Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mennyit szántok anyós-após/...

Ti mennyit szántok anyós-após/barátotok, élettársatok családjára karácsonyi ajándékára?

Figyelt kérdés

Sajnos élettársam családjánál mindig költekezés van ilyenkor, nagyon nagy súlyt fektetnek az ajándékozásra, érdekes, mert különben nem tehetősek, sőt.

Nálunk csak édesanyámnak kell ajándékot adni, a két testvéremnek valami apróság kell, élettársam testvéreimnek nem szokott, mivel nincsen velük annyira jóban. Ellenben nekem anyósnak, az öccsének és feleségének is kell, plusz a gyereküknek. Az anyukája sajnos különösen nehéz dió, mert szinte alig örül valaminek, nem értékel semmit.

Volt, hogy gourmet ételt, különleges, drágább alapanyagot (nagyon szeret főzni), vagy itthon nem is kapható kávékülönlegességet, kozmetikumot, stb. rendeltem, kb. elintézte azzal, hogy ja hát ez kávé, a többinél is leplezetlenül csalódott volt, nem értékeli a különlegesebb minőségű dolgokat. Viszont nekem most különösen nincsen pénzem, mert részmunkaidőben dolgozom és keveset kerestem (januártól váltok hála az Istennek)...

Tavaly is meg lett bezsélve, hogy ne legyen költekezés, ennek ellenére volt, élettársam idén is szólt nekik, de sajnos ő sem látja be a dolgokat, konkrétan nekem most maximum 4-5 ezer forintom van az édesanyjára, mert ott vannak még a többiek is, nemcsak családnak kell, hanem két barátomnak is, és másra is kéne költenem még idén, ami fontos.

Ne ennyi volt a rinya része:) igazából mindegy is, csak kíváncsi vagyok ki mennyit költ a barátja családjára, anyósra-apósra, hogyan oldja meg? Előre is köszönöm, ha válaszoltok.


2017. dec. 11. 13:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Csak annyit vegyél, amennyit a pénztárcád enged, ne foglalkozz senki véleményével.
2017. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
Hello! Mi 7 éve vagyunk együtt barátnőmmel, kb 5 éve élünk együtt. A karácsonyi ajándékok esetében úgy járunk el, nagyjából mindenki azonos értékben kap. Igazából szerencsés helyzetben vagyok, mert mindenki örül az ajándékoknak, nincs olyan hacacáré mint anyósod esetében. Szerintem értelmes felnőtt ember nem is várja el, hogy körbenyalják a déli fertáját.
2017. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
98%

Élettársakként a közeli rokonoknak nem külön ajándékozunk, hanem közösen, mivel mi egy család vagyunk.

Ezt a hülyeséget nem is értem, hogy miért kéne nekem is külön ajándékot venni. Közös kasszán vagyunk, együtt ajándékozunk.

2017. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szempontból szerencsém van, mert párom egyke és távolabbi rokonaival nincs ilyen durván drága ajándékozás. És neki csak anyukája él. Anyukájának én, ha tehetem, adok ajándékot akár 8-9e Ft értékben is, de néha olcsóbbra jön ki. Most kb. kimaxoltam a 9e Ft-ot, mert kap színházjegyet, teát és kézműves szappant. De van, amikor olcsóbbat kap, pl. pipereszettet. A többi rokona (keresztanyja, keresztapja, unokatestvére) kap bonbont/kekszet (ilyen max. 800 Ft/ fő). Mondjuk távolabbi rokonnak az én családomban is bonbont adok (vagy teát... szóval vmi ilyesmit).
2017. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szülőkre, illetve húgomra fejenként olyan max. 20 eurot szánunk. Mind a 4 nagymamának készülünk közös "aranyos" képpel, amit végre ki tudnak tenni rólam és a páromról :D plus viszek egy-egy bonbont mellé esetleg...Ennek tuti fognak örülni...illetve három jó barátnőmnek készülök valami aprósággal...Párommal eléggé kiköltekeztük magunkat most...én vettem magamnak egy elég drága mobilt, ő pedig a számítógépben vett jobb alkatrészeket rengeteg pénzért...engem ez nem zavar, mert ő spórolta össze rá a pénzt, félig külön, félig közös kasszán vagyunk....nem vagyunk házasok :) De ezen kívül még azért valami apróságot tervezünk becsempészni egymásnak a fa alá :D
2017. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nem allunk jol anyagilag ugyhogy megbeszeltuk felesegemmel h nincs ajandekozas iden. Apos, anyos is megerti ugyhogy nem is varnak semmit.
2017. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom neked őszintén, most épp én sem "keresek" jól, mert szülési szabin vagyok, ráadásul ikrek vannak. Mi a párommal beosztjuk úgy, hogy mindenki ad a közösbe, és marad zsebpénz. Most neki nyilván több, de nekem is elég magamra. Abból veszek ajándékot is, de csak a saját szüleimnek. Konkrétan 1-1 bögrét kapnak a gyerekek képeivel. Nálunk ez nem gond.


Anyósék szokása, hogy összevásárolnak minden szir-sz*rt, amik szinte mindig a szekrény aljában kötnek ki, pl. olyan mézadagoló, mint egy kis söröshordó... (én biztos nem öntögetem át a mézet). Egy szó mint száz, megmondtam a páromnak, hogy beszéljen velük, ha megértik megértik, ha nem nem, hogy fejezzük ezt be. Azon kívül ő azt vesz nekik, és olyan értékben, amit jónak lát, én nem szólok bele. Ő sem vesz az én szüleimnek (nem sértődöttségből), én sem fogok az övéinek.


Mellesleg tiszta vicc, hogy a te párod azért nem vesz a te családodnak, mert nincsenek jóban. Mondd meg neki, hogy idén akkor te sem vagy jóban a testvére gyerekével. :) Szerintem külön semmiképp nem kéne vásárolgatni, hanem kettőtöknek közösen ajándékozni.

2017. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl sokat, mivel az ő szokásuk összeszedni pár megunt holmit a lakasukbol, becsomagolni, majd nekem adni ajándék gyanánt. Ilyen kacatokra gondoljatok. Én mar meguntam, hogy minden évben kiteszek magamert, személyre szóló ajándékot veszek anyosnak, aposnak, erre ok suttyoskodnak minden áldott évben.

Idén csak az én szüleimnek veszek normális ajándékot, hiszen ők is mindig kitesznek magukért.

2017. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm a válaszokat, alig győztem olvasni a sok történetet! Meg is nyugodtam, komolyan. :D



Boldog ünnepeket előre is minden válaszolónak!

2017. dec. 12. 00:05
 20/22 anonim ***** válasza:

Anyukám ajándéka 4500ft volt, apukámnak egy adag imádott trüffel golyót készítek. Testvéreimmel megbeszéltük már jó pár éve,hogy nem ajándékozunk egymásnak,csak a gyerekeknek.

Anyósnak ajándékkosarat csináltam minden évbe (szüleimnek is,kivéve idén) ezt olyan 12000ft környékén oldottam meg össz a 2 kosárral. Sógoréknak semmit nem veszünk, velük kb évente 2szer össze futunk anyósnál és akkor se ünnepekkor (hát nekem 250km-el távolságból is jobb a kapcsolatom a testvéreimmel,mint férjemnek 8km-es távolságnál a testvérével)

2017. dec. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!