Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnál is volt már az, hogy a...

Másnál is volt már az, hogy a párod családjábn szinte mindenki vagy tanár, vagy doktornak vagy mérnöknek tanul? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Barátom holnap mutat be a családjában, a szülők generációja szinte mindenki tanár, a nagyobb gyerekek orvosnak/mérnöknek tanulnak, a kisebbek meg tanulmányi versenyeket nyernek. Talán engem se lehet hülyének nevezni, de ő mellettük nem akarok hülyeséget beszélni. Történelem, politika és sport iránt érdeklődök vagy értek hozzá (ők is), de ezekről az ünnepek alatt szerintem nem beszélgetnek sokat, vagy nem teszik szívesen. Barátom nyugtatott, hogy ugyanolyan dolgos, példamutatóak mint az én szüleim, nem harapnak, meg biztos örülnének a fiuk barátnőjének akár honnan jönne, de kicsit mégis félek, hogy esetleg mégsem találnának a fiukhoz hozzáillő lánynak.

Mivel karácsony volt mindenkinek készítettem valami kicsi apróságot (akivel találkozni fogok) valamint sütöttem süteményt, odafigyelve arra, hogy aki szeretne nyugodtan egyen anélkül, hogy esetleg allergia jönne ki rajta, vagy a cukra menne fel. Szilveszterre is meghívtak, tehát alaposan megismerhetnek


2017. dec. 25. 22:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%
Egy tanártól kell hanyatt esni? Miért is?
2017. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
99%

Ha nem vagy hulye mi a kerdes ?

De ha fodrasz vagy az sem gond

Biztositalak nem diplomamunkajukat fogjak vedeni vacsora alatt.

2017. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
70%

Márpedig a tanárok vannak legjobban elszállva maguktól a semmire. Sógorom anyósa mindenkit lenéz, akinek nincs diplomája, mintha az övét olyan nagy szám lett volna megszerezni. Még az orvos élettársát és a programozó vejét is, mert nem jók töriből. :D

Ne adj a véleményükre. Semmivel se vagy értéktelenebb ember náluk azért, mert nincs diplomád. Ha olyan témákról beszélnek, amihez nem tudsz hozzászólni, ne mondj semmit. Ha intelligensek, úgyis észre fogják venni, és témát váltanak. Ha meg nem, legalább rögtön megismered az igazi arcukat, és tudni fogod, mire számíts a jövőben.

2017. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
99%
Én azt tanácsolom, hogy engedd el a megfelelniakarást és a görcsösséget. A természetes önmagadat adás a legjobb szűrő arra,hogy kiderítsd, kik a megfelelő emberek az életedben és kiket célszerű kerülnöd.
2017. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%
Az én férjem is tanár. Most verjem a szebbik felem a földhöz mert én meg csak egy "vacak" óvónéni vagyok?
2017. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
27%
Tanár? Szrt nem ér és csak egy anyaszomorító!
2017. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
51%
A tanárokat miért is kell lenézni? :O Mert nem keresnek annyit, mint a vendégmunkásokat feketén alkalmazó vállalkozók?
2017. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

Igen, nálunk az én kivételemmel mindenki mérnök, orvos és doktorált, ebben a sorrendben. :D Problem? :D Én nem tudok ettől hanyatt vágódni. Majd meglátom hogyan él az illető és esetleg az alapján tisztelem ha kiérdemli.


A mai világban nem feltétlenül az ész hiányát jelzi a diploma hiánya. Sokszor nyelvtudással és egy középfokú végzetséggel ezerszer jobban kereső és megbecsültebb helyed lesz. Ameddig megvagy nélküle és nincs kilátásban lehetőség konkrét területen, minek pazarold a féléveidet és az idődet? Tudnék mesélni... Ne hidd, hogy nekik kolbászból van a kerítés és mind hű, de okos.


Manapság hány ember dolgozik diplomával szalag mellett, eladóként stb, stb? Rengeteg. És miért? Egyrészt mert elmegy egyetemre, hiszen a nélkül "semmi sem lesz belőle" aztán kijön 0 szakértelemmel, mert azt hitte, azt majd a papír adja. A szorgalommal együtt. Másrészt sokaknak alapból nem is való vagy elmennek egy semmilyen szakra, ami így kb. gimivel egyenértékű + a területén belüli sorozatos elutasításokkal a munkahelyeken, mert túlképzett. :) Most kb. egy másodperc alatt kapásból 3 ilyen ismerősöm képe ugrott be, de több is lenne az, ha sorba venném őket. Többet értek volna azzal, ha azt a sok évet már ddolgozzák és közben lehet önfejlesztésbe kezdeni bármilyen területen. A tanulás (az, amit a munkáltató is hasznosítani tud később) ingyenes és nem kell hozzá beiratkozni sehová. Később meg, ha kilátásban van valami, levelezőn meg lehet hozzá szerezni a papírt is. Csak hát ugye ebben a lehetőségben minden ponton sokkal nagyobb szerepet kap a MUNKA, amit a legtöbb ember nagyon nem szeret... :)

2017. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
98%
A férjem családjában mindenki diplomás. A szülei mérnökök, az öccse fizikus, egyedül neki és a sógornömnek van tanári diplomája. Nekem még ugyan nincsen, csak tanulok, de szintén bölcsészkar. Soha nem volt ebböl probléma, értelmes ember nem ez alapján ítél
2017. dec. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
41%

9, a mindig, erős túlzás. Régen volt értéke.

Ettől függetlenül nem kell hasraesni semmilyen végzettségtől. Ki ebben, ki abban jó.

2017. dec. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!