Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós-jelölték miatt alig...

Anyós-jelölték miatt alig keresek pénzt a nyáron (hosszú)?

Figyelt kérdés

Tehát, anyós-jelölteméknek vagy egy vállalkozásuk (szezonális, júniustól augusztus végéig), ahol ez lenne a 3. nyár, hogy dolgozok.

Tavaly "3,5-en" dolgoztunk, én, másik két ember, és a párom volt a "félember" mert ő ritkábban jött, amikor nem az otthoni építkezésen dolgozott(ő arra is kapott napi fizetést az anyukájáéktól). Így tök jól működött a rendszer, hogy 3-an voltunk "teljes állásban" és a párom csak így "fél emberként" jött néha, tök jól kerestünk így, de azért volt is szabadidőnk (ez ilyen napi lejelentős nyári munka, havi max 15 nap, de jó a fizetés, ezért így megérte mindannyiónknak).

Most az a helyzet, hogy rajtam kívül senki sem tudta biztosra mondani, hogy jön a nyárra dolgozni, így anyós-jelöltemék beszerveztek egy embert.

Erre most tavalyról az egyik srác is itt van, + hozott másik 2 embert (testvér és barátnő) dolgozni (mert milyen jó itt dolgozni), és mindenki itt áll, hogy jönni akar dolgozni (de eddig nem szóltak se semmi), és per pill 6-an vagyunk úgy a nyárra, hogy a munkát "3,5" emberrel volt ideális végezni az anyagiakat illetően. (Ez azt jelenti, hogy átlag heti 1,5-2 napot dolgozna mindenki.)

A probléma az, hogy én emiatt a nyárimunka miatt nem vállaltam el a testvérem munkahelyén 2!!! diákmunkát is (amelyek nekem szakmailag is megérték volna, nem csak azért, mert anyagilag is jól fizetett volna), mert most még jöjjek ide, ne hagyjam cserben az anyós-jelöltéket. DE mivel jelenleg 6-an vagyunk a munkára, és mindenki jönne folyamatosan, kvázi havi 40-60 ezret keresnék (tavaly havi 120-140-et sikerült keresnem). Ezzel az a baj, hogy én egyetemista lévén a nyáron "összeharácsolt" pénzből élek szeptembertől májusig, ha viszont feleannyi lesz a fizetésem, értelemszerűen alig lesz pénzem év közben. Diákmunka sajnos kizárva, mert minden órám 85%-án kötelező bent lenni (dékáni rendelet), így reggel 8-9-től bent vagyok sokszor 5-6-ig. Értelemszerűen diákhitelt nem szeretnék felvenni. Anyukámék támogatnak amennyire tudnak, de munkahelyet fog váltani anyukám, ahol valószínűleg kevesebbet fog keresni mint eddig, így pedig már nem fognak tudni támogatni.

Eléggé rosszul érint ez a dolog, és nem tudom, hogy mit kéne tennem. Azért júliusban elkezdeni kapálózni jólfizető, normális diákmunka után már kicsit késő, ki tudja, hogy mikor találnék megfelelő munkát.

Azt se tudom, hogy ha tényleg 6-an leszünk a munkára, akkor anyós-jelöltemékhez hogyan viszonyuljak, hiszen így nekem ez egy anyagi "érvágás" és kérdésessé válik miattuk az év közbeni megélhetésem.

Anyós-jelöltem elég határozottan adja elő magát, de amikor tenni is kéne, ott áll, hogy hát de hogyan? Tavaly is el kellett küldeni egy lányt, mert nem dolgozott jól, és alig merte elküldeni, mert hát mit is mondjon neki? Végül nagy nehezen bekamuzta neki, hogy mivel nem jelentkezett időben, be lett szervezve más, és már nincs hely. Éppen ezért nem valószínű, hogy elküldene bárkit is, mert hát hogyan, meg ugye nekik mindegy, hogy kinek fizetik ki a pénzt, ugyanannyit kell kifizetniük 3 embernek, mint 6-nak.

A párom majd beszél az anyukájával (ő dönt ezekről), hogy sokan vagyunk, valaki(ke)t el kellene küldeni, de pl az apukája szerint nem vagyunk sokan, és mindenki írja le hogy mikor ér rá és meglesz a beosztás (igen, a heti 1,5-2 nappal/fő). Arra nem nagyon gondolnak, hogy ez így egy hónapban mennyit is ad ki egy embernek.


Nem tudom, hogy most akkor mondjam, hogy bocs, de nekem ez így nem kell, és próbáljak meg diákmunkát keresni (esteleg tesómhoz mégis bepróbálkozni), hátha találok, vagy kezdjek el így dolgozni, hogy alig tudok pénzt gyűjteni? Nyilván megvárom, hogy a párom mit beszél az anyukájával, de azért eléggé aggódom, én nem nyaralgatásra akarok pénzt gyűjteni, hanem hogy év közben tudjak ételt venni és ellátni magamat, és ne kelljen diákhitelt felvennem.

Anyós-jelöltemékről egyáltalán mit gondoljak, ha képesek ezt csinálni velem? Hogyan kéne viselkednem velük?


22L



2018. jún. 19. 16:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
63%

Honnan tudod, milyen "beállítottságú" a kérdező anyja? És ha épp megszűnik a munkahelye, vagy egészségi okokból nem tud ott tovább dolgozni, akkor ki kell átkozni? Hol van apuka, akinek ugyanolyan kötelessége gondoskodni a gyerekről? És mennyire jogos elvárás, hogy az anyám keressen többet, akkor is, ha beledöglik, mert én 22 évesen nem óhajtok diákhitelt felvenni 0%-os kamattal, sem pedig magam is tenni a boldogulásomért?? Igen, sz..r ügy, hogy a kérdező végigmelózza a nyarat, csakhogy ez a saját döntése.

Egyébként meg olvasd el figyelmesen, amit írtam, és próbáld meg értelmezni is, ne csak a blődlit pufogtasd, ugyanis nem kapcsolódik a tárgyhoz. Ahhoz se, amit írtam.:D

2018. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
35%

Èn sajàt erőmből végeztem el 2 szakot az egyetemen, mert “magyarországi àtlagcsalád” lévèn nem tudtak támogatni a szüleim, és nem is vàrtam el.

Az első szemesztertől dolgoztam ès tanultam párhuzamosan, de nem bàntam meg. Olyan tapasztalatokat szereztem amikkel több vagyok a munkáltatók szemèben mint azok a diáktársaim akik “csak” tanultak ès buliztak az èvek soràn.

Kérdező, èn a helyedben akàr telefonon is, ha csak arra van lehetőség, de beszélnék az anyósjelölttel. Egyenesen elmondanàm neki a dolgokat, ès kérnèm, hogy vagy annyit dolgozhassak amennyit eddig is, vagy másik munkahelyen töltenèm a nyarat. Az is opció lehet, hogy a szorgalmi időszakban esetleg 1-1nap az egyetemi vàrosban diákmunkàt vàllalj. Ott màr több lesz a lehetősèg is, és ki lehet fogni néhàny szezonàlis, jól fizető lehetőséget.

2018. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!