Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Baj, hogy a szüleimmel is...

Baj, hogy a szüleimmel is akarok időt tölteni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok a párom 19 most húsvét hétfőn a szüleimmel elmegyünk valahová közös programra mint minden éven. A párommal fél éve vagyunk együtt. Úgy volt, hogy ő is a saját családjával megy el hétfőn. Ma meg azt mondták neki a szülei, hogy nem értik miért nem megyünk valahová együtt mert, hogy az anyuja 16 évesen már nem az anyjával járt el hanem a pasijával ezt konkrétan az anyuja mondta. Az apujával alapból nincs olyan jó kapcsolata és azt mondta neki hogy 19 évesen már nem kell szülőkkel menni kirándulni. Neki egy picit sem gond hogy a szüleimmel leszek mert amúgy is a 7 napból 5-6 napot együtt vagyunk.

Apuja néha olyan mintha nem is szeretné a fiát mindig belé köt minden lépésébe kb. Pedig a párom csak még akar neki felelni, de igazából felesleges mert csak kötöszködik meg piszkálódik az apuja. Most én sem értem, hogy az miért baj nekik, hogy a szüleimmel megyek kirándulni húsvétkor.


2018. márc. 31. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy nem baj, ugye?

Én lazán mentem strandra is anyámmal, 30 évesen. Miért lenne ez korfüggő? Nagyon jó, ha a szülő-gyermek kapcsolat nem olyan, hogy már látni se akarják egymást 16-19 évesen...

De ez van, ne törődj velük, amennyire ezt meg tudod oldani.

2018. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen ünnepi szurka-piszka, de ha van is alapja, akkor csak személyeskedés ellened.

Várd meg míg elmúlik az ünnep, ha utána is betalálnak, akkor gondolkodj el, mit tehetsz.

2018. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy semmi baj vagy furcsaság nincs abban ha szüleimmel vagyok. A barátomnak sem baj és nem is furcsa. A szüleivel van valószínű baj és ezt a barátom is mondja mindig elmondja nekem amikor az apja beleköt vagy lealacsonyítja. Soha semmi nem tetszik az apjának az anyjával még mondhatni elég jól kijön mert az anyja sokszor mellette áll meg minden, de az apjának olyan természete van, hogy csak neki lehet igaza ha valami nem úgy van ahogy ő elképzeli az már rossz. És a barátom már pszichológuson is gondolkodott meg minden mert az apja már tönkre teszi idegileg és már alig tudja elviselni. Már alig várja, hogy külön költözzön majd valamikor és ne kelljen az örökös bántással együtt élnie. Egy példa volt egy eset amikor a párom és az apja nagyon összevesztek pedig a páromnak volt igaza és a testvére és az anyja is neki adott igazat, de az apja csak mondta a magáét és senkit nem hallgatott meg. Annyi volt a történet hogy a párom evett levest este aminek a tányérját betette a mosogatógépbe, másnap a család többi tagja nem volt otthon és ő megint evett levest és úgy szokták hogy kint hagyják a szedőkanalat egy tányérban és most is ugyanúgy kint hagyta egy tányérban a kanalat és ezért kiabált az apja mert miért nem tudja elrakni a tányért minden rá van száradva stb pedig mindig így szokták csak mivel most pont a barátom hagyta ott az volt a baj. És mindig ezt csinálja vele
2018. ápr. 1. 00:06
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de én ezt végigcsináltam már a saját családommal.

Most nagyon gonosznak tűnhet, amit mondok, de párod ne feledje, hogy bármi is van, azért, mert őt ennyire utálják, ne adjon okot arra, hogy kiszorítsák az örökségből.

Na és most térnék át az emberi oldalra:

-eredetileg annyit akartam írni, hogy máskor párod tegye csak be a mosogatógépbe.

De közben rájöttem, hogy az apukájának valószínűleg más elvárásai vannak vele kapcsolatban, ki tudja miért.

Pszichológuson nem gondolkodni kell, hanem elmenni, mert később nagyobb tűzoltás kell. Arra kell figyelni, hogy nem kell engedni antidepresszánst felírni, én a beszélgetős terápia híve vagyok.

Kitartást, és arra figyeljen, hogy véglegesen, a saját érdekéből, ne romoljon meg a kapcsolat.

Tudod nincs annál rosszabb, hogy előbb lelkileg tesznek tönkre TELJESEN, utána habként a tortán még anyagilag is.

Ha tényleg utálat motiválja a papáját, akkor ezt érdemes szem előtt tartani, bármennyire rideg és egyéb. Keresztülmentem ezen, tudom mit beszélek. Sok sikert nektek.

2018. ápr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kíváncsi vagyok még mások véleményére is
2018. ápr. 1. 00:31
 6/9 anonim ***** válasza:

A párod anyja nem normális. Az nem korfüggő, hogy ki, mikor, hol és mit csinál a szüleivel. Én is 30+ évesen voltam anyámmal és a húgommal kirándulni, vannak családi ünnepek, ahol együtt vagyunk stb., mert jó a kapcsolatunk.

Ez a normális, és az, hogy attól, hogy valaki nagykorú lesz és a párjával összeköltözik, nem szűnik meg számára a "régi" családja.


Tehát az anyja szerint te dedós vagy, mert nem hanyagolod el anyádékat, de persze a fiacskájától elvárja, hogy minden ünnepen jelen legyen. Aha, anyukát úgy kiosztanám, hogy megemlegetné, ha nagyon pattog.

2018. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem a barátom szülei pont hogy nem akarják hogy a fiuk velük legyen mert neki is azt mondják hogy 19 évesen már minek megy ő velük miért nem velem jön. Az ő szülei úgy voltak hogy az anyja 14 az apja 18 volt amikor összejöttek és 21 volt az anyja mikor született nekik a barátom. És én úgy tudom hogy 4 év járás után aludtak először együtt és tegnap meg a barátomnak azt is mondta az anyja hogy az előző baránődnek ha már azt is megengedték hogy nálunk aludjon akkor ti legalább az ünnepet együtt tölthetnénk ha már együtt vagyunk
2018. ápr. 1. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kellene egymáson lógni folyamatosan, hogyha a hérköznapokban is sokat vagytok együtt. Mindkettőtöknek van családja és az nem a te gondod, hogy ők nem képesek családként funkcionálni. Csak 16 éves vagy, így az elsődleges közegnek még a családodnak kellene, hogy legyen. Nem mellesleg, egy fél éves kapcsolat nem egyenlő azzal, hogy össze vagytok láncolva és minden ünnepet együtt kelljen töltenetek.
2018. ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, hogy ennyien egyet értetek velem. Szerintem sem kell állandóan együtt lenni, nem vagyunk házasok meg semmi
2018. ápr. 2. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!