Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mindegy mit csinálok, anyósjel...

Mindegy mit csinálok, anyósjelöltnek az sosem jó. Miért?

Figyelt kérdés

Párom is én is otthon lakunk még, 21 évesek vagyunk. Miután a párom bemutatott a szüleinek, érezni lehetett, hogy elég idegen voltam náluk. Nem volt ezzel baj, érthető, hogy előttem a páromnak volt egy 4 éves kapcsolata, aztán meg kellett szokniuk az új lányt, engem.

Sokáig vendégként kezeltek, ha bármiféle segítséget felajánlottam (pl. bevásárlás, autó takarítás, vasalást stb) soha nem fogadta el. Rosszul éreztem magam, hogy még fél év után sem mosogathattam el egy tányért sem, mert párom anyja nem hagyta. Nem akartam senkinek teher lenni, de ha egy kanalat elkezdtem elmosni már jött is az anyja és kivette a kezemből. Azt hittem nem szereti ha más rendezkedik nála, ezt elfogadtam.

A dühítő az volt, mikor hallottam hogy a telefonban azt mondja: “ez a lány nem segít itt semmit, csak meghúzza magát”. Elég ideges lettem, de tanulva az esetből, úgy döntöttem, hogy annak ellére, hogy ellenzi a segítségem, akkor is besegítek ezt-azt. Volt hogy kivasaltam mire hazaért, vagy felporszívóztam, kiteregettem a ruhákat ilyesmik. Az egy dolog, hogy nem köszönte meg, de még kötözködött, hogy ő a zoknikat csak ráhajtani szokta a szárítóra én meg csipeszeltem és az úgy nem jó stb. Mondtam, hogy rendben akkor átteszem őket, de nem engedte. Áthajtogatta a kivasalt pólókat, mert ő másképp hajtja. Olyan is volt, mikor hazaért a vásárlásból rengeteg cuccal, segíteni akartam kipakolni, de közölte hogy ne, mert úgyis rossz helyre tennék mindent.

Mostanában igyekszek nem menni oda, mert ha nem segítek visszahallom, hogy milyen vagyok, ha meg igen akkor az a baja, hogy én nem úgy csinálok mindent, ahogy ő. Nagyon rosszul esik mert már nem tudom mit tegyek. Sajnos nem tudok mindent úgy pontosan csinálni ahogyan ő, de el sem mondja, mit hogy szokott, és akkor tudnám úgy csinálni én is, mert egyből azzal jön, hogy “nem kell segíteni”. Én megértem, ha zavarja, hogy másképp csinálom a dolgokat és nem kell a segítségem, de akkor ne mondja már mindenkinek, hogy nem segítek, ha nem hagyja..

Párom szerint ne foglalkozzak ezzel, mert apróság. Szerintem nem az, mert nekem nagyon kellemetlen, mivel ettől függetlenül jóban vagyok az anyjával, és ez egy örökös “vita téma”, aztán nem akarok ebből tényleges komoly konfliktust.

Szerintetek mit tegyek?


2018. febr. 25. 13:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

Értem. Amúgy mi ez a nullázgatás?

Azért kérdeztem, mert akkor nálatok ilyen a hangulat, ebben nőttetek fel, hogy segíteni kell. Ami persze jó, és kedves, csak lehet anyósodnak van már egy kialakított rendszere és erre érzékeny. Én sem szeretem, ha például vendégek vannak nálunk és a maguk megszokott dolgait akarják belevinni az én rendszerembe. :D

Bár én tudom, hogy ez kedvesség, ezért nem is oltom le őket, max. hagyjad légyszi, ez nem a te dolgod, stb.


Viszont a másik, amiről írtál az inkább aggasztó, sógornőmmel csinálta ezt anyósom, együtt laktak és én láttam, hogy sokat segít a lány, de anyósomnak semmi sem volt jó. Ő panaszkodott nekem, hogy "ez a lány semmi nem csinál". Kiderült, hogy egyszerűen ellenszenves volt neki és nem szereti a mai napig. Pedig a sógornő igyekszik.

Szóval ezzel már nem tudsz mit tenni, hagyjad rá, ne pakolgass, mert ebben is csak problémát fog látni.

2018. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
44%

Pontozgathattok amerre akartok, de azt az egyet értsd meg: nem esik jól neki.

Kedves akartál lenni, de nem jól álltál hozzá. Neked az jól esik talán, ha valakinek azt mondod, hogy ne csináljon valamit, mégis csinálja? A hátad mögött, hogy ne tudd leállítani? Ezt fejezd be de sürgősen :D

Nekem sem esett jól, hogy anyósom ilyeneket terjesztett a hátam mögött, de ezzel nem fogsz tudni soha semmit csinálni. Ha nem ezt mondja, akkor mást fog.

Próbálj inkább valami értelmes kapcsolatot kialakítani vele, mert biztos, hogy nem kedvel, ha ilyeneket pletykál. Azt viszont értsd meg, nem úgy fogod elérni, ha erőszakosan a magad igazát hajtod, mert nála ez negatívumként csapódik le.

Engedd el ezt a takarítás témát és abban segíts neki, amiben kéri.

2018. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Igazad van, és el is fogadom ha érzékeny ezekre, de akkor mondaná meg hogy nézd úgy szeretem a legjobban ha én csinálom, ne fáradj ezzel. Meg ne mondaná mindig hogy “neki senki nem segít”, mert ezzel olyan mintha arra célozgatna, hogy tőlem várja a segítséget.

Na meg azt gondolom, hogy elég sokat vagyok náluk, és már másfél éve, így nem annyira vagyok vendég, hogy a reggeli kávém után a csészét se moshassam el magamnak:D

2018. febr. 25. 14:12
 14/31 Alexa890610 ***** válasza:
47%

Ne légy már ennyire erőszakos.

Mi van neked, megfelelési kényszered???

Egyszerűen csak nem csíp az anyósjelölted.

Attól még, hogy a szemedbe egyenlőre nem mondja, már a cselekedeteivel elég szépen kifejezi ezt.

Kétszínű, ez van.

Ha majd elmélyül a kapcsolatod a fiával és összebútoroztok, esetleg még gyerek is lesz, na majd akkor bemutatkozik neked!

Hidd el, hogy nem vagy szimpi neki és nem is leszel soha.

2018. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

De ez a baj, hogy mindenben azt mondja hogy ne, nem csak a takarítás. Mikor otthon megivott egy kis bort a vacsihoz, a férje meg elment a haverjaival kocsmázni, és haza kellett volna őt hozni éjszaka, de mivel már borozott nem vezethetett felajánlottam, hogy szívesen hazahozom, a saját autómmal, mivel én nem ittam. De ez sem kellett neki, hanem taxit küldött érte..Miért csinálja ezeket?

Itt aztán már nem rendezkedtem volna semmit, megspórolhatta volna kb a 6000Ft taxi pénzt, nekem nem teher hazahozni, de ez se volt jó.

2018. febr. 25. 14:17
 16/31 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom, hogyha ennyire utál engem akkor én nem megyek többet oda, aztán utájjon ahogy akar. A fia 100%osan mellettem áll, és támogat, nem az anyját védelmezi, nincsenek is annyira szoros kapcsolatban. Szerintem a párom jobban jóban van az én anyummal, mint a sajátjával.
2018. febr. 25. 14:20
 17/31 A kérdező kommentje:
*utáljon
2018. febr. 25. 14:21
 18/31 anonim ***** válasza:
40%

Már elmondtuk: mert nem vagy szimpatikus neki. De az is lehet, hogy egyszerűen csak hozzászokott, hogy senki nem segít neki és egyedül akarja megoldani.

Ha mindent zsigerből elutasít, akkor az első lesz. Vedd már észre, hogy így jelez neked, hogy nem vagy ott kívánatos személy.

Ha szeretnél jóban lenni vele, akkor próbálj meg máshogy bevágódni, mert ha folyamatosan ellenkezel az akaratával ,akkor az lesz az utolsó, amit sikerül elérned :D

Alternatív esetben egyszerűen csak ne foglalkozz a hülyeségeivel, ne ajánld fel a segítséged ha nem kell neki, legyen tartásod. De ez a jelenlegi rendszer abszolút csak ahhoz vezet, hogy elmérgesedik a viszonyotok.


By the way, én nem vagyok anyós, gyerekeim sincsenek, de ha bárki a mosott fehérneműim között piszmog, úgy hajítom ki, hogy lába sem éri a földet :D Akkor is, ha valakinek a valakije. Nem mindenki szereti, ha a dolgai között piszmognak. Soha ne csinálj ilyet engedély vagy kérés nélkül.

2018. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
38%
Közben írtál. Hát ahogy érzed. Bár valószínűleg lenne bőven a kettő között is megoldás. Ha régóta csinálod ezt a fesztivált, hogy mindent az engedélye/kérése nélkül csinálsz, akkor nem véletlen, hogy nem lettetek jóban. Én megértem, hogy te ott is otthon érzed magad, de soha ne rendezkedj más felségterületén. Ez minden anyósra igaz, nem csak erre az egyre. Az ő otthona basszus, hadd mondja már meg ő, hogy ki tereget és ki nem :D
2018. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Akkor meg nekem ne kínlódjon már látványosan, hogy neki mennyire nincs kedve éppen a mosáshoz vagy a takarításhoz, ha a segítség nem kell neki. Tényleg csomószor erről beszél, meg hogy neki nincs egy lánya aki besegítene, és bolonduljon meg a tennivalóktól, de ez senkit nem érdekel.

Olyan mintha én mondanám hogy mennyire éhes vagyok, megkínálna kajával, nem fogadnám el, de mondanám tovább mennyire éhes vagyok:D

2018. febr. 25. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!