Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igénytelen anyóssal mit lehet...

Igénytelen anyóssal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Anyósommal együtt lakunk... alapból nem egészséges a szituáció, de még 2-3 évig nem tehetjük meg, hogy elköltözzünk. Nemsoká születik a kisbabánk és nekem vissza kell mennem dolgozni, hogy megfelelő hitelt kapjunk egy ház vásárlásához, tehát ez még idő. A másik, hogy albérletbe sem szeretnénk menni, igaz, annyit anyukának is fizetünk az itt lakásért, plusz rezsi, de egyedül meg a hitelét nem bírná fizetni...szóval ilyen közös türelmi időszak, kölcsönös "segítség" szerű. A probléma azzal van,hogy anyuka teljes mértékben hasznavehetetlen. 9 hós nagy hassal már a járás is nehezen megy, de simán elnézi, hogy csúszok-mászok a földön, hogy a követ lesikáljam. Heti egyszer dünnyögve, csapkodva esetleg elmosogat. Semmiből nem veszi ki a részét, egy seprűt nem fog meg. Ő tök jól elvan a térdig érő retekben,amit én nyilván nem bírok elnézni, ezért naphosszat utána ganajozok.A szobája elképesztő, ahova én már a lábam be nem teszem. Főzni havi egyszer-kétszer jut eszébe, a konyhát a párommal finanszírozzuk. Utána persze nem takarít el maga után,a gáztűzhely okádék, a földre leesve a fele hozzávaló és jüvanazúgy. Vendéget fel sem merek hívni, mert nekem is forog a gyomrom, ha hazaérek,hogy éppen mi vár itthon. Cipővel mindenhova bemegy, a még vizes kőre is rámászik, ha szóltam érte, akkor azt kaptam, hogy rosszkor mostam fel. Úgy kell rászólni,hogy budi után kezet mosson, kb 3-4 hetente fürdik, pár naponta felcsapja a lábát a CSAPBA és ott mossa, de ennyi. De a parfüm az megy, a műköröm az is, hajlakk, közben meg eszi a kosz az embert. Nagyon sokat veszekszünk vele, hogy kapja össze magát, mert már nem bírjuk, de semmi változás, én pedig már nem bírok el ennyit, idegileg se. Babával meg végképp nem fogok tudni még utána is csuszkolni. Csak a költözés lehet a megoldás?
2018. jún. 4. 15:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és hiába írod ki még 15x, az első kérdésedre is megmondtuk, költözzetek el.
2018. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki másik kérdést ezzel kapcsolatban... :) Nem én kértem, hogy ide költözhessek, nem telepedtem rá senkire és nem nyafogok... csak hátha valakinek van jó ötlete, mielőtt a költözés jönne szóba
2018. jún. 4. 16:11
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Lehet h egyedül fogsz költözni te is gyerekkel,mint én,aki nem képes külön lakást biztositani mire családot alapit,tök mindegy h az albérlet v akármi,az sose fog külön menni az anyjától.
2018. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
ha nem akarsz albiba menni, hanem szülsz más nyakára, akkor tűrjél
2018. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%
Az életcél, más nyakára pulyát szülni! Csak gratulálni tudok hozzá! Jól el....tad az életed, most akkor vállald is a következményeket.
2018. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Olvassátok el a kérdést, mielőtt ítélkeztek. Többen van nekik itt lakni, mintha albiban lennének. Ők a jópofik a történetben, nélkülük anyós mehetne a híd alá.


Én utoljára elmondanám neki, milyen feltételekkel tudunk együtt lakni (tisztaság), ha nem megy, költözünk, ő meg csinál a hitelével amit akar, lakik ahol tud.

2018. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%

Én költöznék, ha így is-úgy is kifizettek annyit, mint egy albérletre. Ebbe a helyzetbe biztos nem kellene babát szülni.

Anyós meg csináljon a hitelével, amit akar.

2018. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha a költözés átmenetileg nem opció, akkor beszéljétek meg a férjeddel, hogy havi x összegért felfogadtok egy takarítónőt, aki hetente x alkalommal jön, ezt a pénzt természetesen levonjátok abból a pénzből, amit fizettek neki. Legfeljebb nem megy műkörmöshöz. És szóljatok neki, hogy parfüm helyett egy szappant vegyen, az olcsóbb és hatásosabb. Persze a költözés jobb lenne, ezt csak arra az esetre írtam, ha mégsem költöztök.
2018. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem a nyafogásodat. Ha megtehetnétek, hogy albérletbe menjetek, de nem, mert szegény anyós, meg a hitelei, akkor megérdemlitek a sorsotok!


Azt sosem értettem, miért vállal valaki gyereket a semmire, meg más kontójára, főleg úgy, hogy ilyen a viszony, meg ilyenek a körülmények.

2018. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez meg ér egy nagy családi beszélgetést, főleg hogy mindjárt itt a baba. A párod is szálljon be. Azelőtt is ilyen retekegér volt? Mert ha igen akkor sose lesz jobb. Mennyire meg értelek. Az én anyósom is ilyen. Műköröm frizura, minden héten új ruci, de a ház..... De hála az égnek mi külföldön élünk.
2018. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!