Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy nem akarok többet tanulni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ennyi idősen hülye kérdésnek számít de nem akarok összeveszni emiatt a szüleimmel. Jobban szeretem a békességet.

Júniusban kaptam meg az érettségit és most egy tanfolyamra járok, szintén nyáron fogom megkapni a szakmát is. Ez csak egy tanfolyam és a szüleim azt akarják, hogy szeptemberben menjek vissza ugyanúgy iskolába nappalira és szerezzek valamilyen szakmát. Ezzel csak az a baj, hogy én már nem szeretnék visszamenni a suliba. Ha megszerzem a szakmát akkor utána dolgozni szeretnék már és pénzt keresni, rendezni az életemet. Tudom, hogy ez nem könnyű de nem akarok még 2017. szeptembertől számítva 2-3 évig iskolába járni. Anyukám akarja annyira, apukám hamarabb elfogadná a döntésemet szerintem. Nem akarom még most elmondani mert akkor nyárig ezt hallgatnám napi szinten és csak vita lenne belőle. Miután a kezemben lesz a bizonyítvány mennék munkát keresni. Mit tegyek, hogy ne legyen veszekedés?


2016. dec. 18. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Beszéld meg apuddal külön.
2016. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Addig örülj, amig csak tanulnod kell.
2016. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Huh. Tudod mennyire lennék a helyedben? Örülnék,ha lenne apukám, és örülnék ha arra köteleznének hogy járjak még tovább tanulni, mert az élet csodálatos, főleg ha sokat tanulhat az ember, amikor még diákként kezelnek. Én is szerettem volna még tanulni tovább, de szintén úgy éreztem, hogy szeretném elkezdeni az életem és dolgozni szeretnék és tovább lépni. De sajnos a felnőtt világ sem mindig egyszerű. :) Eddig nem jutottam előrébb.

Én is azt ajánlom, hogy ülj le velük beszélgetni és mond el hogy miért nem szeretnél tanulni. És mielőtt megkapnád a bizonyítványt előtte jó pár héttel kezdj el munkát keresni és úgy menj oda a szüleidhez, hogy már találtál egy jó állást. Mond nekik azt is, ha nem jön össze vagy nem tetszik akkor visszamész tanulni. Ilyenkor általában jobb fejek lesznek.:)

2016. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nálunk anyukám a "főnök", sosem beszélünk meg külön semmit és a családunkban nem is látnám értelmét.

#2 Tudom, de most kérlek hanyagoljuk már ezt. Előbb-utóbb úgyis el kell kezdeni dolgozni és én már egyáltalán nem szeretnék nappali tagozatra járni. Pár tanfolyamot még jó lenne, de nem most. Szeretnék minél hamarabb leválni a szüleimről és élni a saját életemet. Lehet, hogy meg fogom később bánni, de lehet, hogy nem. Előre nem tudhatjuk.

2016. dec. 18. 20:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elmúltál 18 éves te döntöd el, nem ők.
2016. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Flori9182 válasza:
Nálunk is anyu a főnök de szerintem először beszéld meg apuddal ha ő megértőbb és hamarabb elfogadja a döntésedet. Ne feledd anyukád azzal nem rosszat akar neked ha visszaszeretne küldeni a suliba tanulni de ő csak a legjobbat akarja neked. Szerintem mond el neki a véleményedet a suliról. Biztos megfogja érteni. De én a te helyedben visszamennék a suliba.
2016. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3-as, nekem pont az tetszik most, hogy nem diákként kezelnek :) Nem tudom miért de ide sokkal nagyobb örömmel járok és jobban érzem magam mint szakközépben. Jól esik, hogy végre nem hülyegyerekként tekintenek rám. Másabbak az elvárások meg a kapcsolat az "osztálytársakkal", tanárokkal amihez még hozzá kell szoknom de tényleg sokkal jobb, még a tanulás is.


Tudom én is, hogy én döntöm el... De nem szeretnék emiatt veszekedni velük. A veszekedés elkerülése érdekében tettem fel ezt a kérdést. Hogy tanácsot kérjek.

2016. dec. 18. 21:04
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Én már nagyon hamar mondtam nekik, hogy nem fogok többet nappali tagozatra járni. Elfogadták. Érettségi óta dolgozok, nemsokára elkezdek mellette egy levelező képzést. Nem szólnak bele egyáltalán, tekintve, hogy az én életem és döntéseim 20 évesen.
2016. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Legyél kicsit taktikusabb!

Nyár elején kezdj el munkát keresni, diákmunkásként tudsz akkor még elhelyezkedni, ami neked is megkönnyíti a helyzeted, meg otthon is mondhatod azt, hogy kicsit melózgatsz nyáron, hogy legyen költőpénzed, stb.

Aztán kicsit ott ragadsz ősszel, ha anyád pampog, akkor megmondod, hogy most egy évet ledolgozol, hogy legyen egy kis tapasztalatod is (önéletrajzban később jól mutat), és a saját a zsebedből akarod fizetni a következő sulidat.

Közben nézegethetsz tanfolyamokat, szakmákat, beszélgethettek arról akár anyuddal is, hogy melyik érdekel, melyik nem. Így nem lesz az az érzése, hogy felhagytál a tanulással. Ha pedig tényleg van olyan, ami érdekel, akkor levelezőn vagy esti tagozaton is megszerezheted, a bizonyítványod pont úgy el fogják fogadni. Sőt, sokan munka (és család) mellett szereznek diplomát. Nem kell választani, hogy csak az egyik, vagy csak a másik lehet innentől. :)

2016. dec. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Anyad nagy esellyel latja hogy meg fogod banni, de akkor meg mar nem lesz visszaut.


De te mar "felnott" vagy, ugyhogy azt csinalsz amit akarsz, minek kell neked barmihez engedely?

2016. dec. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!