Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költöznék otthonról, pénzügyi...

Költöznék otthonról, pénzügyi dologban segítene egy hozzáértő?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Tini korom óta, mióta úgymond "megjött az eszem" és egyre jobban mertem saját véleményt alkotni dolgokról, emberekről és közölni azt, kb. azóta kezdődtek a konfliktusok anyummal és nevelő apummal. Nem részletezném, egyszerűen nem tudunk közös nevezőre jutni szinte semmiben, és ez állandó nagy vitákat szül, már-már heti szinten. Tényleg minden egyes dologban (pl. háztartási ügyek, kommunikációs dolgok) teljesen máshogy gondolkodunk, és ez tarthatatlan már!

Van barátom, akivel 4,5 éve együtt vagyok. Mondhatom azt, hogy félig náluk lakom, mert amikor csak lehet ott vagyok. Ez heti átlag 3 napot jelent, nyáron viszont heteket ott vagyok. Többször volt rá példa egyébként, hogy pont a szüleimmel való folyamatos viták miatt 1-1 hétre "elköltöztem" hozzájuk. Szóval félig már tényleg szinte ott lakom.

Viszont most így 20 évesen, és így, hogy dolgozom a suli mellett, arra jutottam, hogy ideje lenne teljesen elköltözni a barátomékhoz. A szülei benne lennének... nem ezzel van a gond. Hanem a pénzzel. Pontosabban a gyerektartással, amit apum fizet anyumnak havonta. Ezt az összeget át tudnám "irattatni" mindenféle bonyolult procedúra nélkül a barátom szüleinek számlájára? Vagy ez csak annyi, hogy apumat megkérem, hogy más számlára küldje a pénzt? És ezt jogilag megtehetem, ha esetleg az én anyum ellenkezne? (Mert még konkrétan erről a dologról nem tud, és nem hiszem, hogy belemenne..)


Köszönöm a segítséget!


2017. márc. 23. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
A gyerektartás nevében benne van, hogy a gyerek eltartására van. Mivel te már nem vagy gyerek, apudnak nem is kellene fizetni utánad, viszont megkérheted, hogy valamilyen szinten támogasson továbbra is, ha költözöl, és adja konkrétan neked.
2017. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ezt nem tudod megtenni a gyerektartással. Ha nem nappalin tanulsz, akkor már eleve nem is jár.
2017. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

"Van barátom, akivel 4,5 éve együtt vagyok."


Eddig olvastam. 27/f

2017. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
#3, kifejtenéd, hogy ezzel mi a problémád? Nem értem.
2017. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
hát szerintem ezt te se gondolod komolyan hogy apukád majd a barátod szüleinek fogja utalni a pénzt :D
2017. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha levelezőre jár,20 éves korig kapja a gyerektartást! Ha egyetemre,még tovább.


Szépen elmégy a bankba és nyitsz egy folyószámlát.Apukád utalhatja közvetlenül neked is.

Anyukád is megértheti,nem laksz ott,nem jár oda semmiféle pénz utánad!

2017. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
És miért nem mentek albérletbe, ha már ketten vagytok? Persze, hogy azt mondják a barátod szülei, hogy benne vannak, te sem mondanád meg a gyereked szerelmének, hogy "nem, ez nem a te házad, húzzál a fenébe, nőjjél fel".
2017. márc. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Gyt 18 éves korig jár.

Ha tovább tanulsz nappalin, akkor rokontaeűrtás a neve, amit saját számlára utaltathatsz.

2017. márc. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

És miből gondolod, hogy a barátod szülei majd tolerálják azt, hogy neked mindig mindenről majd meg lesz a véleményed? Kettős mércéd van, mert azt hiszed, hogy beleugathatsz mindenbe, miközben a saját hibáidat meg sem látod.

Másrészt anyád idáig nevelt, és a bíróság neki adta meg a gyerektartást, nem neked. Az azért van, hogy azt a pénzt rád költse, de az nem a tied. Úgyhogy ha elmész, akkor vagy kunyerálsz apádtól továbbra is vagy elmész dolgozni, hogy tudd pénzelni a saját eltartásodat a barátod szüleinél. De arra készülj fel, hogy nagyon sokba kerülsz, jobban jártál volna, ha inkább maradsz anyádnál és megtanulod tisztelni.

2017. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!