Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elköltözök, hogyan közöljem...

Elköltözök, hogyan közöljem ezt a párommal és a szüleivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszú lesz a történet, előre is bocsi :)

Jó nagy családban születtem, és jó kicsi házban éltünk ehhez képest. Már így is alig volt hely, amikor a 17 éves húgom teherbe esett (természetesen nem tudott volna hova menni...). Ezért eldöntöttem hogy összeköltözök párommal. Úgy volt hogy amíg nem találunk albérletet, párom szüleinél fogok/fogunk élni. Mert ugye párom is ott élt még, csak külföldön dolgozott/dolgozik. Időközben rábeszélt párom is, és a szülei is hogy nyugodtan maradjak ott, nem kell albérletbe menni. Igen ám, csak fél év múlva, miután párom megkérte a kezemet, minden megváltozott. Hirtelen egy hárpia lett az anyósom, és se a párom, se az apósom nem állt mellém. Egyszer úgy döntöttem nem leszek az a menyjelölt aki hagyja magát, ezért visszaszóltam neki. Annyit mondtam hogy ez az én életem, ne szóljon bele. Erre előadta a hattyú halálát, hogy neki a lelkébe tiportam és nem ezt érdemli azok után hogy engedte, hogy ide költözzek....Konkrétan azt mondta hogy szedhetem a sátorfámat...Én el is akartam menni, de párom visszatartott. Maradtam, mert láttam mennyire megviselte hogy elakarok menni....De azt azért megjegyezném hogy nekem kellett bocsánatot kérnem, és az anyósom nem kért bocsánatot azért mert folyton sérteget...Nem veszi észre magát. Kétszínű. Előadja milyen jó anyós, de közben meg a véremet szívja. Szóval mivel én alázkodtam meg, ezért úgy gondolta most már bármit elviselek. És valóban ez történik, mert egy szót se szólok vissza csak hümmögök meg igen, biztos igazad van....holott már azon gondolkodok közben hogy mivel fojtsam meg...

Tegnap is volt egy veszekedésünk, ezúttal olyanért amiről aztán igazán nem én tehetek. Megkért hogy vegyek neki bérletet. De neki speciális bérlet kell, és ezt nekem nem mondta. Megvettem egy sima felnőtt bérletet..Erre leszedte a fejemet, hogy nem kellett volna rám bíznia, meg hogy ennyire se vagyok képes...nem mondtam semmit, de páromnak megmondtam hogy én ezt nem viselem el tovább, úgyhogy menjünk albérletbe....Annyit mondott csak hogy nyugodjak meg és ne menjek el, mert ő azt nem bírná elviselni...

Ezúttal nem érdekel mit szeretne párom, ő külföldön dolgozik, havi 1x jön haza, én meg mindennap itt szívok. Úgyhogy beszéltem édesanyámmal, és hazaköltözöm. Nem lesz túl sok helyem, de még mindig jobb mint itt. Egyedül meg nem tudom kifizetni az albérletet, és párom nem áll mellém...

Annyit még tudni kell, hogy anyósom depressziós, és bármilyen sérelem után előtörhet belőle az öngyilkossági hajlam, épp ezért fogalmam sincs hogy hogy mondjam ezt el....Ha páromnak elmondom, tudni fogja hogy az anyja miatt megyek el, és akkor attól félek hogy kivágja a balhét és az anyja öngyilkos lesz...



2018. máj. 27. 07:52
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
57%
Egy ideig együtt éltünk, de már mindenbe belekötött, kezdve az alvási szokásaimtól a főzőtudásomig mindenbe. Akkor telt be a pohár amikor megkért hogy vegyek neki bérletet, de neki speciális kellett és ezt nekem nem mondta, én meg rosszat vettem. Ahelyett hogy megköszönte volna és elment volna kicseréltetni (igen, később elment és kicserélték...) inkább kiabàlt velem és elhordott mindennek. Nem bírtam tovább és kiálltam magamért, erre azt mondta szedhetem a sátorfàmat. Nem kellett sokáig győzködnie, mentünk albérletbe párommal. - nos, akkor elmentél albérletbe, vagy nem?! :D
2018. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
20%
Elköltözött, de akkor öngyi lett miatta az anyós, ezért visszaköltözött. És most a halott asszony szelleme veszekszik vele tovább. Vagy valahogy így.
2018. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
33%
24.# vagyok, az egyik "bunkó válaszoló". Köszönöm a lepontozást mindenkinek, akit illet, bár én voltam az első, aki gyanút fogott. Ti meg annyira sajnáltátok a kérdezőt, aki jól megvezetett benneteket a kamus történetével...
2018. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!