Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szabad ilyet kérdezni?

Szabad ilyet kérdezni?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlennek érzem ezt, nem tudom, illik-e ilyet kérdezni. Már együtt laktunk a mostmár férjemmel, mikor kiderült, hogy a szüleinek finoman szólva nincsenek anyagi gondjaik. Nem hivalkodóak, teljesen józan fejjel éltek mindig, kedvelem őket. 3-4 évente vesznek egy lakást vagy házat (mindkét fiuk kapott, a miénket akkor fizették ki, mikor megvettük hitelre). Az autót 5 évente cserélik, elég sűrűn utaznak. Ezen kívül nem költenek semmi különösre, mindig megnézik mit vesznek. Teljesen átlagos munkájuk van, még aktívak. Szeretném megtudni, hogyan kell ezt csinálni, mert van 3 gyerekünk és szeretném ha tudnék segíteni nekik majd az elindulásban és nem nekik kell támogatni engem öreg koromban. Akárhogy próbálom beosztani a pénzünket, nem tudok ennyit letenni, hogy a mi váratlan kiadásink is meglegyenek, a nyugdíjamat is magamnak intézzem, valamint jusson kikapcsolódásra és a gyerekek jövőnére. Szabad tőlük tanácsot kérni, és ha igen, hogyan?
2018. febr. 8. 04:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az az érzésem támadt, mikor elolvastam a szöveged, hogy ha őszintén ki akarnánk mondani, ami lappang a probléma mögött az így szólna a szüleihez:

- Adjatok pénzt nekünk, görények!


Amennyiben jól gondolom: akkor ne szólj erről nekik, mert megérzik a háttér szándékot, és mondanak valamit - miközben azt gondolják. NEM ADUNK.

Amennyiben rosszul gondolom: akkor bocsánat.

*

egyébként az unokák elindulásában majd fognak segíteni, férjed öröklés révén kapja stb

2018. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
53%

"Veszprém, szóval nem valami falu Borsodban."

Én kérek elnézést a Borsodiaktól....

2018. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
49%
Mi abban a sértő, ha kimondjuk, hogy egy borsodi faluban jóval alacsonyabbak az ingatlanárak, mint Veszprémben?
2018. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
88%

Kérdezd meg, de nem lepne meg, ha kiderülne, hogy a naaagy pénzük zömét összecsalták.


Vagy hazudsz - 3-4 évente HOL van 15-20 millájuk? Normális munkával NEM lehet annyit keresni.

2018. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
47%

24-es vagyok, ismerősöméknek is apuka "vállalkozó" volt, nyaralás, nagy ház, új autók.


Aha, apuka meghalt, és kiderült, hogy milliókat csalt el, volt egy csomó tartozása, nem fizetett a munkásainak, a 4. kocsit, második házat, nyaralót, mindent hitelre vett, amikről a felesége SEM tudott.

Ő is azt hitte, a férje tisztességes, aztán szívbajt kapott, mikor elvitték a házat, a kocsit, megkapta a felszólításokat (amiket "apuci" eltussolt folyton meg lefizetgetett)...

2018. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
55%

Ezt átlagos munkával nem lehet elérni.

Lehet adócsalók.

Találkoztam már ilyen családdal, a munkájuk nem.volt jövedelmező,végzettségük se nagyon volt, piacárusok voltak.

De nagyon luxus házuk volt, még sose vendégeskedtem olyan házban,mint ami az övék volt.

Még szép,hogy adócsalók...

Szerintem bűnözés nélkül "átlagos" munkával lehetetlen elérni.

2018. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Azt hiszem tanácsot fogok kérni tőlük.
2018. febr. 8. 19:40
 28/31 anonim ***** válasza:
23%

8: 1-5 millióig 5000 eladó ház van csak az ingatlan.com-on...

Lakás 700 db...

2018. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
38%

10: Olvasd el az 1. hozzászólásomat is!

Budapesten belül ha hajlandó vagy aszerint költözködni, hogy éppen hol tudsz jól eladni és áron alul venni és felújítani, ebből már simán meg lehet élni, nem is kell munkába járni mellette. 5évente adómentesen eladod a lakást, amiben laksz, és veszel egy másikat helyette 5 millióval olcsóbban, az 5 millióból 5 évig megélsz, ennyi.

Arról még nem is szóltam, hogy az elmúlt 2 évben megduplázódtak az ingtalanárak. Tehát ha volt egy 25 milliós lakásod, azt most 50-ért tudod eladni, tehát 25 évig tudsz belőle élni. De ha van eszed, 2 lakást veszel belőle, és az egyiket kiadod, és abból állandó passzív jövedelmed van, ami egy közalkalmazotti fizetésnél több. Nem ördöngős dolgok ezek.

2018. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
56%
Persze hogy szabad ezzel azt sugarzod h erdekel a csaladod az o unokaik jovoje!😃en bazran meg mernem ketdezni !de semmikepp ne terj ki a szamokra mert az mar szemelyes kerdes !mindig csak finoman es ne egy alkalommal eloszor csak keveset
2018. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!