Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Probléma anyósommal, mit...

Probléma anyósommal, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Anyósom házában élünk hárman a párommal. Én 1,5 éve vagyok ott velük. A párom édesanyja amúgy is elég nehéz természetű, nem egyszerű vele, de az elmúlt 1 év alatt rengeteget változott, nem jó irányba. Még makacsabb, még nehezebb vele, bármi történik mindenért minket hibáztat, persze nem mondja ki, csak érzékelteti. Ha valami történik, de nekünk semmi közünk nincs hozzá, hiába magyarázzuk, egyszerűen nem hajlandó felfogni, hogy az nem úgy van, ahogy ő elképzeli. Bebeszéli magának a saját gondolatát, és senki nem tudja neki megmagyarázni az ellenkezőjét, az igazságot. Most kb. 1-1,5 hónapja, engem pécézett ki magának konkrétan, és nem beszél velem. Ha beszélek hozzá, 1 szavas válaszokat ad. Én ebbe nagyon belefáradtam, fogalmam nincs, hogy mi baja, egyszerűen csak borzasztóan érzem magam a társaságában, legszívesebben apró ponttá zsugorodnék, ha a közelében vagyok. A párom szerint felesleges rákérdezni, hogy mi baja van velem, mert akkor úgyis azt mondaná, hogy semmi. Ha meg engem megkerülve a párom négyszemközt megkérdezné, mi baja van velem, akkor meg az lenne, hogy biztos panaszkodom. Úgyhogy élünk így hárman, velem nem beszél, néha 1-2 napra rájön, akkor a páromhoz sem szól, de az sosem hosszútávú.

Nem tudom mit csináljak, teljesen rámegyek lelkileg, azon gondolkodom, hogy szedem a cuccaim és elmegyek, mert nem bírom így.

Szerintetek mit tegyek?


2018. jún. 7. 10:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
6%
Ne foglalkozz vele, keress magadnak más elfoglaltságot.
2018. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
95%
A problémát rögtön megtaláltam az első sorodban: "Anyósom házában élünk hárman." Nem kell ott lakni, tessék elköltözni. Marhára nem egészséges ám egy párnak a szülőkkel élni. Mindig konfliktus van belőle. Amúgy meg ne foglalkozz az anyóssal. Nem szól hozzád, és? Legalább nem cseszeget. Amúgy meg lehet, hogy korai demenciája van vagy klimaxol. Nem tudom.
2018. jún. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
68%
Az se normális, hogy egy éve áll fent a probléma, de még rákérdezni se mertetek az okára. Ülj le vele egyedül megbeszélni (vagy a pároddal), és próbáljátok megoldani. Ha pedig ez nem megy, akkor költözzetek el albérletbe, ha a párod viszont ebben nem partner és az anyjával sem segit elsimítani a konfliktust, akkor nem szeret eléggé ahhoz hogy egy család legyetek, és akkor pedig érdemes szakítani, és olyan valakit keresni, aki viszont szeret és akivel boldog vagy.
2018. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
48%

Én leülnék az anyóssal négyszemközt - a páromnak, akinek az ANYJA, semmi köze ehhez - és addig nem tágítanék, amíg kerek perec ki nem mondja, hogy mi a baja velem (mondok vád-eshetőségeket: drogozol,iszol, dohányzol, melírozod a hajad, roma vagy (sztereotípiák: azok lopnak, csalnak, lehazudják az égboltról a csillagokat is, ha arra van szükség, blablabla), te vagy a nő: k*rválkodsz, ha te vagy pasi, biztos megcsalod a barátnődet... stb. stb.



Én sürgősen elmennék dolgozni, egyelőre elég annyi pénz, hogy meg tudjatok élni belőle alaphangon + ki legyen fizetve a rezsi, és azonnal megpattannék albérletbe.

2018. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy nem egészséges együtt élni. Nagyon sszeretnék elköltözni, de a párom nem akar, amíg egy saját házra való pénzünk össze nem gyűlik. Vagy legalább hitelhez önerő. Az meg nem most lesz.

Még éppen ott nem tartunk, hogy cseszegessen, de szerintem nem sokat kell várnom már arra sem. Rajtam kívül még van 3 menye, de mindegyikkel csak a baja van.

Nem iszom, nem dohányzom, nem pasizok, nem melíroztatom a hajam, még csak nem is festetem, beszállok a rezsibe, mindenféle házimunkát megcsinálok és még dolgozom is.

2018. jún. 7. 10:30
 6/46 anonim ***** válasza:
91%

El kell költözni, de én megfontolnám, mit akarok egy olyan embertől, aki inkább ücsörög még éveket is akár anyja szoknyája mellett.


A "saját házra való" jó kis kifogás, legobb esetben is 5-10 év :)


Egy biztos: én költöznék, és ha a páromnak ennyit jelentek, akkor üljön még évekig az anyja mellett.

2018. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Rosszul esik az, hogy velem nem beszél, a párommal meg igen. Jó, nyilván érthető, hisz a fia, de egyszerűen nem értem. Ezelőtt jól megvoltunk, nagyon szeretem/szerettem, sokmindent csináltunk együtt, de mostmár úgy érzem nem bírom elviselni. Folyamatos gyomoridegem van. Nyilván velem sem egyszerű, nagyon különböző személyiségek vagyunk, de mindig alkalmazkodtam hozzá. Mindig azt nézem, hogy mit hogyan csináljak, hogy neki jó legyen. De mégsem jó sosem semmi. Bármit kigondol, kitalál, megvalósítjuk neki, mindig ott vagyunk neki, mindig őt nézzük, őt helyezzük előtérbe. Lassan már ott tartunk, hogy nincs olyan, hogy én meg a párom, azaz MI, hanem anyósom, a párom és én. Nincsenek közös programjaink a párommal, nem megyünk sehová. Mert ha elmegyünk, akkor az a baj és durcás utána. De ha nem megyünk, akkor szóvá teszi a páromnak, hogy miért nem mozdul már ki. Nem értem az egészet.
2018. jún. 7. 11:33
 8/46 anonim ***** válasza:
73%

ja saját házra való 15-20-30 milla (helytől függően)

:D

2018. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Errefelé 4-5 millió egy átlagos. Ez sem kevés, ezért tettem hozzá, hogy " ... egy saját házra való pénzünk össze nem gyűlik. Vagy legalább hitelhez önerő. "
2018. jún. 7. 11:43
 10/46 anonim ***** válasza:
65%

akkor hagyjál már.

két ltp és 4 év alatt megvan a teljes ára.

amúgy meg felét is egy év alatt össze lehet lakni, főleg úgy, hogy nem kell albira költeni.

2018. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!