Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell beleszólni anyósnak...

Miért kell beleszólni anyósnak a gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekünk a férjemmel. Egy éves múlt. És anyós már vagy fél éve hébe hóba erősködik, hogy mikor jön a második? Mondtuk neki, hogy nem tervezünk több gyermeket (nyilván nem mennék abortuszra, ha véletlenül teherbe esnék, hisz alig maradtam terhes, 3 évbe telt, veszélyeztetett is voltam, nem lenne szívem megtenni, és nem is riaszt sem a szülés, sem a terhesség, de úgy érezzük, hogy nekünk elég egy gyermek).

Erre anyós: -Dehogynem! Hát, kell a kistestvér! Rossz lesz neki testvér nélkül! Hogy lehettek ilyen önzők?

Mondtam neki, hogy ha egyáltalán nem terveztünk volna gyereket, az sem tartozna rá, sem senki másra csak rám és a páromra. Van egy gyerekünk, nekünk elég. Ha spontán, véletlenül terhes maradok, akkor lesz baba, ha nem akkor jó így is!

És basszuskulcs nem akar lekopni a témáról. Már nagyon idegesít, mert hetente talizunk és már az utóbbi egy hónapban kb minden héten szajkózza, de percekig nem tud lekattanni a témáról...Tegnapelőtt már úgy tettem, mintha meg sem hallottam volna a "mikor jön a kistesó" kérdést...elkezdtem beszélni az időjárásról (az mindig jó téma :D ). Amúgy sem vagyunk túl jóban, nem vele fogom megvitatni a gyerekvállalással kapcsolatos dolgainkat. Férjem meg én majd megbeszéljük, nem?



2018. júl. 7. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Mindig ugyanazt válaszold,mugyanazzal a hangsúllyal és válts témát.


Mikor jön már a kistestvér, Kati?

Nem akarunk tobb gyereket Zsuzsineni. Milyen volt a hétvégi kirándulás?

De kell a Pistikének a testvér!

Nem akarunk több gyereket Zsuzsineni. Voltak a múzeumban is?

Értsd meg lányom kell a kistestvér!

Nem akarunk több gyereket Zsuzsineni. Hol ebédeltek?


Ha a harmadik után se adja fel, akkor fel állsz és haza mész.

2018. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Ti is feszegethettek hasonlóan érzékeny témát, amikor elkezdi. Nem írtad a korát, de például kérdezhezed, hogy ő tapasztalja-e/tapasztalta-e már a menopausa tüneteit, mert mintha izzadna és nincs is meleg... Ha megsértődik, akkor mondhatod, hogy azt gondoltad, hogy ez oda-vissza működik és te is turkálhatsz az ő méhében. És ezt, ha kell 20 alkalommal is megtenném. Mosolyogva, nyugodtan.
2018. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%

Egyik barátnőm mesélte, hogy ha felkerült a gyerek téma ő rákérdezet a változó korra. Menstruál-e még, milyen tünetek jelentkeztek stb.

3x kellett ezt a beszélgetést lebonyolítani, azóta békén hagyja.

2018. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
#12 😃
2018. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire nem tudja abbahagyni a témát, akkor MINEK MENTEK ODA?!?!??!?


A helyetekben egyszerüen beszüntetném a kapcsolatot vele, és nem értem, ez miért nem jutott eddig eszetekbe!?!?!?

2018. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

15-ös

Nem lehet és kész. Nem vagy a helyünkben és már leírtam, hogy miért nem...

Nagyon könnyű ismeretlenül mondani, hogy szüntesd meg a kapcsolatot. A férjem nem menne bele, tuti...nem ecsetelem tovább...

Csak érdekelt, hogy esetleg mások mit terrek, hogy anyós leszálljon erről a témáról.

A menopauza már vagy 13 éve lezajlott nála...orvos sem látta mióta megszülte a sógoromat (aki 31 éves)-és már piszkáltam ezzel különben is, de hatástalan

2018. júl. 8. 20:06
 17/21 anonim ***** válasza:
85%
Segítek: Mondd, hogy meddő vagy. Ha van egy kis színészi vénád, akkor még pityereghetsz is. Aztán ha később mégis szeretnétek gyereket, akkor mondhatjátok, hogy nahát, csoda történt! Hidd el, befogja venni, ha amúgy is nehezen estél teherbe.
2018. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

"Nem akarunk erről beszélni, Gizinéni, magánügy."


Ezt elmondod, te is meg a férjed is, minden egyes alkalommal, amikor elkezdi.


Abba fogja hagyni.

2018. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
55%

Az anyosok mar csak ilyenek.Parom huganak van egy negyhonapos kisbabaja, erre anyos: huzzatok bele, mert az ido telik! Mondom, majd ha megoldodik a lakasproblema. Erre: nem ugy van, ha a megfelelo korulmenyekre vartok, sose lesz gyerek. Hajra!

...a paromat 11 honapos koraba lepasszolta a nagymaminak, mert nem volt kondicio, evente 2-3 alkalommal latogatta. 5 evesen azt hitte, hogy a nagymamaja az edesanyja es a szulei a testverei, akkor vettek magukhoz, amikor iskolaba ment. En nem akarom kitenni a gyerekem ennek a traumanak

2018. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Mert egy idióta bunkó nő 😊 Te mondtad. A kérdés csak az, hogy miért kell minden héten meglátogatni, ha így viselkedik. Én megmondanám, hogy akkor most egy hónapig nem jövünk. Ha utána is előhpzza a témát akkor megint...
2018. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!