Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Váratlan élethelyzet, hogyan...

Váratlan élethelyzet, hogyan maradjak "nyugodt"? Kicsit hosszú, de érdekes.

Figyelt kérdés

Sajnos az történt, hogy férjemmel egyik napról a másikra (szó szerint, olyan szinten váratlanul történt minden, hogy délután még mosolyogva mentünk haza, de aznap este már a bőröndbe pakoltam és máshol aludtunk...) el kellett költöznünk. A szerencse annyi, hogy albérlet volt, ahol éltünk, és egyébként is idén terveztünk(és tervezünk továbbra is) saját lakást vásárolni, csak nem így akartunk kiköltözni, ahogy történt... De addig ugye nincs más megoldás, mint vissza a szülőkhöz, mivel az albérlet egy baráti szívesség volt inkább, és csak rezsit kellett fizetni. Emiatt másik albérletbe nem igazán mennénk, ahol 100ezer csak a bérleti díj...vagy több...

Viszont az anyósom...hát nem könnyű eset. Tudom, egy szavam sem lehet, mert az ő lakásában élünk, de nem ingyen, mindent állunk magunknak, és a rezsi ránk eső részét is fizetjük, amíg itt vagyunk. Nem is mondtam én nekik semmit,mosolygok mindenre, hogy jófej legyek, de elég nehéz elviselni anyósomat. 1 hónapja vagyunk itt, és nem volt még egy olyan nap sem, hogy ne rinyálna órákon át apósomnak. Folyton folyvást az ő hangját lehet hallani, állandóan szúrja valami a szemét, neki mindig minden baj... De olyan baromságokat miatt pampog, hogy eszméletlen... Csak egy pl.: Neki nem mindegy, mikor mész el boltba...és ha neki valami nem tetszik, szó szerint 2-3 órán át mondja a magáét...

A férjemmel azóta egyszer tudtunk együtt lenni... Napközben ugye odavan dolgozni ő is, mire hazaérünk, anyósom is itthon van, és onnan kezdve vége a napnak úgymond, pedig most délután 5-ről beszélek. Állandóan kinnt kell ülni vele, órákig panaszkodik, ha pedig félrevonulnánk, 10 percenként szól vagy nekem, vagy a fiának... Egyszerűen mozdulni nem lehet tőle sokszor. Mostmár kezdek besokallni. Az életem egy bőröndben van, és nem tudom a magam ritmusában élni az életem a férjemmel, mert hát ez a helyzet. Egy délelőtt voltunk itthon mindketten, kettesben, nah, akkor egész délelőtt egymást másztuk, annyira vártuk már, hogy végre csak ketten legyünk. És valószínűleg még 2-3 hónapig ez lesz.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Próbálok mindenhez jó arcot vágni, mert nem otthon vagyok, főzök, mosok, bevásárolok, de nem bírom már, hogy 1 óra nyugalom nincs tőle, ha itthon van. Pedig nem is olyan idős, hogy ne lássa a fától az erdőt,hogy ne vegye észre magát... 55 éves.


Szerintetek?


30N


2018. máj. 30. 13:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem 30 évesen ne költözzetek anyósékhoz, hanem albérletbe/panzióba/akárhová.
2018. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
7%

Nem olvastam végig a válaszokat.

A saját szüleidhez nem tudsz hazaköltözni, amíg a férjeddel közös lakhatás nem rendeződik? Sose értettem ezt, hogy egy párnak miért kell mindenképp egymásra ragadva élnie. Simán adódhat olyan helyzet, hogy észszerűbb átmenetileg külön élni.

2018. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
90%

"Sose értettem ezt, hogy egy párnak miért kell mindenképp egymásra ragadva élnie." - talán az, hogy egy PÁRRÓL beszélünk? Persze élhetnek külön is, csak kérdés, hogy mi értelme marad egy olyan párkapcsolatnak?

Kérdező, szerintem lépjetek le.

2018. máj. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
87%

Ez az állapot, hogy anyóséknál laktok, akkor 2-3 hónapig lesz?

Bocs, persze nem én vagyok benne, de annyit fejen állva is ki lehet bírni.

Már kezdtétek intézni a lakásvásárlást?

2018. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
4%
Nézd, te ott max. megtűrt személy lehetsz, unokára tekintettel lakhatsz náluk. Szerintem nem szemétség, ha kicsit hatnak rád, hogy ne érezd magad túl jól náluk. Lehet hogy anyós még azért is teszi, hogy azt érezd, hogy a férjed elviselhetőbb, mint ő, így akarja megmenteni a házasságotok.
2018. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
65%
ha 2-3 hónap akkor fog összeszorít és kibirjátok.
2018. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
55%

Azért szerintem az sem mindegy, hogy anyósodék ajánlották fel azt hogy odamehettek kalni, vagy csak beállítottatok este. Ezt jó lenne azért tudni.

Mindettől függetlenül elkezdenék előtte albikat nézni, úgy hogy ő is lássa , és ha rákérdezne hogy mit csinálok, elmondanám neki az okát hogy miért szeretnénk elköltözni. Persze mindezt nyugott hangnemben. Ez lehet jó lenne egy blöffnek, és kicsit hagyna titeket élni. Persze csak ha ő is szerette volna hogy odamenjetek.

2018. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%
Mikor kijönnek hozzám külföldre a rokonaim, mindig nálam laknak, hogy ne verjék magukat költségekbe. Szeretem őket komolyan, de 5 nap után már nem kicsit zavar, hogy túlzsúfolt lett a lakás, mindenhol ott vannak, állandóan fogyelembe kell venni őket, stb. Egy hónapot senkivel nem bírnék ki. Szóval lehetsz te kisangyal a férjeddel együtt, akkor is iszonyatosan idegesítő a puszta jelenlétetek is ennyi idő után. Soha senki nyakába nem lenne szabad így rátelepedni. Költözzetek, múltkor is milyen frappánsan meg tudtátok oldani.
2018. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

Én is laktam anyósnál. Ki volt mondva, hogy itt ugysincs beleszólásunk. Én tudtam ezt, nem is ez volt a baj úgymond, hanem az emberi kapcsolatok című résszel... Mindig volt időszakosan valami elejtett "kedves" beszólása, vagy a semmiből nekem támadtak. Én alapból nem akartam odaköltözni, engem nem érdekelt a pénz! A párom és az anyja volt aki ehhez az állapothoz ragaszkodott -amíg egyszer csak ki nem álltam magamért. Akkor hirtelen már szedhettük a sátorfát. Nekem mondjuk szivességet tett ezzel a kijelentéssel.

Meg nyilván idegesített ez az én házam én váram... Mert en is akartam egy saját konyhát, akarmit amibe nem szólnak bele.

2018. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
94%
Inkább mennék munkászszállora mint anyoshoz mégegszer.. Nálunk is hasonlo miatt kelett költözni,de miért mosok hajat,miért festem a szemem,miért gyantázok,nem kő azt leszedni,jo helyre teremtette az Isten.. Hagyjuk ha meg nem adsz magadra a pasi feljogositva érzi magát h máshová tegye... Anyos minket szét is mart,mondjuk örülök h szabadultam attol a bandátol mert most férfi van melettem.. Ha a párod nem áll melléd veszett fejsze a ti házasságotok is.
2018. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!