Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem tudják felfogni a...

Miért nem tudják felfogni a férjem szülei hogy felnőtt a fiuk?

Figyelt kérdés

Anyós és após mindenbe bele akarnak szólni. Az egyetem után ideiglenesen oda kellett költöznünk hozzájuk. Pest után vidèk egyèbkènt is nagy vàltozás volt, az meg pláne, hogy már nem ketten voltunk hanem négyen. Két hónapig bírtuk, mert mindenbe beleszoltak. Pl. ha mentünk valahova, be kellett számolnunk arról, hogy hova megyünk, kihez, mit csinàlunk meg mikor jövünk. Random benyitogattak a szobàba kopogás nèlkül....

Aztán most, hogy már összeházasodtunk, kérdezgetik a rokonok, hogy mikor jön a baba. Ő általában helyettünk válaszol, hogy ráérünk még azzal. Nem merek visszaszólni, hogy azt majd mi eldöntjük. Természetesen szeretnénk gyereket, de ezek után előre félek hogy mi lesz amikor örömmámorban úszva bejelentjük...szerinte előbb lakást kellene vennünk.

Alapvetően jó a kapcsolat közöttünk, de úgy érzem mintha gyereknek tartanának még minket. Megértem, hogy az egy szem fiuk, de ők nem tudják elfogadni hogy felnőtt.

A férjem 28éves, én 27 vagyok.

Nektek volt hasonló tapasztalatotok? Minden anyós és após ilyen? Mondjatok valami bíztatót, kérleeek.


2018. jan. 17. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nézd, amíg azt látják, hogy nem tudtok önállóan élni, addig ne csodálkozzatok rajta, hogy nem tekintenek titeket önállónak.
2018. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

hát ha még ott laktok akkor szívás, tényleg nem vagytok önállóak


de ha elköltöztetek, akkor oszd ki a vén szivart

2018. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első válaszadó, ahogy îrtam 2hónapot éltünk velük. Pesten is önàllóan voltunk, én főztem, mostam, takarítottam, dolgoztam ès tanultam. Egy forintot sem kértünk tőlük akkor sem. Kb 6 hetente jöttünk haza egy hétvégére.

Akkor miért is nem vagyunk önállóak?

2018. jan. 17. 19:15
 4/14 A kérdező kommentje:
*Pesten is önállóan éltünk
2018. jan. 17. 19:16
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Bocs, de a kérdésből nem derült ki, hogy elköltöztetek.
2018. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A “két hónapig bírtuk...” szerinted mire utal?
2018. jan. 17. 19:24
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

egyáltalán nem egyértelmű


utalhat arra hogy végre a sarkadra álltál/elköltöztél/kiírtad a gyakorira a bánatod/kínodban házasodtál hátha akkor jobb lesz

2018. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
A férjem 28éves, én 27 vagyok.Akkor nyissátok ki a szátokat,amúgy meg sose költöznék anyósékhoz,pedig jo a viszony. De saját szülőkhoz se,főleg a spermadonoromhoz,nekünk senki ne pofázzon az életunkbe gyereknevelésbe,főleg ne piások kapitánya,nem h két hónapra két percre se mennék haza hozzá.. Nem ok nélkul jottem el anno.
2018. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem minden anyós és após ilyen, de a tieid igen, tehát ez neked untig elég -gondolom.


Akármennyi hasonló tapasztalatom van, nem akceptálják, hogy a fiuk felnőtt,(esetünkben) harminc akárhány évesen is úgy beszélnek vele, mintha a v@lagukból rángatták volna elő és mivel te hozzá tartozol, ezt a (vélt) fennsőbbségüket rád is kiterjesztik.

Majd 40 éves, 2 gyerekes, 2 diplomás nő vagyok, az anyósom meg akkor és úgy szólogat be, ahogy kedve tartja. Neki ugyanis ez a sportja, minden körülötte élő (azaz a 2 fia és férje) életét maximálisan kontrollálni és belerúgni, akibe csak lehet. Vannak ilyen emberek, akik rendszeresen ezzel teszik helyre az ilyen, olyan okból kibillent lelkibékéjüket.

És csak a tisztánlátás kedvéért: idősebb is vagyok vmvel a férjemnél, külön lakunk, életemben talán 4szer aludtam anyósoméknál, a világon semmivel nem segítenek.


Nem tudok neked semmi bíztatót mondani. Az ilyen emberek maguktól ezt a viselkedést abba nem hagyják, hiába igyekszel vele normalizálni a dolgokat, nem fog menni, mert ha normális lenne, eleve nem viselkedik így.


Azt írod, alapvetően jó a kapcsolat köztetek. Elárulom, azért mert szó nélkül tűrsz mindent. Majd ha egyszer betelik a pohár és visszaszólsz, megmondod, hogy elég lesz, tessék némi tiszteletet tanúsítani az irányomban vagy ezentúl én is azt adom, amit kapok, mindjárt nem lesz olyan jó az a kapcsolat.

8 évembe került, mire ez kikristályosodott bennem, továbbá fogom a fejem, hogy mit megengedtem 2 ilyen mérgező, rosszindulatú, hihetetlen viselkedésű embernek.

Te ne járj így. Követeld meg magadnak azt a tiszteletet, amit te adsz nekik. EGYETLEN CSEPPEL SEM KEVESEBBET!

2018. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Egy dolgot tudsz csak tenni: felvállalod a konfliktust.

Ha ez így marad, rövid úton tönkremegy a házasságod. Akaratlanul is egymáson fogjátok levezetni a feszkót.

Ha valami nem tetszik anyósékban, akkor szólsz a férjednek , ő meg szól nekik, második körben közósen szóltak, harmadik körben én jól összevesztem anyóssal, azóta béke van.

Sajnos kénytelen leszel felnőttként viselkedni, ha azt szeretnéd, hogy tiszteletben tartsák a magánéleteteket.

Örök igazság: mindenkivel úgy fognak bánni, ahogy hagyja.

2018. jan. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!