Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnál is volt már az, hogy a...

Másnál is volt már az, hogy a párod családjábn szinte mindenki vagy tanár, vagy doktornak vagy mérnöknek tanul? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Barátom holnap mutat be a családjában, a szülők generációja szinte mindenki tanár, a nagyobb gyerekek orvosnak/mérnöknek tanulnak, a kisebbek meg tanulmányi versenyeket nyernek. Talán engem se lehet hülyének nevezni, de ő mellettük nem akarok hülyeséget beszélni. Történelem, politika és sport iránt érdeklődök vagy értek hozzá (ők is), de ezekről az ünnepek alatt szerintem nem beszélgetnek sokat, vagy nem teszik szívesen. Barátom nyugtatott, hogy ugyanolyan dolgos, példamutatóak mint az én szüleim, nem harapnak, meg biztos örülnének a fiuk barátnőjének akár honnan jönne, de kicsit mégis félek, hogy esetleg mégsem találnának a fiukhoz hozzáillő lánynak.

Mivel karácsony volt mindenkinek készítettem valami kicsi apróságot (akivel találkozni fogok) valamint sütöttem süteményt, odafigyelve arra, hogy aki szeretne nyugodtan egyen anélkül, hogy esetleg allergia jönne ki rajta, vagy a cukra menne fel. Szilveszterre is meghívtak, tehát alaposan megismerhetnek


2017. dec. 25. 22:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
35%

BASSZUS...!!!! Te kevered a szezont a fazonnal ember!


EMBERILEG MINDENKI EGYFORMA! TÁRSADALMILAG MÁR NEM!

2018. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
15%
Még semmit nem rakott le az asztalra mi?:DDD De azért villognál, ha párod vagy te agysebész lenne.
2018. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
59%

Ezt ugatom már mióta, hogy emberileg egyformák, erről szól a kérdés. :D De ettől függetlenül, még mindig nem fogok hasra esni egy orvostól. :) És nem, nem rakott le semmit még, még ha ő maga el is van ájulva magától, és kézcsókra tartja a kezét minden egyes családlátogatáskor :D


És nem villognék, most se villogok azzal, hogy mit értem el.


Hatalmas értelmiséginek tartod magad és a családod, de vitakultúrád az nincs, olvasd már vissza magad.

2018. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
66%

Én még csak 19 éves vagyok, orvosin tanulok. Majd ha elvégzem, leszek értelmiségi! Nem vagyok (még) az!


De szerintem menj akármelyik huszonéves kezdő orvoshoz, és mond el ezt, hogy most elvégezted, nem értél meg el semmit.

Helyből kifognak röhögni a francba! Az, aki egész életét végigszenvedi, rengeteg áldozattal, vérrel-verejtékkel, hogy legyen valaki, aztán jön egy ilyen jöttment és azt mondja nem ért el meg semmit, hogy orvosit végzett:DDDDD hát ez hatalmas!:DDDDD


Meg jó, hogy nem te vagy az átlag, volt szerencsém tesómat látni, átlagember FÁRAÓKÉNT tiszteli az orvosokat, mert nagytudásúak, óriási a hiány (kb. 4000 orvos hiányzik és ez csak nőni fog, mert egy csomóan mennek nyugdíjba) és nagy a tempó!


Persze, hogy az emberből kihozzák az állatot, utána meg azt mondják nem lehet vele vitázni. Rohadt jó érzés ezzel aludni meg kelni...

De amúgy is elgondolkoztam, hogy törlöm magam, vicc, hogy emberek vannak itt!

2018. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ember, nyugodj meg, kicsit túltoltad :D

Persze, sokat kell tanulniuk és nagy a felelősségük, elismerem, de azért nehogymár szimplán emiatt hasra kéne borulni előttük. Ezer másik szak is van még, ahol sokat kell tanulni. Vagy nézz meg egy asztalos mesterembert, micsoda pontosság, logika és ész kell oda. Amúgy is mindenkinek a saját választása ez.


És sok orvost ismerek, családban is van, van aki most végzett van aki praktizál már 20 éve de egyiknek sincs akkora arca mint neked, 19 évesen, amikor még ott a tojáshéj a seggeden és még csak tanulsz. Ugyanis van bennük ALÁZAT. És ez a hatalmas különbség egy igazi orvos, aki alázattal végi a munkáját és közted. Aki valóban okos, és tudja mit ért el, soha nem dobálózna olyan szavakkal mint te, nem hívna idegen embereket jöttmentnek, nem kérkedne és nem nézne le másokat a foglalkozása alapján. Szánalmas. Nem érted a lényegét.. Gondolom belédnevelték, hogy az orvos az atyaúristen és mindenki más egy kis csicska. Grat a szülőknek. :)



Én nem tisztelek senkit, szimplán a foglalkozása, kora, státusza alapján. Mert nem az adja az értékét. És teljesen normálsi hangnemben írtam le a véleményem, te kaptad fel a vizet, és kezdtél el minősítgetni mert hogy úúristen, hogy-hogy valaki nem borul térdre egy orvosnagysága előtt :D És te leszel orvos, úristen. Ha végeztél, akkor majd még a postást is javítsd ki hogy téged Doktor Úrnak/Doktornőnek tessen hívni. Nehogy valaki ne legyen tisztába a státuszoddal. Remélem ha majd az életem múlik rajta, nem hozzád fogok kerülni, mert még a halálos ágyamon is ezen fogsz rugózni :D

Tanulj egy kis tiszteletet és vegyél vissza az arcodból mert így sosem leszel jó orvos, már ha egyáltalán el fogod tudni végezni.

2018. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#26, nem tudom miféle "asztal"-ról beszélsz, de egy rezidens, az végzett orvos, gyógyít, operál, életet ment.

De nem az volt a Kérdező problémája, szóval nem kell fröcsögni.

2018. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Pont ezt próbálom megértetni vele, hogy abszolút nem kell a kérdezőnek veszélyezve éreznie magát ott, mert semmivel sem más emberek mint ő. Amúgy is ez az 51%-os kötött belém.
2018. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
*feszélyezve
2018. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Huh, hát nem gondoltam volna, hogy ennyien válaszolnátok-bár nagyrésze ahogy láttam inkább vita volt mint a kérdésre a válasz, de köszönöm mindenkinek! Az én orbitális, de nem írtam le, hogy én idén vagyok végzős 19 évesen, barátom meg gyógyszerésznek tanul 22 évesen. Valami egészségtudományos irányban gondolkodom, akár gyógytornász vagy mentőstiszt, vagy talán még a katasztrófavédelem irány mennék. Sajnálom, ha valaki emiatt elkezdett veszekedni, az én hibám volt.

Amúgy a bemutatás jól ment. A "félelmem" erősebb volt, mint a józan tudatom, felesleges volt. Az édesanyja nézett kicsit komolyabban, de jól el voltunk. A barátai is elfogadtak. Most nem attól féltem, hogy most mindenki egyetemi nyelven beszélnének hozzám, csak attól, hogy esetleg valami nagy hülyeséget mondok előttük, legyen szó bármiről.

2018. jan. 4. 15:51
 40/40 anonim ***** válasza:

Érettségim van, nem végeztem semmilyen egyetemet és már nem is áll szándékomban. De EMBER vagyok, tisztességes, van értékrendem, és emberi értékeim.

Az orvosokat Fáraóként tisztelők valószínűleg tudatlanok, buták. 20 évet b..tak el orvosok az életemből, tényleg érdekelni, hogyan tanítják meg nekik azt a mentalitást, mely szerint véletlenül se gondolkodjanak vagy próbálják megoldani a beteg problémáit. Ebben az országban csak úgy lehet egyáltalán kideríteni egy egészségügyi problémát, pláne meggyógyulni, ha te, a beteg utánajársz, és teszel magadért.

Ja, amikor megszülettek, ugyanolyanok voltak mint én, és amikor meghalnak egy nap, ugyanúgy fognak feküdni kiterítve, mint én. Közte mással töltjük el az időnket.

Nekik sokkal nagyobb az arcuk.

Amelyik kiérdemli, azt tudom értékelni. Túl a negyedik x-en egy ilyet tudok.

2018. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!