Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én már költöznék, de a párom...

Én már költöznék, de a párom (szülői behatásra) még nem szeretne. Szerintetek mit tegyek? (Bővebben lentebb. )

Figyelt kérdés

Én és a barátom 3,5 éve vagyunk együtt. 3 évvel ezelőtt költöztem oda hozzájuk a szülei házába. Eleinte minden jó volt, jól is éreztem magam velük, úgy éreztem, mintha a saját családom lenne, befogadtak maguk közé. Azután eltelt egy fél év és kezdtek elő jönni problémák (akkor egy pizzériában dolgoztam, én későn jártam haza, "kaja" szagom volt, ami após jelöltet zavarta, mert szerinte a kabátja át vette a szagot, pedig nem is egymásra voltak akasztva, ezáltal folyamatosan szurkálódott velem, hogy de büdös vagy..). Ment ezen a huzavona pár hónapig, majd lecsendesültek a kedélyek. Nemsokára új problémák láttak napvilágot. Én miért "csak" magam után mosogatok (Hozzáteszem másnak ez nem nagyon szokása. Nyilván elmostam az edényt is, amiben főztek, feltéve, ha már nem 3-4 napja száradt benne a cucc; Valahogy úgy már nem volt hozzá gusztusom), elvégre én is eszek az ételből. Miért van az asztalon a pénztárcánk (ez kollektív "probléma" volt), miért van annyi cipő meg papucs a cipős polcon. A történethez hozzá tartozik, hogy egy 9 négyzetméteres tetőtéri szobában lakunk ketten a párommal, és mivel kicsi a hely, nagyobb szekrényt sajnos nem tudunk elhelyezni a szobában, így nem is igazán férnek el a cuccaink. Amíg a pizzásban dolgoztam én rendszeresen főztem és sütöttem magunknak, persze ott bent a munkahelyen, mivel otthon tudni illik 2 konyha rész van kialakítva. Egy a földszinten, amit sajnos nem lehet használni, mert bent marad a kaja szag, meg meleg lesz, meg pára stb. (Igazából szoktak ők is főzni fent, csak ritkán, nekem viszont nem lehetett) a másik pedig a pincében, ezt használják nap mint nap. Én a pincében nem igazán szeretek tevékenykedni, mivel ott járkálnak az állatok állandóan, ráadásul nincs is nagy tisztaság, valahogy főzni nincs gusztusom ott. A másik dolog ami miatt már leszoktam a főzésről, hogy nem tudtam olyan ételt főzni, ami após jelölt számára megfelelő, ami nem is lenne probléma, nem szerethet mindenki minden ételt, viszont elég rossz érzés, amikor belekóstol a kajába, majd felrakja a gáztűzhelyre visszaforralja és át fűszerezi, mind ezt úgy, hogy végig nézed premier plánban, legalább tenné ezt úgy, hogy nem vagyok ott ... Az utóbbi 1 évben nagyon sok vitánk volt "apukával". Egy évvel ezelőtt váltottam munkahelyet, eleinte ment a duma, hogy végre nem leszel büdös, végre nem éjfélkor érsz haza.. Kezdem azt érezni, hogy egyáltalán nem tud elfogadni engem. Mindent jobban tud mindenkinél (Egyébként a családban teljes mértékig ő a fővezér, gyakorlatilag senki nem mer az ő véleménye ellen álláspontot foglalni, még akkor is helyeselnek neki, amikor tudja mindenki, hogy egyáltalán nincs igaza.) pl.: nyáron kitaláltam, hogy a hátsó gazos kertben egy kis részt elkezdek megművelni és veteményezek bele. Oké, így is lett megcsináltam a kertem, közben a szülők is csináltak veteményest. Ők hívei a trágyázásnak, úgyhogy teleszórták a kertjüket marhatrágyával. Én kikötöttem, hogy nem szeretnék trágyázni, ennek ellenére az akaratomon kívül rászórta a trágyát "após", megláttam, hogy épp szórja a trágyát a kertbe és rászóltam, hogy: - Megmondtam, hogy én nem szeretnék trágyázni, könyörgöm hagy műveljem már úgy a kertem, ahogyan én szeretném! - Jött a "hiszti" és 2 napig bezárkózott a szobába 50 éves fejjel, és nem szólt hozzám, még csak nem is köszönt nekem (Ellenállásba ütközött, ami nem tetszett neki), azért azt még odaszúrta nekem, hogy - Te tudod, de így a büdös életbe nem lesz termésed - Mellék info.: Pár hét múlva már ettem a gyönyörű és finom paprikáimat. Én nem locsolok slaggal, csak kupával és lehetőség szerint állott vízből, nem közvetlen csapból, persze ezért is hallgattam, hogy nem is értek hozzá. Ezer más dolgot tudnék még írni, de ennyiből is sejthető az otthoni helyzet. Én nagyjából 1-1,5 éve szeretnék már elköltözni, természetesen a párommal együtt, viszont, amikor felvetődik a téma egyből jönnek a szülők azzal, hogy hova mennétek, meg nem jó itt nektek. Persze költözzetek csak el, utáljatok stb.. A páromat pedig mindenre ráveszik. Egyik este megbeszéltük, hogy elkezdünk házakat, lakásokat nézegetni és, amint találunk valamit elköltözünk. Más nap már azzal fogadott barátom, hogy: - Anyuék szóltak, hogy nekünk is kell 2 kör fát hozatni télen 180.000.- ért mert sokba kerül a fűtés (ez mind szép és jó, csak a mi szobánk nincs teljesen leszigetelve, és mivel tetőtéri egyébként is hidegebb, tehát én közöltem, hogy csak akkor hozatunk,ha nem kell megfagynunk és meg lesz csinálva a fűtés rendesen), ja és a szomszéd házát vegyük meg inkább, mert itt milyen jó lesz nekünk, anyuék nem jönnének át, meg segítenének stb.. Az én álláspontom szerint nem egészséges az, ha a szülők mellett veszünk házat, ráadásul egy lepukkant romos házról van szükség, de persze van rá megoldás, hisz megmondták, hogy úgy kell, hogy megvesszük és 2 év alatt felújítjuk. Persze, havi 130.000.- hitel +60.000.- haza adott pénz mellett (amibe az itt lakásunk,néha 1-1 tál főtt étel +rezsi tartozik bele, egyébként a mosószertől a szappanig mindent magunknak veszünk, még egy felvágottat sem vesznek úgy, hogy nekünk is.. otthon meg alig vagyunk)+50.000.- kajára, háztartási dolgokra +telefon számla, autó fenntartás.. nyilván sokat tudnánk spórolni a felújításra. Az a probléma, hogy a párom olyan naiv még. 24 éves, de mindig megvezetik. Anno felvetettek vele egy kölcsönt (90.000.-), amit nem hajlandóak visszafizetni, mondván nem ők vették fel. Örököltek egy házat, eladták, a pénzt hamar elszórták: Vettek egy új TV-t a nappaliba, a használt Tv-t pedig eladták nekünk 30.000 Ft-ért + a mi TV-nkért és ahhoz egy dekóderért (egyik sem volt olcsó és túl régi sem), hozzáteszem a TV, amit minekünk "adtak" fele a barátomé volt, mivel az ő nevére vették részletre (se "anyukának" se "apukának" nincs bejelentett munkahelye) a felét pedig neki kellett fizetnie. És most hogy végre a barátom is költözne, mindig csak vissza tartanak bennünket. Szerintetek mit lehet tenni ebben az esetben? Hogyan mondjam el úgy a véleményem a barátomnak, hogy azzal ne bántsam meg? Van ennek egyáltalán így értelme?


24/N



2018. jún. 27. 15:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

#9

Mondom, hogy nem volt közlekedés, ez magába foglalja, hogy busz se, mivel egy külterület volt, ahol autón kívűl nem volt semmi. A buszmegállóig "vitettem a $eggem", ami 5 km-re volt, onnan tömegközlekedtem másfél órát, tudod, ha van mivel, nekem nem okoz gondot.


A negatív toxoplasma eredmény felnőtt ember esetében igen ritka, nem is gondoltunk rá, hogy az lesz, ha tudod, mit jelent és mivel jár, rájössz, hogy nem vélemény kérdése. Kizárólag benti macskával nem okozott volna problémát, 9 db ki-bejáróval más a helyzet (kertes házban, ahol van 2 db műhely fűtéssel, kétlem, hogy nem lehet megoldani, ha a szükség úgy hozza.)

De a lényeg, hogy a kérdezőhöz hasonlóan a hátam közepe nem kívánta, hogy ott lakjak, exem erősködött, de ez nem működött, hazamentem a lakótelepre a panelba, jobb volt, mint a gyöpös ex-apóséknál a tanyán attól rettegni, mikor kapom el azt a szart...

2018. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem olvastam el, felesleges.


A pasid anyatejszopó gyerek, hagyd már ott a fenébe!

2018. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 szántóvető ***** válasza:
91%
reménytelen helyzet,keress egy férfit inkább.
2018. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak az első részét olvastam el, mert elég volt nekem az is.

Nem tudom, miért költöztél egyáltalán oda, helyed sincs meg privát szférád sem, de megtetted, beszóltak mindenfélére... Ész nélkül mennék el, amint tudok, egyedül vagy sem, de el. Ez nem élet. Az otthonomban legyen már nyugtom.


Beleolvastam a párodat taglaló részbe, megint nem bírtam sokáig a szülők icipici fiacskáját.

Nem, egy rendes felújítás eléggé pénzbe kerül, 1-2 millió semmire nem elég. A romos ház csökkenti a telek értékét, mert szét kell verni, el kell szállíttatni a sittet s újat építeni a helyébe. Bár nem tudom, mennyire vagytok igényesek. Mindegy, ha nem akarsz melléjük költözni, ami általában a helyes, a legprímább szülőknél nem lesz tragikus eredménye csupán, szóval ehhez jogod van. Ha ő ott akar maradni, maradjon, de én mennék.


A párod majd megy utánad, ha egyszer felnő. Most egy kis önállótlan mulyának tűnik, bár az a helyzet, hogy te sem tűnsz elég határozottnak... Ha akármilyen házra lenne pénzem, minimum bérelnék egy saját helyet és már csak a hűlt helyemre szólhatnának be. Bár pl. vidéken bérelhető házat találni sem könnyű, anno próbáltam.

2018. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején közöltem a férjemmel, hogy költözök, mert elegem van. Szeretném, ha velem jönne, de ràbízom a döntést...


Velem jött.

2018. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%

Na most, aki az elején kitalálta, hogy majd ez a nagyboldogcsaládosdi működőképes dolog lehet, az vagy teljesen hülye, vagy ennyire naiv. Soha nem működött, és nem is fog működni, a fő kérdés itt az, te miért mentél bele.

És miért vagy még egy olyan kapcsolatban, ahol a pasi egy szó nélkül elnézi, hogy megaláznak téged, mert annyira töketlen, hogy képtelen anyuci előtt kiállni azért, akivel állítólag le akarja élni az életét?

Jelezném: az ilyen nem változik, a kérdés az, te meddig tudsz megmaradni egy olyan kapcsolatban, ahol a problémákkal egyedül vagY?

2018. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én már akkor lekoccoltam volna, akár a kisgyerekkel, akár nélküle, mikor a kedves apuka azt mondja rám, hogy büdös vagyok. Te mire vársz még?
2018. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a szitu. Én is átmentem ezen 3 évig éltem velük. Eljött az a szép nap mikor mondtam most volt elég elmegyek. El is mentem és a párom jött velem, de ehhez az kell hogy kijelentsd akár mi is lesz te mész. Határozottan ő meg megy vagy marad ez az legyen az ő döntése. Mi 60km-rel odébb költöztünk. Eszedbe ne jusson a közelbe se házat venni. Ha a srác meg marad akkor annyit is ért a kapcsolat, lepkefingot se. Lépj le.
2018. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

(2. válaszoló vagyok)


Nálunk is hasonló volt a helyzet mint említettem, és pont mint nálatok, anyuka ellen nem lehetett felszólalni, engem csitítgatott az exem, hogy ne bántsuk anyukát, meg "anyámmal jobb nem összeveszni", szóval inkább velem veszett össze, anyucit megsérteni tilos. Pedig rendszeresen a programjainknak is keresztbe tett, de mint mondtam kussoltunk, mert jobb vele nem összeveszni...


Az itt a gond, hogy a párod veled szemben a családjáért kiáll, de fordítva nem teszi meg. Most azt hiszed majd érted megváltozik, de sajnos nem fog. Tudom, mert én is ezt hittem. Sajnos nincs benne annyi kurázsi, hogy a szülei elé álljon és azt mondja, hogy most ebben meg ebben nincs igazatok. És gondolj bele, ez csak rosszabb lesz, ha összeházasodtok, esetleg gyereket szülsz neki, de mindig apukát fogja előtérbe helyezni. Sajnos akármilyen rossz is, mert szereted, de van az a kapcsolat amiből jobb kilépni. Átérzem a helyzeted, én is szerettem, de az eszem mindig tudta, hogy ha esetleg megkérné a kezem nemet mondanék, mert nem köthetem magam ilyen családhoz és nem adhatom ezt az életet jövendőbeli gyerekemnek. :/

2018. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Te egy szent vagy, baxki!


Ilyen családtól maximum fél év után búcsút intettem volna és inkább mentem volna hajóra, csak ezt ne. Pasasomnak pedig megmondtam volna, hogy nekem ilyen szarfaxú pasi nem kell, maradjon az anyjáékkal nyugodtan, ha neki ennyire fontos, hogy főtt kaja legyen, meg ki legyen mosva a szaros gatya.


Miért költöztél oda a párod szüleihez? Eleve nem valami jó döntés, ha csak nincs alkoholista vagy egyéb hasonló problémával megvert szülőd.

2018. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!