Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek én, ha a férjem...

Mit tehetek én, ha a férjem állandóan kiakasztják?

Figyelt kérdés
Természetesen az a fajta, aki nem szokott panaszkodni, nem nyílik meg senkinek a problémáival kapcsolatban, nem emeli fel a hangját csak csendben nyüstöli magát. Az elmúlt tíz évben még úgy-ahogy ellébecolt így az életben, de most látom, hogy az idegei végén jár. Egyszerre vannak munkahelyi és családi konfliktusai - nem részemről -, amik rendszerint rajtam csattannak. Persze, ezt nem úgy kell érteni, hogy minden nap kékre-zöldre ver, csak újabban úgy viselkedik, mint aki nem ismer, egy csomó dolgot félreért, belemagyarázza a tetteimbe a másoktól szerzett sérelmeit, amiért nekik nem mer beszólni, nekem viszont igen. Gondolom, neki ez jó, mert valahogy mégiscsak kiengedi a gőzt, én hülye meg nem veszekedni szoktam vele, hanem rögtön átbeszéljük a dolgokat és megy tovább minden, ahogy előtte. Viszont én sem vagyok boxzsák, birkatürelmem sincs, hónapok óta ezt csináljuk és most már én is oda-odapirítok neki, ha szemétkedni kezd velem. Persze így nem jó egyikünknek sem, ráadásul látom, hogy nem direkt csinálja, konkrétan kiszakadnak belőle a dolgok, amiket képtelen elrendezni, levezetni. Kezd depressziós tüneteket is produkálni. Át tudom érezni, milyen kilátástalan helyzetben érezheti magát :( Szörnyen sajnálom is, de már fogalmam sincs, mihez kezdjek vele. Ha leültetem, hogy öntse ki a szívét, nem mond semmi komolyat. Ha feldobom neki, hogy egy pszichológus jól jönne, hülyének néz. Ha elmegyünk valahova lazítani, pár nap múlva, de legkorábban az első telefonkor a boszorkány anyósommal minden kezdődik előlről. Úgy érzem, itt már nem elég támogató feleségnek lenni, valamit tenni kell. Nem akarom persze terelgetni sem, de nem szeretném végignézni, ahogy szép lassan idegösszeomlást kap (meg én is tőle). Az egész családját ordítva elküldeni melegebb éghajlatra és letiltani a telefonszámukat egy kicsit erőszakosnak tűnik... :D Pedig lassan más már nem jut eszembe. Szerintetek én, mint kívülálló, mit tehetnék még?
2018. aug. 3. 13:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Írtál egy litániát, de egy szót sem arról, hogy mivel akasztják ki a szülei vagy más rokonai, ill. a munkahelyén milyen jellegű problémái vannak. Enélkül lehetetlen tanácsot adni, csak vaktában ötletelni lehet.
2018. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%

Te semmit, mert az illető nem tekint téged a feleségének, még ha annak is mondod magad.

Az általad leírt dolgokból indulok ki:

Ennek az embernek hozzád nincs semmiféle bizalma, terhes számára a kutakodásod, a jelenléted. Ezt mutatja az ami helyzetet leírtál.

Egy olyan tipusú ember mint akiről írtál, az egyetlen ember akivel nyilt: a felesége. Viszont az írásod alapján hozzád egy csepp bizalma nincs.

Én nem tudnám férjemként nevezni azt, aki így nyilvánul meg. Nekem is zárkózott a férjem, de 15-20 percen belül mindig magától nyit, és mondja el mi bántja.

2018. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nos, úgy érzem, ez a lényeg :) Mivel a munkahelyén szervezkedni nem tudok, ő meg nem áll ki magáért hanem tűpárnát játszik, teljesen mindegy, hogy mi folyik ott. Őszintén? Fogalmam sincs, hogy mi folyik ott, mert arról bizony nem beszél, csak a beszólásaiból tudok következtetni rá, hogy rászálltak a kollégái. Elmond mindent a projektjeiről, mindenről, de erről nem hajlandó egy szót sem ejteni. Most írhatok pár ilyen esetet, de max. pletykának jó, másnak nem...

Szülői oldalról? Csak a tipikus önző, állandóan beszóló mártíranyuka. Megállás nélkül kérletlenül hívogatja, fél órán keresztül panaszkodik neki a semmiről, ha nem veszi fel - és ritkán szokta, mert nincsenek jóban -, akkor a következő alkalommal ORDÍT vele a vén boszorkány, hogy ő a család szégyene, miért nem tud olyan lenni, mint a testvérei, miért nem hívja minden nap ő is. Kész röhej. Ha ezután nem beszél vele egy ideig, akkor a többi agyhalott zaklatja, hogy anyuci durcázik. Soha máskor nem keresik, azt se tudják él-e, ilyenkor bezzeg égnek a vonalak. Én ezzel nem tudok mit kezdeni, a fent említett megoldáson kívül. Ő magától nem szakítja meg a kapcsolatot, jön mindig a tipikus "mégiscsakazanyaám" szöveggel, én meg nem hiszem, hogy sokat segítek, ha elföldelem a vén boszorkányt...

Na, ha ezzel bárhogy is előrébb vagy, várom az építő megoldásokat :)

2018. aug. 3. 13:25
 4/29 A kérdező kommentje:
Szóval mondhatjuk, hogy egyik oldalról jön neki az érzelmi zsarolás és állandó nyomás, a másikról meg lépésről-lépésre építik le az önértékelését. Én akár fejre is állhatok itthon, hogy ezt valahogy kompenzáljam, pedig kéne.
2018. aug. 3. 13:26
 5/29 anonim ***** válasza:
63%

2+ Ahogy még egyszer és még egyszer átolvastam:


Ennél az embernél te le vagy írva.Negatív értelemben.

2018. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nos kedves második, ebbe nem megyek bele. Vannak különféle emberek, a férjem ilyen tekintetben a tipikus "macho man", összeszorított fogakkal tűri a problémákat, nem vallaná be senkinek akkor sem, ha ég a ház a feje fölött. Nem velem ilyen, hanem mindenkivel. Így nevelte a csodás családja. Hogy megnyugodj, azt már vehetjük bizalomnak, hogy míg mindenkivel konfliktuskerülő, felém ki meri nyitni a száját. Szerencsére ritkábban, mint ahogy így a leírásomból kiderül és utólag röhejes dolgokat is ért félre, ebből is tudom, hogy szegény taccsra van téve már lelkileg. Elég drámai lett a bevezető, az tény, de nem tudtam, hogyan írjam körbe, hogy közben ne beszéljem ki őt. Mert nem ez a szándékom.
2018. aug. 3. 13:31
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Őszintén szólva meg kéne szakítania minden kapcsolatot ezzel az undorító bagázzsal, nem értem miért áll velük egyáltalán szóba. Egyből fényévekkel javulna az életminősége és a munkahelyi stresszt is jobban viselné. Máskülönben addig fog szenvedni, amíg anyuka életben van..
2018. aug. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Mondd neki hogy forduljon pszichológus szakemberhez és kérje segítségét, hogy konfliktusait ott és akkor tudja megoldani ahol helye van, ne terheljen mást a levezetetlen, megoldatlan feszültségekkel.
2018. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Igen, nézem, olvasom, sajnos én is úgy látom, hogy itt a pszichológus marad az egyetlen megoldás, csak még valahogy rá kéne venni, mert erősen kapálózik a dolog ellen :(


Azért áll szóba még velük, mert szegényem szörnyen családcentrikus ember és pont megverte őt a sors ezekkel... látom rajta, ahogy szenved amiért ilyen a család. Szörnyű érzés.

Anyós az meg egy külön állatfaj, nem ember. Én nem is vagyok hajlandó szóba állni vele. Úgy képzeljétek el, hogy míg a férjem gyerekkora óta nem kapott tőle egy tortát sem szülinapjára, nekem anno ajándékkal állított be a munkahelyemre. És nem viccelek. Azt hiszem, erősen lánycentrikus lehet. Azóta kerülöm, mint a pestist. Képzelhetitek, az hogy esett a férjemnek.

2018. aug. 3. 14:00
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Én meglepném őt egy új telefonnal és telefonszámmal, aminek a számát nem adnám meg a tisztelt családnak. Ezt a telefont pedig elsüllyeszteném a fiókba, ott nyugodtan csöröghet. Aztán amikor kedve van a férjednek rá, elő tudja venni a telefont és fel tudja hívni az anyját, csak éppen a közbenső basztatás kimarad.
2018. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!