Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elköltözök, hogyan közöljem...

Elköltözök, hogyan közöljem ezt a párommal és a szüleivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszú lesz a történet, előre is bocsi :)

Jó nagy családban születtem, és jó kicsi házban éltünk ehhez képest. Már így is alig volt hely, amikor a 17 éves húgom teherbe esett (természetesen nem tudott volna hova menni...). Ezért eldöntöttem hogy összeköltözök párommal. Úgy volt hogy amíg nem találunk albérletet, párom szüleinél fogok/fogunk élni. Mert ugye párom is ott élt még, csak külföldön dolgozott/dolgozik. Időközben rábeszélt párom is, és a szülei is hogy nyugodtan maradjak ott, nem kell albérletbe menni. Igen ám, csak fél év múlva, miután párom megkérte a kezemet, minden megváltozott. Hirtelen egy hárpia lett az anyósom, és se a párom, se az apósom nem állt mellém. Egyszer úgy döntöttem nem leszek az a menyjelölt aki hagyja magát, ezért visszaszóltam neki. Annyit mondtam hogy ez az én életem, ne szóljon bele. Erre előadta a hattyú halálát, hogy neki a lelkébe tiportam és nem ezt érdemli azok után hogy engedte, hogy ide költözzek....Konkrétan azt mondta hogy szedhetem a sátorfámat...Én el is akartam menni, de párom visszatartott. Maradtam, mert láttam mennyire megviselte hogy elakarok menni....De azt azért megjegyezném hogy nekem kellett bocsánatot kérnem, és az anyósom nem kért bocsánatot azért mert folyton sérteget...Nem veszi észre magát. Kétszínű. Előadja milyen jó anyós, de közben meg a véremet szívja. Szóval mivel én alázkodtam meg, ezért úgy gondolta most már bármit elviselek. És valóban ez történik, mert egy szót se szólok vissza csak hümmögök meg igen, biztos igazad van....holott már azon gondolkodok közben hogy mivel fojtsam meg...

Tegnap is volt egy veszekedésünk, ezúttal olyanért amiről aztán igazán nem én tehetek. Megkért hogy vegyek neki bérletet. De neki speciális bérlet kell, és ezt nekem nem mondta. Megvettem egy sima felnőtt bérletet..Erre leszedte a fejemet, hogy nem kellett volna rám bíznia, meg hogy ennyire se vagyok képes...nem mondtam semmit, de páromnak megmondtam hogy én ezt nem viselem el tovább, úgyhogy menjünk albérletbe....Annyit mondott csak hogy nyugodjak meg és ne menjek el, mert ő azt nem bírná elviselni...

Ezúttal nem érdekel mit szeretne párom, ő külföldön dolgozik, havi 1x jön haza, én meg mindennap itt szívok. Úgyhogy beszéltem édesanyámmal, és hazaköltözöm. Nem lesz túl sok helyem, de még mindig jobb mint itt. Egyedül meg nem tudom kifizetni az albérletet, és párom nem áll mellém...

Annyit még tudni kell, hogy anyósom depressziós, és bármilyen sérelem után előtörhet belőle az öngyilkossági hajlam, épp ezért fogalmam sincs hogy hogy mondjam ezt el....Ha páromnak elmondom, tudni fogja hogy az anyja miatt megyek el, és akkor attól félek hogy kivágja a balhét és az anyja öngyilkos lesz...



2018. máj. 27. 07:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Anyósod simán pszichiátriai beteg.Kezelik?
2018. máj. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Jár kezelésekre de nem tartják bent...
2018. máj. 27. 08:00
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

'depressziós, és bármilyen sérelem után előtörhet belőle az öngyilkossági hajlam'


Tipikus erzelmi zsarolas. Menekulj, ahogy tudsz. Tovabbmegyek, nem kell bejelenteni sem hogy 'majd' elkoltozol, szedd ossze a cokmokodat, menj haza anyukadhoz, es szolj a parodnak, hogy ott keressen ha egy honap mulva hazajon.


Anyosnak meg maximum tavozaskor egy 'csokolom, en most elmegyek, a viszont nem latasra', ami meg belefer.

2018. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Menj és hátra se nézz!

Ez kemény érzelmi zsarolás, ne engedje nekik.

Ha megöli magát, neked ahhoz a világon semmi közöd nem lesz. Akkor sem, ha a semmirekellő családtagjai rád fogják.

Egy lelkileg instabil nyomorult, aki téged terrorizál a saját nyomora miatt.

Ha nem lépsz teljesen ki fognak készíteni!

Legjobb lenne, ha nem egyedül jönnél el, mondjuk ott lenne anyukád vagy apukád, mert a vén hülye elő fogja adni a nagy halált.

Hogy miért vagyok ilyen? A családomban és a férjemében is van, volt depressziós. Nem éri meg egyik sem, hogy az életünket tönkretegyük miattuk.

2018. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 szenes43 ***** válasza:
64%
Jár kezelésekre? Ez tág fogalom. Amennyiben állandó pszichiáterhez jár ami igen valószínű akkor lehet hogy csak megkérdezi hogy hogy van? és automatice felírja a gyógyszert. Csak azt szokták benntartani a kórház pszichiátriai osztályán aki ön és közveszélyes.
2018. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Lényegtelen hogy milyen kezelésekre jár, amúgy is fogalmam sincs, én csak annyit tudok hogy depressziós és próbálkozott már öngyilkossággal...

Azt meg már én is megtapasztaltam hogy nagyon durván tud zsarolni....

2018. máj. 27. 08:12
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
Összecsomagolsz és amikor mész, elmondod nekik, hogy te most hazaköltözöl, de köszönöd eddigi jóságukat. Aztán menj is, mert azonnal ki fog törni a hisztéria.
2018. máj. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűen csak menj. Nem is tartom jó ötletnek a szülőkhöz költözést, hacsak nem indokolt persze, de úgy olvasom, nálatok nem volt az.

Ne beszéld meg senkivel, mert ami folyik, azt nem kell elviselned. Ha a párod összeszakad, amiért ki kell mászni a fészekből, akkor érte se kár.

2018. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
Pakolj össze és menj el. A szüleinek nem kell mondanod semmit. A pároddal beszélj neki pedig mond el őszintén és higgadtan azt amit itt leírtál. Mond el neki, hogy ez nem a te családod, hanem az övé, hogy szereted, de ettől még nem vagy köteles elviselni, hogy így bánjanak veled. Mond el neki, hogyha valóban veled akar élni, akkor keressetek egy albérletet és minden megoldódik, addig viszont, amíg erre nem hajlandó, ne mondja hogy nem tud nélküled élni, mert ha így lenne tenne érte valamit.
2018. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Azért költöztem a párom szüleihez, mert kicsi a lakásunk és a húgom babájának már nem lett volna helye, és a szüleim teljesen kétségbe voltak esve hogy most mi lesz. Miután a párom ajánlotta fel, elköltöztem. Ettől függetlenül vissza tudok költözni a szüleimhez, csak annyi helyem lesz hogy kb. csak egy sarok. De nem érdekel... Otthon ezerszer jobb mint itt.
2018. máj. 27. 08:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!