Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell beleszólni anyósnak...

Miért kell beleszólni anyósnak a gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekünk a férjemmel. Egy éves múlt. És anyós már vagy fél éve hébe hóba erősködik, hogy mikor jön a második? Mondtuk neki, hogy nem tervezünk több gyermeket (nyilván nem mennék abortuszra, ha véletlenül teherbe esnék, hisz alig maradtam terhes, 3 évbe telt, veszélyeztetett is voltam, nem lenne szívem megtenni, és nem is riaszt sem a szülés, sem a terhesség, de úgy érezzük, hogy nekünk elég egy gyermek).

Erre anyós: -Dehogynem! Hát, kell a kistestvér! Rossz lesz neki testvér nélkül! Hogy lehettek ilyen önzők?

Mondtam neki, hogy ha egyáltalán nem terveztünk volna gyereket, az sem tartozna rá, sem senki másra csak rám és a páromra. Van egy gyerekünk, nekünk elég. Ha spontán, véletlenül terhes maradok, akkor lesz baba, ha nem akkor jó így is!

És basszuskulcs nem akar lekopni a témáról. Már nagyon idegesít, mert hetente talizunk és már az utóbbi egy hónapban kb minden héten szajkózza, de percekig nem tud lekattanni a témáról...Tegnapelőtt már úgy tettem, mintha meg sem hallottam volna a "mikor jön a kistesó" kérdést...elkezdtem beszélni az időjárásról (az mindig jó téma :D ). Amúgy sem vagyunk túl jóban, nem vele fogom megvitatni a gyerekvállalással kapcsolatos dolgainkat. Férjem meg én majd megbeszéljük, nem?



2018. júl. 7. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez anyós betegség, az enyém is nyomatta, de 2p alatt leszereltem, ugyanis a férjem is egyke ;)

2 megoldást is látok:

-Mondjátok meg neki együtt hogy akadjon le a témáról, vagy nem kell jönni.

-Ha ràkezd kezdjetek azonnal teljesen másról beszélni, meg se halljàtok amit magyaráz.

+1 mondd a férjének úgy hogy a banya is hallja, hogy kezdesz miatta aggódni, mert úgy fest a demencia jelei mutatkoznak rajta, ideje otthont keresni neki :D

2018. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen jogos, hogy a Ti döntsétek.

Ha férjed szólna hogy álljon le? Az nem hatásosabb?


Nem értem az ilyen anyósokat.


Próbáld valahogy kivédeni, csak van egy téma ami után elkezdi.


Vagy kezdd el Te valamivel piszkálni Őt :D

Pl amit szeret, hogy mikor hímet, fest, megy el ide vagy oda :D

2018. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi hímez-t akartam írni.. :D
2018. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Onky22 válasza:
57%
Túl sok ideje van.... Találjatok neki valami elfoglaltságot, akkor talán nem szól majd bele!
2018. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Erre a valasz: - Meg nem tudtuk eldonteni, hogy felfele nezo kutyapozban vagy lefele nezo kutyapozban kurjon meg a kisfia alaposan, mert altalaban a szamba megy mindig a kis sunyi.


Hidd el, utana nem kerdezget semmit majd. Bar, en alapbol nem ertettem soha az ilyen embereket. De finomabban is ravilagithatsz, hogy epp arrol kerdez, hogy mikor es hogyan szexeltek.

2018. júl. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Bocs de ezt ti szúrtátok el.

Rögtön az első ilyen alkalomnál erélyesen rá kellett volna szólni, hogy eddig és ne tovább. Nem pedig magyarázkodni.

És mindenkivel így kell tenni aki beleugat egy ilyen témába, csak sokan inkább megalázkodnak és nekiállnak mentegetőzni meg magyarázkodni. Aztán megy a csodálkozás, hogy nem száll le a témáról a kedves mama.

Érdekes nekem soha senki nem merne nekem szegezni egy ilyen kérdést mert tudják, hogy átlépnek vele egy határt és azt nem tűröm, és ennek hangot is adok.

37n

2018. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

1. Ne találkozz vele hetente, minek?


2. Azt nem értem, ezt miért kell vele megbeszélni? Közlöd, hogy semmi köze hozzá. Nem áttérni kell más témára, hanem egyenesen megmondani, hogy ez magánügy, nem rá tartozik!


3. A férjed állítsa le, hogy ha nem hagyja abba, akkor nem mentek egyáltalán hozzá - és adott esetben ezt be is tartani, legalább is egy ideig!

2018. júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

6-os szerinted mi a flrjemmel annyira megalázkodóak vagyunk, hogy szó nélkül hagytuk? Már amikor terhes voltam a gyerekünkkel, mondogatta, hogy pár hó szünet után már jöhet a következő. Már akkor mondtuk neki, hogy nem lesz több. És főleg nem pár hó után. Meg mondtuk neki, hogy csakis a mi döntésünk.

De olyan hülye érthetetlen bunkó nő, jogy nem veszi észre magát...

2018. júl. 8. 09:27
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem ismeritek a flrjem anyját...neki HIÁBA mondod szépen vagy csúnyán. Nem veszi észre magát, nem érdekli, csak a sajátját szajkózza istenuntáig. Képzelhetitek milyen ember...és ha megpróbálnánk megszakítani vele a kapcsolatot, az tuti csak úgy menne, ha másik országba költöznénk, mert zaklatna minket évekig...ő ilyen nehéz eset...sztem kezeltetnie kellene magát pszichiáterrel, mert vannak húzásai, amiktől kiver a víz...
2018. júl. 8. 09:33
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell vele szóba állni, amíg hajtja ezt a hülyeséget, ha annyira a 2. unokát várja, nyilván az elsőt nem akarja látni, szóval vinni sem kell a gyereket.
2018. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!