Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik nincsenek jóban az...

Akik nincsenek jóban az anyósukkal, apósukkal, menyükkel, vejükkel, miért?

Figyelt kérdés

Szóval történetek érdekelnek, hogy akik rosszban vannak az anyóssal apóssal, vagy még csak a párjuk valamelyik szülőjével vagy mindkettővel, mivel húzták ki a gyufát nálatok, hogy rossz lett a viszony, vagy a kapcsolatot sem tartjátok.

Illetve anyósok/apósok története is érdekel, ha nem szeretik a menyüket, vejüket, mi okozta ezt?

Én 24 éves lány vagyok, és utálom a párom egész családját, a párom húgát és a nagypapát kivéve. El vagyok keseredve, hogy ilyen rosszban vagyok mindenkivel onnan, de sajnos gonosz emberekkel nem tudok jóban lenni :(

Kérlek kort és nemet is írjatok!:)


2018. ápr. 16. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Most mi értelme hogy itt sztorizzanak az emberek? Minden ember más és más minden helyzet más és más.

"és utálom a párom egész családját" - ez baj, és rossz jövőt vetít előre, ha lemúlik a nagy love és az lenne a feladatotok, hogy szépen átsimuljon SZERETETBE - akkor hirtelen feljönnek benned ezek az utálatok és rávetíted szerencsétlen párodra - olyan mint az anyja/apja -most, hogy "kiismertem" . Nem jó ez.

Kor, nem.

2018. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hülyeség amit írsz, 6 éve együtt vagyunk, szerintem eléggé kiismertem már, és megszoktam a helyzetet, csak rossz és el vagyok keseredve emiatt.
2018. ápr. 16. 12:48
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Szintén 24 éves, szintén lány.

20 évesen költöztem oda anyósjelölthöz (akkor még párom is ott lakott). Alapból azzal a kikötéssel mentem, hogy segítek ahol tudok, és a fizetésemből is adni fogok, mert így tartottam korrektnek. Hát, meg is próbáltam segíteni, de konkrétan mindenhonnan el voltam hajtva. Ha mosogatni akartam ne csináljam, majd ő. Ha mégis nekiálltam, jött hogy sok a mosogatószer, túl meleg a víz, túl kevés vizet használok, máskor meg túl sok volt. Ha meg akartam csinálni vacsorára egy tojásrántottát, ott állt fölöttem és dirigálta mit hogyan csináljak (amit én egyébként is gyűlölök, de neki persze lenyeltem, mégiscsak én mentem be az ő felségterületére). A porszívózást nagy kegyesen megengedte, abba nem szólt bele.

Ha ki akartam szellőztetni a szobánkat, két perc elteltével már jött be, hogy kihűtöm a lakást. Reggelente fél órámba telt mire fel tudtam öltözni mert állt az ajtóban és magyarázott.

Mindeközben folyamatosan meg akarta mondani mire költsük a pénzünket (azon felül természetesen amit neki odaadtunk). Párom nem vihetett haza semmit amit a saját pénzéből vett a hobbijához, mert az anyja kiakadt rajta hogy miért szórja el a pénzét hülyeségekre. Neki csak a zokni meg az alsónadrág létezett amire pénzt költhet az ember.

Mivel a házból nem mozdult ki sosem, mindig mi mentünk neki vásárolni. Egy idő után feltűnt, hogy tejesen mindegy hogyan oldja meg párom a pénzügyeket, az anyja mindig talál valamit ami szerinte túl drága volt és nem azt kellett volna venni. Egyszer aztán azt mondtam páromnak, hogy ugyan vigye már haza a bokkot és nyomja az anyja képébe mikor nekiáll hisztizni, mert nem normális hogy minden alkalommal veszekednek miatta.

Ezek után ebből már nem volt gond, anyuka felfogta a dolog ezen részét, de sajnos volt ezer másik dolog amit hosszú távon nem bír az ember elviselni.

Hiába próbálsz megfelelni ennek az embertípusnak, soha semmi sem jó neki. Minden megoldásra van egy problémája.

A végszó nálunk az lett mikor egyszer random elkezdte az édesanyámat szídni. Nekem ott telt be pohár, ott jött ki belőlem minden amit addig lenyeltem. Még ő volt megsértődve, és persze én voltam a tiszteletlen aki bunkó az idősebbekkel. Közöltem hogy egy hét és elmegyek, örüljön. Persze nem hitte el.

Az utolsó héten nem ettem abból amit főzött, nem mentem a közelébe, nem beszéltem hozzá. 3 nap kellett neki mire felfogta, hogy párom is jön velem, akkor megindult az "úgyis ki fog dobni és majd szaladsz vissza hozzám" terror a fia irányába.

Ez két éve volt. Anyóstól az én édesanyámhoz mentünk, ott összeszedtük magunkat anyagilag, és most albérletben élünk másfél éve már. Anyósjelölttel azóta nem beszéltem, de a párom elmondása alapján beletörődött a dolgokba.

Bocsánat a kisregényért, még így is csak nagyon nagy vonalakban írtam le mi volt ott....

2018. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Előre szólok, most nem vagyok párkapcsolatban. De voltam 15 évig.

Előítélet és legendás sztereotípiák nélkül viszonyultam az exem(párom) családjához. Tehát nem voltam lámpalázas, hogy mit szólnak hozzám, de nem is utáltam őket. Inkább ez az asszertív winwin, hogy tisztelem őket is és magamat is felállás volt.

Klasszikus anyósvicces problémák nem is voltak. Nem szólt bele, hogy a kék vagy a piros mosogatórongyot használjuk, vagy hogy klumpában járok e vagy nyitott papucsban stb.

Tehát a közhelyes értelemben vett anyós probléma nem állt fenn.

Viszont sajnos volt egy ennél durvább nézetütközés.

Az anyós felvett egy hitelt és a párommal fizettette évekig a felét úgy, hogy 1. a páromra kb az egyhatoda lett elköltve 2. a lány velem élt már vagy 8 éve, abban, amit a mi családunk által vettünk. Tehát anyóspajtás kb egy kávéskanál 'hozomány'-t nem adott, míg apámtól házunk volt kpre, hitelmentesen. Autó volt mindegyikünknek külön.

Szóval valahogy ezzel nem tudtam azonosulni, hogy anyós felvett 2008ban 11,5M hitelt, ebből kb másfelet használt el a párom (kocsi maradványértéke és kutyakozmetikai cucc) így az akkori havi 80ezerből a párom része lett volna 17,5 de anyós 40et követelt. És egyiküknek sem tetszett hogy nekem nem tetszett. Szóval ezért megromlott a viszony. És aztán 5 évvel később szétmentünk.

2018. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rossz szint, de nem tudom, hogy kellene ehhez pozitívabban állni. A család minden tagja (a fent említett 2 személyen kívül) utál, valami abszurd indok miatt.

Csak hogy párat említsek:

Az apja azért utál, mert régóta együtt vagyok a fiával. Tudni illik az apja kb 30valahány éves koráig csapongó életet élt, rengeteg alkalmi nője volt, ő ezt tartja helyesnek, ezt várná a fiától is, aki nem ilyen. Emiatt engem utál, mert szerinte elveszem a fia fiatalságát, és azt hiszi ő boldogtalan velem, és sajnálja őt. Meg nem fordul a fejében, hogy a fia is így akarja és boldog.

Az anyja azért utál, mert még gimisek voltunk mikor összejöttünk, én egyetemre készültem, ő pedig valami szakmát szeretett volna a fiának, na meg persze, hogy otthon maradjon. Lehet hogy az én hatásomra, nem tudom, de párom is jelentkezett járműmérnöknek egyetemre, és 19 évesen elkerült Budapestre kollégiumba. Ezt az anyja a mai napig nem dolgozta fel, ezért gyűlöl engem, mert elvittem a fiát. Holott nem én mondtam neki, hogy tanuljon tovább.

Aztán a nagymama azért ki nem állhat, mert én egy viszonylag nagy városban nőttem fel, egy panel lakásban a szüleimmel. Szerinte a városi emberek lusták és semmire kellőek. Ők a közeli kis faluban élnek. Nyilván egy panelban nincsen kert, hogy kapálni kelljen, meg nem neveltek a szüleim disznót és tyúkot sem tartottak soha. De ő emiatt elítél engem, hát jó.... Szerinte én is és a szüleim is csak lustálkodunk otthon, a kapáláson kívül mást nem tud elképzelni. A páromnak folyamatosan mondogatja, hogy keressen egy dolgos lányt. Mindezt úgy mondogatja, hogy tudja, hogy egyetemre járok, emelett hétvégente dolgozok egy kávézóban de szerinte ez semmi csak henyélés.

2018. ápr. 16. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Kozel 1 eve vagyunk egyutt a párommal, nem tul nagy ido de ez alatt kiismerték es kiismertek a kedves szulok.

A problema ott kezdodik hogy sz anyósom nem hagy minket szeretkezni, konkrétan feljön az emeletre amint meghall valami együttlétre hasonlító zajt, vagy agy nyikorgast :D

De a kedvencem amikor eppen 2 perce masztunk ki egymásból es odaül az agy szélére es simogatja a párom arcat hogy mit is enne ebédre, hozzáteszem a párom 30 eves es nem anyuci pici fia.

Szerencsere a jovo honapban osszekoltozunk szoval megszűnnek ezek a problémák :D

2018. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Én 13 évig tűrtem az anyósom folyamatos szekálását. Rendszeresen alázott a kinézetem miatt, és amiatt, hogy dolgozom(!). Üzletvezető voltam, megtörtént, hogy bejött a munkahelyemre és a kollégáim előtt közölte, hogy ne menjek el a sógornőm szülinapi bulijára, mert nem vagyok elég csinos, és ott szép emberek lesznek, és fotózás is lesz. A férjemet hivogatta, hogy talál nálam jobbat is. Ha családi eseményre, sütögetésre vittem valami ételt, kidobta a kukába, hogy neki az nem kell. Tőlünk kapott szülinapi ajándékát előttünk ajándékozta tovább ugyanabban a csomagolásban a testvérének.

Soha nem laktam náluk, kb 1 év együttjárás után összeköltöztünk a férjemmel először albérletbe, aztán saját lakásba. Anyagi segítséget soha nem kaptunk tőlük, a lakást spórolt pénzből és hitelből vettük, amit több, mint 10 éve fizetünk.

6 éve sok próbálkozás után terhes lettem. A kisbabám 24 hetesen meghalt. Erre az volt a reakciójuk, hogy mit rinyálunk, "az még nem is volt gyerek".

Azóta van egy gyönyörű 4 éves kisfiam. Múlt hét pénteken anyósom megállás nélkül elsétált az unokája, a fia és mellettem.

Többet nem vagyunk beszélő viszonyban.

2018. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Basszus 7-es véletlenül a kék kézre nyomtam pedig a zöldre akartam... Bocsesz 😃

Eddig a te történeted a legdurvább szerintem,ott valami nem volt rendben anyuka fejében...

2018. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Utalom anyóst és apost. Együtt lakom velük... Feltekenyek anyámra hogy sűrűn látogatom a 8 hónapos babámmal...szeretek anyukámmal lenni es nem tartják tiszteletben. Mindenbe beleszólnak h mit h csináljak a gyerekkel. Könyvet tudnék írni róluk. Már annyira utalom őket h ha hozzaernek a gyerekemhez vagy vesznek neki valamit meg tudnám ölni őket. Ányos egyik szavával/tettével üti a másikat. Pl azon hisztizett h miért nem adok reszelt almát a gyereknek
2018. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Bocsi folytatom...

Mert h a bolti milyen sz*r erre vész boltit....:D Meg amikor terhes voltam h ne adjak neki cumit erre vesz egy cumit h ez az elso cumija és vigyorog....(Én már akkor vettem 2öt es kib*sztam a szemetbe)

2018. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!