Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem értik meg, hogy nem akarok együtt nyaralni velük?

Figyelt kérdés
Júniusban mennénk külföldre nyaralni, családostól, és ilyen varosnezos sétálós nyaralás lenne. A gond az, hogy nekem egyáltalán nincs kedvem elmenni. Ezt hiába mondom nékik mindig annyit mondanak" Jössz és kész!/Jó lesz az!/Te se tudod már mit akarsz/Te sehova se akarsz menni". 17 leszek nyár végén és olyanokkal jönnek, hogy "nem maradhatsz itthon egyedül 5 napra, az rengeteg idő" De én egyáltalán nem akarok menni! Teljesen más terveim vannak, és más eletritmusom is. Pl nekem egy éjszakai séta es a 10-kor kelés a jó, nékik meg a 7-kor kelés és este 7-kor séta. Tehát teljesen más az "eletritmus" is. Soha nem mentem el még bulizni, nem iszok egyáltalán, mivel nem szeretem az alkoholt, és még sose késtem, és mindig betartottam a szavam. Megbízható vagyok szerintük, de 5 napra nem mernek egyedul hagyni, úgy hogy mar majdnem 17 éves leszek akkor. Én nyárra mást terveztem. Júniusban pihi, Július diákmunka, Augusztusban meg elmenni egymagam egy bringás túrára belföldön, ugyanis nagyon szeretek bicajozni. De nekem ez a nyaralás maga lenne a pokol. Ne értsétek félre, nem arról van szó, hogy el vagyok kényeztetve, hanem szimplán arról, hogy 17 évesen ugy kezelnek mint egy óvodást, akit nem lehet otthon hagyni egyedül 5 napra. Mit tegyek?

2016. ápr. 2. 00:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%

"Nem szeretnék menni, köszönöm"

Ismételed, míg felfogják. Elrángatni nyilván nem fognak.

2016. ápr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Erre a tipikus válasz: "Miért nem?" És erre akármit mondok mindig " Ó Eriggy már magadnak. Jössz és kész! Nem maradhatsz itt 5 napra egyedül"


De nekem nem esik jól együtt menni nyaralni. Örülök ha nyugtom van, és nyugi van. Tavaly is voltam, akkor mondtam már nékik, hogy ez volt az utolsó közös nyaralás. Erre ők olyan kisdedósan " Hát akkor mi lesz?" Inkább cinikusan kérdezték ezt. Legfőképp az olyanok húztak fel, hogy 7-kor kelés mert ide-oda megyünk, meg feküdj le 9-kor mert holnap ébresztő, meg ne nézz videókat este.... Egyszerűen kinőttem már ebből a szülőkkel való közös programokból, de ők ezt nem fogják fel!

2016. ápr. 2. 01:17
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyunk egy korosztaly ( en is lehetnek az anyukad), de neked adok igazat. 17 evesen felrobbantam volna, ha nyaralas alatt 7 kor kellett volna kelnem. Es eleg idos vagy mar ahhoz, h otthon maradj. Van mobil, net, skype, stb. Mondd meg, h napi 1x bejelentkezel itthonrol :-)
2016. ápr. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom! Tavaly is azon ment a vita, hogy én még 8-ig maradtam volna a tengerparti, de nem lehetett max 6-ig mert a kistesom elfáradt. Meg ez a ne hallgass hangosan a zenét a fulesben mert kihallatszik, feküdj Mostmár le, mert holnap kelünk hétkor (de volt már, hogy hatkor kellett kelni, mert ide meg oda, meg amoda megyünk.) Arrólnem is beszélve, hogy semmi privát szféra nem lenne most sem,ami nekem kell! Első dolgom suli után, hogy 2 órára egyedül elvonulok! És nem értik meg, hogy 17 évesen nem vagyok már kisfiú, és igen is tudok vigyázni magamra 5 napig. Annyi, hogy hagyjanak itthon pénzt, amiből elmehetek egyszer strandolni meg belefér egy kisebb bevásárlás ha úgy van. Ismerősöm van a közelben, remekül kijovunk, tehát az is lehetne, hogy ő arra az 5 napra " hozzánk költözik".
2016. ápr. 2. 01:58
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
Én simán otthon hagynálak, engem is hagytak anno, lány létemre, klassz volt. Nincs valami társaság, akik szerveznek biciklitúrát, és rájuk mernek bízni? Azért a magányos túrázást én sem érezném túl biztonságosnak, baleset, bármi történhet. Vagy csak a környéken maradnál, és otthon aludnál? Akkor valaki jó ismerőssel, rokonnal beszéld meg, hogy vállalja, hogy elérhető lesz és segít, ha gond van. Esténként lejelentkezel telefonon vagy skype-on, és kész.
2016. ápr. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
17%
Hangosan zenét hallgatni tényleg nem jó. Mondd meg hogy otthon maradsz, akkor is ha ők mást akarnak.
2016. ápr. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%
Szüleidnek pénzbe kerül a nyaralás, ezért szeretnék, ha mindenki kivehetné a részét belőle. Ha valaki kihúzza magát, akkor nem lesz igazi családi nyaralás, és a szüleid sem tudják majd elengedni magukat, ha közben az jár az eszükben, hogy mi lehet veled (függetlenül attól, hogy jogos e az aggodalmuk vagy sem). Nem tudom amúgy otthonülő tipus vagy-e, mert ha igen akkor az is benne lehet, hogy szeretnék ha kimozdulnál. Meg aztán hamarosan tényleg felnősz, elköltözöl. Már nem sok nyaralást töltesz velük, lehet ezért is szeretnék, hogy még egy kicsit a "gyerekük" légy, ne csak a "fiuk". Értem, hogy te jobban éreznéd magad odahaza, de nyaralni nem kell minden hónapban, és évente egy hetet szerintem illene kibírni a családoddal (a reggeli 7 óra felkeléssel együtt).
2016. ápr. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
29%
Ohohó, nehogy azt hidd, hogy nem rángatják el. 17 éves lány, mit csinálna otthon egyedül pénz nélkül? Már le is foglalták előre a jegyét. Az a helyzet, hogy a szüleid egyáltalán nem veszik észre, hogy ma-holnap felnőtté válsz ha akarják, ha nem. Ne menj el és kész. Ha ők előre kifizetik neked hiába mondod, hogy nem mész az az ő bajuk te szóltál előre. Éljen a kamasz kor!
2016. ápr. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
7%
(nem tudom, honnan vettem hogy lány...)
2016. ápr. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%
Megértelek kérdező, mert nekem is voltak hasonló gondjaim a te korodban... De nem fogom azt tanácsolni neked amit én tettem... Bevállt ugyan de visszagondolva rá nem a legjobb megoldás volt... Úgyh tanácsolok egy olyan megoldást ami nem hajmeresztő, beszélj a nagyszülőkkel valószínűleg ők jobban meg fognak érteni és talán segítenek meggyőzni a szüleidet... Ha az sem válik be akkor szervezz be titokban egy olyan programot magadnak ami pont akkor lesz mikor a nyaralásotok és nem lehet áttenni az időpontját... Aztán közöld a szüleiddel nemsokkal (max egy héttel) azelőtt h utaznátok... Akkor már nem tudnak mit tenni
2016. ápr. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!