Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom kijelentése másnál is...

Anyósom kijelentése másnál is kiverte volna a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Az ominózus kijelentés az volt, hogy a gyerekünk tíz évesen már ihat sört. Mivel ha otthon nem ihat, máshol fog inni.


Hát szerintem ez nem normális dolog, náluk meg több példa is van az előfordulására. Másrészt sokszor kijelent tényeket, amit szerintem nekünk kéne eldönteni, nem neki. Na, és én pl. nem alkoholizáltam sehol, hiába nem kaptam otthon, és szerintem nem vagyok evvel egyedül.

Természetesen visszaszóltam, de szerintem meg se hallotta.



2018. jún. 7. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém el akarta vinni megkeresztelni a gyereket. Csak akkor szállt le a témáról, amikor megfenyegettem, hogy soha többé nem láthatja.
2018. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
Kiverte volna. Elmondtam volna h nem egyezik a velemenyunk es meg ne tudjam h adott neki mert eltorom a kezet.
2018. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Ne hagyd anyád felügyeletére a gyereket. Ha anyádhoz mentek és megy a gyerek is, sose hagyjátok ott vele. Ne hagyd soha, hogy egyedül ő vigyázzon rá. Amúgy lehet, hogy csak cukkolni, idegesíteni akart, és élvezi, ahogy felpaprikázódott a hangulatod; és ezen szórakozik. De mindenesetre ne hagyd, hogy vigyázzon rá.
2018. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Anyósom az illető, nem az anyám, de amúgy egyetértek, utolsó. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy élvezi, ha sokkolhat, mert sokszor tesz bántó kijelentéseket sajnos.
2018. jún. 7. 22:20
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Nálam biztosan és ezután egy percre sem bíznám rá a gyereket.
2018. jún. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha engedélyed nélkül ad neki, azért én is veszekednék, mert senki nem szólhat bele a gyereknevelésbe, a nagyi se.


Ettől függetlenül viszont én se tartom olyan nagy bajnak, ha megkóstolja a gyerek a sört (kávét, bort, stb.), nekem is szabad volt, mert a gyereket ugye mindig az érdekli, amit a felnőttek csinálnak. Nyilván nem ízlett és annyit értek el vele, hogy évekig eszembe se jutott megint megkóstolni. Véleményem szerint jóval kevesebb tini inna, dohányozna, stb., ha a felnőttek nem csinálnák körülötte ezt a faksznit.

2018. jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%
16-os végre normális választ adott, a sok túlérzékeny, hisztis szülő után.
2018. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

Van különbség kóstolás között, meg aközött, hogy "ihat, mert úgyis fog". Az, hogy belenyal, és fintorog, hogy fúúúj, attól nem lesz semmi baja. Én is megkóstoltam gyerekként kávét (nyilván kb. csak tej volt, annyira felhigítva), pezsgőt, sört, bort ünnepekkor, de olyan mennyiségben, amit még egy kortynak se neveznék.

Ennyitől semmi baja nem lesz a gyereknek, de végtelenül boldog lesz, hogy ő is nagy felnőtt, akinek már ilyeneket megengednek a szülők.

Ettől eszébe nem jut majd suli után kocsmázni, vagy nem is tudom mire gondolsz itt egy tíz évesnél... és nem egyenlő azzal sem, hogy a kedves anyós a kezébe nyom egy doboz sört, hogy inkább itthon igyon, mint máshol.

Az utóbbin nyilván eldobnám az agyam. :D

2018. jún. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Had igyon. Ha ez ennyire téma, akkor kóstolja csak meg. Úgy is utálni fogja, mert roppant keserű. És akkor nem lesz a tilosban járás miatt sem édesebb.
2018. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én ennyi asszem 11-12 évesen néha kaptam 1-2 korty bort és semmi bajom sem lett.


Ellenben ha itatni akarja(vagyis igyon meg egy pohárral a gyerek) az nem normális.


Közös nevezőre kell jutni. Nem szabad tiltani a gyereket az alkoholtól de nem kell tukmálni rá

2018. jún. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!