Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is így kiveri a biztosí...

Másnál is így kiveri a biztosítékot, ha eltörnek egy (nyamvadt) poharat?

Figyelt kérdés

Nyaraláson vagyunk. Bátyám családja (neje és kislánya), én és a barátom meg a szüleink. Ma délután a mi teraszunkra jött le a család. Bátyám és barátom elmentek, így maradtunk csak csajok és apa. Unokahúgom szomjas volt, mondtam neki, hogy bent az előtérben van még pohár (üveg) vegyen el egyet. Véletlenül kicsúszott a kezéből leesett a földre, sógornőm ment keresni egy söprűt, bementem én is a nagyobb darabokat összeszedni szalvétával. Közben apám elkezdi szidni unokahúgom (6éves), hogy hogy lehet ilyen béna, miért nem tudja jól meg fogni, meg látszik ki az anyja. Mivel külön külön fogunk fizetni a nyaralásért, és a "mi" poharunk volt apám elkezdi, hogy ezt majd bátyámék kifizetik, nehogy nekem keljen, de a legjobb lenne, ha a kislány pénzéből vennék el. Néztem apámra mégis, hogy mondhat ilyet az unokájára amikor véletlen volt (amúgy egyáltalán nem "béna", kicsúszott akezéből ez van) szegényke sírt is, hogy kiejtette, sajnálta, meg ha ki is kell fizetni az a pár száz forint úgysem számít. Anyukája vissza is ért a söprűvel, aztán őt is leszidta, hogy hogy lehet ilyen béna a gyereke, meg ő tuti nem az unokája, ugyanis a fia nem ilyen béna. Sógornőm köpni nyelni nem tudott, anyum is nézett rá, én meg kijelentettem, ha ő olyan ügyes, akkor ügyesen megtalálhatja az ajtót és nem kell akkor bénákkal mutatkoznia (szebb megfogalmazásom volt). Aztán vacsoránál is különültek (anyukám nem akart, de apám kényszerítette), unokahúgom még most is sír majdnem.

Annyira felidegesített ez a dolog, hogy valahova ezt ki kellett írnom, bocsánat.



2017. júl. 4. 18:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Sajnalom, probalj megnyugodni. Nyilvan nem a poharrol szolt ez az egesz.
2017. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk fogyóeszköz.

Kortól nemtől függetlenül bárki eltörheti.

Elintézzük annyival, vigyázz bele ne lépj és összeszedjük a szilánkokat.


Ez tuti a pohárról szólt nálatok ?

2017. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

A kiborulasnak köze nincs a poharhoz.

1. Lehet, hogy apukádnak valami baja van a nővéreddel, és ez remek alkalom volt a támadásra.

2. Utálja a családi nyaralást, szívesebben maradt volna otthon 1 hétre egyedül újságot olvasni és lazítani.

3. Bal lábbal kelt fel, és muszáj volt valakin kitölteni a rosszkedvét.

És még számtalan lehetőséget lehetne felsorolni, mi idézhette ezt elő, mindenesetre eleg nagy hiba volt tőle, hogy pont arra a szerencsétlen kislányra zúdította a nyűgjét, aki emiatt azóta is szipog.

2017. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Bocs. Nővéred helyett sógornődet akartam írni.
2017. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

A poharak néha eltörnek, ez természetes. Nem bénaság kérdése. Extrém intolerancia elvárni egy kislánytól, hogy soha ne törjön el semmit, plusz elég rossz realitásérzékre vall...

De aki ügyetlen és sokat tör, azt sem szidjuk le...


Ilyen apróságok miatt megsérteni a kislány érzéseit... Nem tudom, valaha megbocsátanám-e, eléggé ki lehet nálam húzni a gyufát az ilyesmivel. Szegény kislány, nem tudtátok megértetni vele, hogy semmi baj, ne aggódjon?

2017. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tényleg nem a pohárról szólt, de akár arról, akár nem, eléggé szánalmas, amit művelt. Egyszerűen hiányzik néhány emberből a tolerancia, és hogy ha valami nem működik, akkor azt megbeszéljék. inkább ordítanak, veszekednek. Az ilyen embereknek való a préri.
2017. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ki nem sz@rja le azt a hülye poharat, felnőtt is elejtheti, pl a szájaskodó apád is.

Viszont itt szerintem sem a pohár a lényeg. Ha apósom az én gyerekemre mondana ilyent, hogy biztos nem az ő unokája, és így szidalmazna minket, ahogy leírtad, elbúcsúzhatna a további családi nyaralásoktól. Persze az előzmények ismeretének hiányában nem lehet pontosat mondani, de apud nagyon csúnyán viselkedett, és ha ennek tényleg egy hülye pohár az oka, az nagyon gáz.

2017. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Azt tudjuk, hogy sógornőmet nem kedveli, nyaralni mindig is szeretett. Anyukám bírja (pedig ő aztán nem kímélte bátyám korábbi barátnőit), és is bírom. Arra emlékszek mikor bemutatta pár éve, már akkor egy qvának tartotta, mert hobbija a rúdtánc volt (nem pénzért csinálta, inkább ő fizetett, nagyon jól is csinálja, indult régebben versenyeken) és a legnagyobb baja, hogy a bátyámnál idősebb 5évvel (38éves, 31évesen vetélt el).

Amikor először elvetélt, apám már egyből szidta, hogy 40évesen meg már nem fog tudni szülni, ezért lett egy bazi nagy lagzi, unoka meg nagyon sehol. Amikor kiderült, hogy úton lesz az unoka akkor első kijelentése, remélem fiú, a fiának csak fia lehet. Engem is inkább "fiúnak nevelt". Amikor ezt kijelentette, akkor is megmondtuk neki, ha még ez is zavarja akkor inkább csak nekünk mondja. Jó pár éve különélek tőlük, azelőtt nem volt vele fényes a kapcsolatom (tesóm szerette, fiúként neki könnyebb volt, nem volt vele baja), mikor mondták mennek nyaralni kérdeztem, nem lenne e gond ha mennénk barátommal, tesóm is mondta, hogy nyáron sajna csak most érnének rá, akkor egy hétig legalább együtt lehetne a család, ha már nyáron nem. Így történt, hogy együtt mentünk nyaralni

2017. júl. 4. 18:44
 9/32 A kérdező kommentje:
Unokahúgomat nyugtattuk, hogy nincs semmi baj, én is ilyen "béna" szoktam lenni, de hogy még nem is ültek mellettünk az is bántotta, mert úgy érzi miatta vesztünk össze. Lelkiismeretes még nagyon, de kedves, okos, szép kislány, a nagyszülőket is szereti (szerintem már csak idáig szerette a papát)
2017. júl. 4. 18:46
 10/32 anonim ***** válasza:
98%

Elég nagy baj van,ha valaki ezen kiakad.

Szerintem mindenki rengeteg poharat,tányért tört el gyerekként. Nekem gyerekként legtöbbször műanyag poharam volt(tartós, nem egyszer eldobható).Sokszor le is esett,úgyhogy jó,hogy nem üveg volt.

Most felnőttként is előfordul,hogy figyelmetlen vagyok, kapkodok és kiesik a kezemből és eltörik..Ez van.Nem drága porcelán tányérjaink és kristály poharaink vannak, hanem sima 200-300 forintosok.Ha eltörik akkor eltörik,összetakarítunk utána és kész. Ebből nem kéne ekkora ügyet csinálni,főleg ha gyerek csinálta.Elég nagy baj neki,biztos meg is ijedt a töréstől is és hogy le is szidták miatta.

2017. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!