emberek. Nem tartanám velük a kapcsolatot. Mint ahogy a saját anyósomékkal se tartom, mivel nem kötelező és rossz emberek. Állj a sarkadra.

2017. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként ők épelméjűek? Mert nem úgy tűnik...
2017. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a koruk az oka. Anyósom még csak most múlt 40 (fiatalon szült) a férje is 50 alatt van, ha jól tudom. Elsősorban párom féltestvérei miatt mentünk, mert ők nagyon szeretnek minket, de mióta együtt élünk inkább a gyerekek jönnek hozzánk. Azóta ritkán fordul elő ilyen megjegyzés, mert nem kell annyit beszélgetni vagy épp eszükbe van a dolog, nem tudom. Mikor egy látogatás alkalmával többször is kérdezgette anyósom férje, akkor már ivott előtte pár sört, ezért is jöttünk el, mert már zavaró volt és minek álljunk le így neki magyarázni óránként? A többi esetben viszont tudtommal nem ittak és mégsem emlékeztek rá, csak max 1-2 hétig. Egy ideje már nem mondtak ilyeneket, de nem tudom, hogy azért mert végre felfogták vagy csak mert nem volt téma. Azért zavaró, hogy nem tudom, hogy mikor felejtik el megint. Igazából egy beszélgetés során jött fel ez a dolog és elgondolkoztam, hogy vajon másoknál is volt e már ilyen.
2017. dec. 6. 12:04
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Vagy direkt akar kicsinálni anyósod, vagy nagyon keményen le van épülve agyilag. Ez utóbbinak másban is kellene jelét látnotok, tehát, ha mást nem felejt el (nem jobban, mint egy átlagember), akkor direkt csinálja.

Sajnos az a gyanúm, hogy erről van szó, hisz a jelenlegi férje is partner ebben (pl. karácsonyi ajándéknál csak szólt volna a feleségének). És annak kicsi az esélye, hogy egyszerre ketten épültek le ennyire.

Esetleg iszákosak? Mert ha mindketten iszákosak, akkor viszont együtt épülnek le szellemileg is.


De ha nem agyi leépülésről van szó, akkor viszont elképesztően bunkó emberek, akiket széles ívben kerülj ki, amíg él.

Párod apja nem ilyen? Szerintem nem véletlen, hogy válás után ő nevelte a párodat, nem az anyukája!

2017. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Én miután elküldeném őke az apjuk fxára, az életben nem lennék hajlandó többet találkozni velük.

Kb. a negyedik alkalom során történt volna meg ez a dolog, nem évek után is lenyelem ezt az undorító magatartást.

2017. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!