Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnál is volt már az, hogy a...

Másnál is volt már az, hogy a párod családjábn szinte mindenki vagy tanár, vagy doktornak vagy mérnöknek tanul? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Barátom holnap mutat be a családjában, a szülők generációja szinte mindenki tanár, a nagyobb gyerekek orvosnak/mérnöknek tanulnak, a kisebbek meg tanulmányi versenyeket nyernek. Talán engem se lehet hülyének nevezni, de ő mellettük nem akarok hülyeséget beszélni. Történelem, politika és sport iránt érdeklődök vagy értek hozzá (ők is), de ezekről az ünnepek alatt szerintem nem beszélgetnek sokat, vagy nem teszik szívesen. Barátom nyugtatott, hogy ugyanolyan dolgos, példamutatóak mint az én szüleim, nem harapnak, meg biztos örülnének a fiuk barátnőjének akár honnan jönne, de kicsit mégis félek, hogy esetleg mégsem találnának a fiukhoz hozzáillő lánynak.

Mivel karácsony volt mindenkinek készítettem valami kicsi apróságot (akivel találkozni fogok) valamint sütöttem süteményt, odafigyelve arra, hogy aki szeretne nyugodtan egyen anélkül, hogy esetleg allergia jönne ki rajta, vagy a cukra menne fel. Szilveszterre is meghívtak, tehát alaposan megismerhetnek


2017. dec. 25. 22:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
51%

Utolsók!

Nem te vagy a tanár és mégis úgy siránkozol mint egy fürdősk.va.

Ráadásul fikázod a gyerekek ajándékait.

Szánalmas vagy.

2017. dec. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, a műveltség, intelligencia nem a diplomák meglétének záloga. Ne legyen kisebbségi érzésed,nem vagy kevesebb mint ők. Csak legyél kedves, szerény és tisztelettudó. Ha valóban intelligensek nem fognak lenézni (miért is lenne okuk rá). Értelmes emberek közé falat nem építhet oklevelek halma, ellenben az ármánykodás, önzés, kabzsiság, sznobizmus stb.

Az én apukám amatőr csillagász volt, otthon volt a természettudományokban és kiváló felszámoló anélkül hogy lett volna diplomája. Órákat hallgatták a tanár és más diplomás barátai a beszédét amikor a természettudományokról beszélt. Tisztelték, szerették,pedig neki nem volt diplomája,mélyszegénységben született,de rengetegetett olvasott aminek köszönhette tudását. Nekem ezért is ő a példaképem.

Ne nézd a papírokat,láthatólag a párod családja sem teszi ezt.

Rendesnek tűnsz,hogy mindenkinek sütöttél süteményt. Ráadásul meghívtak szilveszterre. Szóval ne aggódj, befogadtak :)

2017. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem se egy orvostól se egy mérnöktől ne kell hanyatt esni.
2017. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
95%

"Nem a diplomák meglétének záloga", aztán leírja hogy "kabzsiság"...

Kommentelő, alapvetően nem írsz rosszat, de ettől a felvett dagályos pátoszos hangnemtől kiver a víz, hidd el, ettől nem tűnsz intelligensebbnek...


Amúgy alapvetően egyetértek, ismerek sokdiplomás unintelligens, logikusan gondolkodni nem tudó, és diploma nélküli de született intelligens, sok témában tájékozott embert, szóval nem a papír határoz meg (ahogy a ruha sem). Aki meg nem ennek megfelelően viselkedik, 50 diplomája is lehet, akkor sem intelligens, max. tanult.

2018. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
67%

" Szerintem se egy orvostól se egy mérnöktől ne kell hanyatt esni."


Egy mérnöktől nem is kell, de amikor tesóm azt mondja idegsebész-rezidens mindenki hanyatt esik!

2018. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
33%

Rezidens, szóval még semmit se rakott le az asztalra.


Ha 70 éves lenne, megmentett többezer életet és még midnig emberileg is ér valamit, akkor hanyatt esek.



Ezzel arra akartam célozni, hogy önmagában egy szakma nem jelent semmit, nem érdemel tiszteletet. Az ember maga érdemli meg, ha olyan, függetlenül attól, hogy kőműves vagy főorvos.

2018. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
66%

NEM TETT LE SEMMIT AZ ASZTALRA? :DDDD Normális vagy ember? Te hülye vagy vagy hülye vagy?

Orvos vagy, hogy így beszélsz? Orvosi egyetemet elvégezni már az is kivételes embereknek adatik meg, már a bejutásért marakodás megy két emelttel, erre te azt mondod, hogy nem tett le semmit az asztalra? Van olyan, hogy ötödjére vesznek fel oda, nemhogy elvégezni nehéz....Uramisten...néhány ember...no comment...

2018. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom ki vagy te, de szerintem te lennel legjobban elszállva, ha rokonok, család, barátok előtt elmondhatnád büszkén, hogy - 7 év múlva agysebész leszek.-


Ne mondj nekem ilyen hulyeseget, hogy minden diploma egyforma, ezt a Mr./Mrs./Ms. büfészakosok szoktak mondani. Ezzel nyugtatgatják magukat!

2018. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
61%

"egy szakma nem jelent semmit, nem érdemel tiszteletet."


Na hagyjuk már ezt az álszentséget, kérlek! Szóval te ugyanannyiba nézed a tanulatlan segédmunkást, szakmunkást, szobafestőt meg egy fél életét tanulással és szenvedéssel, gyötrelemmel eltöltő orvost....na persze!

Ezt nem veszem/vesszük be!

Álszentség tetőfoka vagy te!

2018. jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
59%

Abszolút nem büfészakot végeztem , sőt. De nem erről szólt a kérdés.


A kérdező feszélyezve érzi magát mert mindenki "magasan képzett". De erre semmi szükség, hisz mindenki ember, és az alapvető emberi értékei határoznak meg valakit, nem az, hogy milyen iskolát végzett vagy nem végzett. Lehet valaki főorvos, és közben egy semmilyen, szar ember. És igen, egy rezidens még semmit se rakott le az asztalra, lehet, hogy fáj, de ez az igazság. Élesben derül ki, mire ment a tanultakkal, mint minden szakmában.


És ha te kapásból lenézel egy segédmunkást vagy szakmunkást, szimplán az iskolái miatt, akkor szerintem nem velem van a probléma. :)

2018. jan. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!