Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mennyit szántok anyós-após/...

Ti mennyit szántok anyós-após/barátotok, élettársatok családjára karácsonyi ajándékára?

Figyelt kérdés

Sajnos élettársam családjánál mindig költekezés van ilyenkor, nagyon nagy súlyt fektetnek az ajándékozásra, érdekes, mert különben nem tehetősek, sőt.

Nálunk csak édesanyámnak kell ajándékot adni, a két testvéremnek valami apróság kell, élettársam testvéreimnek nem szokott, mivel nincsen velük annyira jóban. Ellenben nekem anyósnak, az öccsének és feleségének is kell, plusz a gyereküknek. Az anyukája sajnos különösen nehéz dió, mert szinte alig örül valaminek, nem értékel semmit.

Volt, hogy gourmet ételt, különleges, drágább alapanyagot (nagyon szeret főzni), vagy itthon nem is kapható kávékülönlegességet, kozmetikumot, stb. rendeltem, kb. elintézte azzal, hogy ja hát ez kávé, a többinél is leplezetlenül csalódott volt, nem értékeli a különlegesebb minőségű dolgokat. Viszont nekem most különösen nincsen pénzem, mert részmunkaidőben dolgozom és keveset kerestem (januártól váltok hála az Istennek)...

Tavaly is meg lett bezsélve, hogy ne legyen költekezés, ennek ellenére volt, élettársam idén is szólt nekik, de sajnos ő sem látja be a dolgokat, konkrétan nekem most maximum 4-5 ezer forintom van az édesanyjára, mert ott vannak még a többiek is, nemcsak családnak kell, hanem két barátomnak is, és másra is kéne költenem még idén, ami fontos.

Ne ennyi volt a rinya része:) igazából mindegy is, csak kíváncsi vagyok ki mennyit költ a barátja családjára, anyósra-apósra, hogyan oldja meg? Előre is köszönöm, ha válaszoltok.


2017. dec. 11. 13:53
1 2 3
 21/22 sm's girl válasza:
Mi a családban nagyszüleimnek általában egybe adjuka z ajándékot, tavaly kb. 7000 Ft értékű volt, idén külön adunk újságelőfizetést ami fejenként nagyjából 4500 Ft értékű.
2017. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ha leírom, hogy semennyit, avval nem leszel előrébb. Pedig amúgy semennyit, nálunk a gyerekek kapnak ajándékot.

Beszélj velük erről, mert ajándékot elvárni bunkóság. A párod se kötelezhet erre.

2017. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!