Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós-jelölték miatt alig...

Anyós-jelölték miatt alig keresek pénzt a nyáron (hosszú)?

Figyelt kérdés

Tehát, anyós-jelölteméknek vagy egy vállalkozásuk (szezonális, júniustól augusztus végéig), ahol ez lenne a 3. nyár, hogy dolgozok.

Tavaly "3,5-en" dolgoztunk, én, másik két ember, és a párom volt a "félember" mert ő ritkábban jött, amikor nem az otthoni építkezésen dolgozott(ő arra is kapott napi fizetést az anyukájáéktól). Így tök jól működött a rendszer, hogy 3-an voltunk "teljes állásban" és a párom csak így "fél emberként" jött néha, tök jól kerestünk így, de azért volt is szabadidőnk (ez ilyen napi lejelentős nyári munka, havi max 15 nap, de jó a fizetés, ezért így megérte mindannyiónknak).

Most az a helyzet, hogy rajtam kívül senki sem tudta biztosra mondani, hogy jön a nyárra dolgozni, így anyós-jelöltemék beszerveztek egy embert.

Erre most tavalyról az egyik srác is itt van, + hozott másik 2 embert (testvér és barátnő) dolgozni (mert milyen jó itt dolgozni), és mindenki itt áll, hogy jönni akar dolgozni (de eddig nem szóltak se semmi), és per pill 6-an vagyunk úgy a nyárra, hogy a munkát "3,5" emberrel volt ideális végezni az anyagiakat illetően. (Ez azt jelenti, hogy átlag heti 1,5-2 napot dolgozna mindenki.)

A probléma az, hogy én emiatt a nyárimunka miatt nem vállaltam el a testvérem munkahelyén 2!!! diákmunkát is (amelyek nekem szakmailag is megérték volna, nem csak azért, mert anyagilag is jól fizetett volna), mert most még jöjjek ide, ne hagyjam cserben az anyós-jelöltéket. DE mivel jelenleg 6-an vagyunk a munkára, és mindenki jönne folyamatosan, kvázi havi 40-60 ezret keresnék (tavaly havi 120-140-et sikerült keresnem). Ezzel az a baj, hogy én egyetemista lévén a nyáron "összeharácsolt" pénzből élek szeptembertől májusig, ha viszont feleannyi lesz a fizetésem, értelemszerűen alig lesz pénzem év közben. Diákmunka sajnos kizárva, mert minden órám 85%-án kötelező bent lenni (dékáni rendelet), így reggel 8-9-től bent vagyok sokszor 5-6-ig. Értelemszerűen diákhitelt nem szeretnék felvenni. Anyukámék támogatnak amennyire tudnak, de munkahelyet fog váltani anyukám, ahol valószínűleg kevesebbet fog keresni mint eddig, így pedig már nem fognak tudni támogatni.

Eléggé rosszul érint ez a dolog, és nem tudom, hogy mit kéne tennem. Azért júliusban elkezdeni kapálózni jólfizető, normális diákmunka után már kicsit késő, ki tudja, hogy mikor találnék megfelelő munkát.

Azt se tudom, hogy ha tényleg 6-an leszünk a munkára, akkor anyós-jelöltemékhez hogyan viszonyuljak, hiszen így nekem ez egy anyagi "érvágás" és kérdésessé válik miattuk az év közbeni megélhetésem.

Anyós-jelöltem elég határozottan adja elő magát, de amikor tenni is kéne, ott áll, hogy hát de hogyan? Tavaly is el kellett küldeni egy lányt, mert nem dolgozott jól, és alig merte elküldeni, mert hát mit is mondjon neki? Végül nagy nehezen bekamuzta neki, hogy mivel nem jelentkezett időben, be lett szervezve más, és már nincs hely. Éppen ezért nem valószínű, hogy elküldene bárkit is, mert hát hogyan, meg ugye nekik mindegy, hogy kinek fizetik ki a pénzt, ugyanannyit kell kifizetniük 3 embernek, mint 6-nak.

A párom majd beszél az anyukájával (ő dönt ezekről), hogy sokan vagyunk, valaki(ke)t el kellene küldeni, de pl az apukája szerint nem vagyunk sokan, és mindenki írja le hogy mikor ér rá és meglesz a beosztás (igen, a heti 1,5-2 nappal/fő). Arra nem nagyon gondolnak, hogy ez így egy hónapban mennyit is ad ki egy embernek.


Nem tudom, hogy most akkor mondjam, hogy bocs, de nekem ez így nem kell, és próbáljak meg diákmunkát keresni (esteleg tesómhoz mégis bepróbálkozni), hátha találok, vagy kezdjek el így dolgozni, hogy alig tudok pénzt gyűjteni? Nyilván megvárom, hogy a párom mit beszél az anyukájával, de azért eléggé aggódom, én nem nyaralgatásra akarok pénzt gyűjteni, hanem hogy év közben tudjak ételt venni és ellátni magamat, és ne kelljen diákhitelt felvennem.

Anyós-jelöltemékről egyáltalán mit gondoljak, ha képesek ezt csinálni velem? Hogyan kéne viselkednem velük?


22L



2018. jún. 19. 16:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon gyorsan kérdezz vissza az általad elpuskázott munkalehetőségre, hogy tudnának-e augusztusban fogadni. Ha igen, szólj anyósjelöltednek, hogy jössz de csak júliusra, és úgy, hogy szükséged lenne rá, hogy legalább heti 3-4 napod dolgozz.

Ha nem a júliusi többnapot akkor is megkérhetnéd, és a folytatástól függően, vagy ráhajtasz egy jobb munka keresésére, vagy ellébecolsz fergoliban augusztusban, ha már legalább egy jó hónapot megcsináltál.

2018. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem, kérdező, nem tudják. Azt tudják, ami akkor volt, amikor ezt elmondtad nekik, azaz 3 évvel ezelőtt ...
2018. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
diákmunka van ezer simán kereshetsz szinte midnennel ennyit.
2018. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
Azért nem nagyon értem a problémádat, mert történetesen járatos vagyok diákmunka-kérdésben. Egyetemi városban kizárt, hogy ne találnál akár júliusban is jól fizető iákmunkát, teljesen legálisan, iskolaszövetkezeten keresztül, garantált bérfizetéssel. Olyat is, ahol csak heti 3-4 napot mész. Én elhiszem, hogy neked baromi kellemes havi 15 napért (ami hetente nem egészen 4 munkanap) 120-140 ezret keresni, pláne úgy, hogy te vagy a herceg nője, aki akár ki is rúgathat másokat, hogy neki több jusson - "anyósjelölt"-éknek meg nem az az elsődleges, hogy te jól érezd magad, hanem az, hogy tutira meglegyen a meló. Nem értem, milyen alapon írnád nekik elő, hány embert foglalkoztassanak, semmi közöd hozzá. ha heti 1-2 nappal kapsz 60-70 ezret, a maradék napokon meg melózol máshol, bőven össze tudsz kaparni annyit (sőt), amennyit tavaly kerestél, legfeljebb nem te leszel a királykisasszony. Ez van, bele kell nyugodni.
2018. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


Én nem akarok senkit sem kitúrni, nyilván nem opció, hogy minden nap dolgozok, hiába szeretnék.


"Nem, kérdező, nem tudják. Azt tudják, ami akkor volt, amikor ezt elmondtad nekik, azaz 3 évvel ezelőtt ..." - nem értem, hogy miért próbálod ezt bemagyarázni, mert MOST IS TUDJÁK.


"diákmunka van ezer simán kereshetsz szinte midnennel ennyit."

Igen, elhiszem, hogy nagyvárosban van rengeteg diákmunka. DE én NEM nagyvárosban élek, hanem vidéken, egy 30 ezres kisvárosban. Itt a diákmunka kimerül a tescos kasszázásban, amire már jelentkeznem kellett volna, mert kisváros lévén elég hamar betelnek a helyek. Oké, elmegyek az egyetemi városba, de ott nekem ez megint a megélhetésembe kerül, és akkor a 120-140 ezer már rögtön nem ennyi, hanem mondjuk 70. Ami persze nem baj, mert akkor úgy készülök, hogy pl a vizsgaidőszak alatt (azaz május közepétől) is dolgozok már, és nem "nyugodtan csak a vizsgákra készülök és majd munkábaállok ha végeztem" (ezt ők mondták nekem, hogy a vizsga az első, legyen meg minden, mert majd mehetek hozzájuk úgy mint tavaly).

(Tesóméknál pedig alsó hangon netto 150-et kerestem volna, de lehet, hogy még többet is, +szakmai fejlődést is jelentett volna.)


#14, nem igazán értem, hogy miről beszélsz. Igen, teljesen jogukban áll eldönteni, hogy hány embert akarnak foglalkoztatni, csak épp nem értem, hogy akkor miért kell a meny-jelölttel szórakozni, ha tudják, hogy nekem baromira nem mindegy, hogy mennyit dolgozok, mennyit keresek.

Kényelmes a havi 15 nap? Ha lehetne, mennék többet is, de itt ennyi a max! Egyébként a havi 15 nap az 15x14 óra munkát jelent (ha fél napról van szó értelemszerűen 7 óra), tehát nem 6-8 órát lógatom a lábam, és nézek ki a fejemből, hanem a kánikulában gürizek 14 órán át! Nem is akarom előírni nekik, hogy hány embert foglalkoztassanak, nem tudom, hogy ezt honnan szedted. A kérdésem az volt, hogy ilyen helyzetben ki mit tenne, hogyan állna ezek után az anyós-jelöltékhez - mert kvázi az ő kérésükre/unszolásukra jöttem haza a nyárra, nem álltam munkába egy szakmailag megfelelő helyen (jóval korábban), több fizetésért.

2018. jún. 19. 20:16
 16/22 anonim ***** válasza:
74%

Én bevállalnám az egy-ket napokat, ha nem jut eredményre a megbeszélés. ÉS emellett keresnék diákmunkát a maradék napokra. Mivel hatan vagytok, elég rugalmas a dolog, meg fogjátok tudni oldani, hogy akkor dolgozz, mikor diákmelóba nem vagy beosztva.

Még ha kevésbé jó fizető munkát találsz is, a kettőből bőven több pénz jöhet össze.

2018. jún. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, nem, nem tudják, hogy neked mire kell a pénz. + éve ezt mondtad nekik, akkor tudták. Most honnan tudnák, hogy miért és mennyit szeretnél dolgozni, ha nem mondod meg nekik?
2018. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%

Első gondolatom az volt, hogy örülj neki, hogy több időd lesz strandra járni, élvezni a nyarat. Aztán láttam, hogy a nyári munka kőkemény megélhetési kérdés nálad. :-(

Egyébként rendkívül szorgalmas vagy, hogy ezt így akarod és bírod is csinálni!


Nos, én a helyedben a sarkamra állnék. Megmondanám anyósnak, hogy nekem ez a létfenntartáshoz kell, én annyit akarok idén is dolgozni, mint tavaly. A maradék munkán osztozhat a többi jelentkező. Nekik is jut azért munka így is, hisz a 2,5 embernyi munkán osztozna 4 vagy 5 ember (beszervezett ember, tavalyi ember, meg az ő két hozott embere - és a párod). Tényleg, a párodnak muszáj dolgoznia? Ha az ő munkája felszabadulna, mindenkinek annyival több maradna. Ha pedig 4 ember végez 2,5 embernyi munkát, és az egy embernyi munkát napi 14 órában méritek, éppen elég lesz nekik annyi is. (Ha mindent jól értelmeztem. :DDD)


Csak úgy mellékesen mondom: ha 15x14 órát dolgoztál tavaly havonta, az 210 óra. Ehhez képest a teljes állás (napi 8 óra, heti 40 óra) az havonta kb. 170-180 óra. Te ennél 20%-kal többet dolgoztál és úgy kerestél 120-140e Ft-ot havonta. Tehát ez (normál teljes állásos munkaviszonynál) havi 100-117e Ft-os állásnak felelne meg. Ehhez képest, ha szakképzetlen munkát végzel, a minimálbér idén nettó ~92e Ft, ha szakképzett munkát végzel, a garantál bérminimum ~120e Ft. Szóval, azért nem vagy ám agyonfizetve anyósodnál, nehogy azt hidd!


És egy harmadik gondolat: Nem tudom, anyukád miért vált munkahelyet, de ha alacsonyabb fizetést kap, és emiatt nem tudnak támogatni ezután - hát.... én azért próbáltam volna kibírni a régi helyen, legalább, amíg a gyerekem végez az iskolájával. Szóval anyukád is jól megszívatott, nem csak anyósod.

2018. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%
Goldmund, felteszem, az eszedbe se jutott, hogy a kérdező anyja nem jókedvéből vált munkahelyet. Egyébként nem hiszem, hogy oly kevés támogatást kapna otthonról, szeptembertől májusig (inkább június végéig, mivel addig tart az egyetemeken a vizsgaidőszak, ún. húzós szakokon pedig nem jellemző, hogy ez az időtartam nincs maximálisan kihasználva:-)) aligha él meg bárki 240-280 ezer forintból, azaz havi 24-28 ezerből. Pláne úgy, hogy szállást, rezsit is fizet. Ugyanis ha jól értem, nem a szülővárosában jár egyetemre a kérdező.:-)
2018. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
13%

19-re:

Én más beállítottságú vagyok.

Nekem konkrétan lesülne a bőr a képemről, ha a gyerekemnek havi 210 órában kéne dolgoznia végig a szünidőben - nem azért, hogy nyaraljon belőle vagy saját hobbijára költhesse, hanem csupán, hogy megéljen belőle iskolaidő alatt. És ha nem jön össze ennyi, akkor borul a kicentizett költségvetése, veszélybe kerül az iskolája folytatása.

Én azt mondanám neki: a te dolgod, hogy tanulj, a mienk, hogy előteremtsük a rávalót. Ha dolgozol, az a te zsebpénzed, költsd a szórakozásodra.


Én ezt hoztam otthonról, a szüleimnek is mindig az volt a mondása mindenre: "Valahogy megoldjuk." És meg is oldották.

2018. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!