Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek a párom anyjával,...

Mit kezdjek a párom anyjával, hogy ne okoskodjon nekem állandóan?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint egy éve vagyunk együtt a párommal, 21 évesek vagyunk mindketten. Egyenlőre otthon lakunk, ugyan abban a városban, nem messze egymástól. Semmi nem indokolta az összeköltözést, meg amúgy sem akarjuk elsietni, szóval jelenleg egyiken sem akarjuk még.. A találkozók alkalmával, hol ő jön hozzám, hol én megyek hozzá, egymásnál alszunk stb, nincs is ezzel semmi baj. Szüleim szeretik őt nagyon, és elvileg az ő szülei is engem.

A probélma az anyjával van, aki kedvel, csak olyan viselkedése van, olyan életszemlélete, ami teljesen különbözik az enyémtől, így a beszélgetések alkalmával sokszor kerülnénk összetűzésbe, ha nem nyelném le az okoskodását meg a folytonos vélemény osztogatását. Sosem szóltam neki vissza, nem akartam rossz viszonyt, csak így én nem érzem jól magam nála, van bennem egy kis félelem az anyja miatt. Leszól, kioktat, okoskodik, ha valamit nem úgy csinálunk, ahogy ő csinálná vagy ahogy elgondolta.

Pl: nem eszünk csak akkor ha az anyja nincs a közelben, mert ha az anyja elképzelte, hogy együk meg a húslevest amit csinált és nekünk nem esik jól és helyette szendvicset eszünk, akkor le vagyunk cseszve.

Vagy a páromnak menni kell valahova, ahol én “fölösleges lennék” mellette, mondjuk haverjával elintézni valamit, és mi ketten megbeszéltük, hogy ő megy a dolgára én meg haza, de az anyja úgy képzelte el, hogy kísérjem el, akkor nekemáll, hogy megjegyezte ám, hogy nem megyek vele meg ilyenek..

Aztán mindig megkapom milyen vékony vagyok, és hozzáteszi, hogy egyek valamit, de ha épp nekem nem esik jól vagy nem szeretem az adott ételt és azt mondom köszönöm, most nem vagyok éhes, meg van sértődve, és beszólogat hogy “jólvan akkor, ne egyél semmit se, igyad a vizet csak” ilyen cinikusan.

Ilyen eset még mikor az anyja mondta nekünk hogy “Miért nem nézték egy filmet?”, mondtam hogy most elmegyünk meginni egy kávét valahol, és ezen is kiakadt, mert ő nem ezt képzelte el.

Mondtam ezt a páromnak, szerinte ne foglalkozzak vele mert mindig is ilyen volt az anyja, de engem meg annyira idegesít, én ezt nem tudom megszokni. Ha nem megyek hozzájuk akkor meg nagy sértődés lesz, azt meg nem akarom :/


2018. febr. 20. 13:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#9: Az odajárkálásról meg annyit: kétlem, hogy a kérdezőnek ez olyan nagyon hiányozna, pláne így...
2018. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Már most az elején ne hagyd magad, nincs joga ezt csinálni veled.Ne tűrd el. persze azért apróságokból ne csinálj ügyet. De ki kell mondanod nyíltan a dolgokat, mert ha ráhagyod a fejedre nő és folyton irányítani akar.Képzeld el mi lesz, ha mondjuk unokája születik!Lényeg hogy a párodnak is mindig mondjad, mi nem tetszik, és segítsen megoldani.Ha az anyja mellett áll folyton, akkor még gyerek, aki az anyjáról nem fog leválni, közös szép életetek így nem lesz.

Lányom és párja ugyanígy volt a fiú anyjával.Évekig "harcoltak" vele, szétmentek miatta, stb. Végül a fiú a lányom mellé állt , anyja megsértődött mert nem tudta őket tovább irányítani. Azóta élik az életüket, gond megoldódott, anya leállt, mert meg volt eki már a végén mondva, ha nem hagyja abba, nem mennek többet hozzá, unokát se viszik, stb. Már borzasztó volt amit művelt.

Most megy megnzni unokát, ők is mennek hozzá hetente, de elfogadta hogy ez csak így működhet.

56 éves nő vagyok, vejeim, menyem szeret,baráti a viszonyunk, egyenrangú.Nekem is volt anyósom, tanultam belőle, milyen anyós ne legyek.

2018. febr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
30%
10# nem eljár hozzájuk, hanem otthon laknak...a kérdező meg odamegy. Joggal mondhatja anyós h ha nem tetszik valami, haza lehet menni. Nem kell felvenmi amit momd, ennyi.
2018. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#13: -Nem kell a húslevesem?! Menjél haza, meg se lássalak!!! Vissza se gyere, míg meg nem ettél egy egész főtt brokkolit!
2018. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%

Anyós visszaél a helyzettel.Semmi joga beleszólni életetekbe! Ne menj hozzá, csak nagyon ritkán. Párodnak mondd meg, nem bírod a viselkedését az anyjának, nem akarsz konfliktust vele.Ha párod ezt nem érti meg, nem látja be, az anyja mellett áll, akkor én otthagynám, akkor még olyan gyerek, aki anyuka szoknyája mellől képtelen elszakadni, lehet sosem fog.Vannak ilyen "férfiak".

De ha együtt maradtok és összeköltöztök, minél messzebbre az ilyen anyóstól! Másik város, hogy még hetente se tudjon menni utánatok.

De!Azért vizsgáld meg alaposan, nem csinálsz-e a bolhából elefántot!

2018. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!