Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek én, ha a férjem...

Mit tehetek én, ha a férjem állandóan kiakasztják?

Figyelt kérdés
Természetesen az a fajta, aki nem szokott panaszkodni, nem nyílik meg senkinek a problémáival kapcsolatban, nem emeli fel a hangját csak csendben nyüstöli magát. Az elmúlt tíz évben még úgy-ahogy ellébecolt így az életben, de most látom, hogy az idegei végén jár. Egyszerre vannak munkahelyi és családi konfliktusai - nem részemről -, amik rendszerint rajtam csattannak. Persze, ezt nem úgy kell érteni, hogy minden nap kékre-zöldre ver, csak újabban úgy viselkedik, mint aki nem ismer, egy csomó dolgot félreért, belemagyarázza a tetteimbe a másoktól szerzett sérelmeit, amiért nekik nem mer beszólni, nekem viszont igen. Gondolom, neki ez jó, mert valahogy mégiscsak kiengedi a gőzt, én hülye meg nem veszekedni szoktam vele, hanem rögtön átbeszéljük a dolgokat és megy tovább minden, ahogy előtte. Viszont én sem vagyok boxzsák, birkatürelmem sincs, hónapok óta ezt csináljuk és most már én is oda-odapirítok neki, ha szemétkedni kezd velem. Persze így nem jó egyikünknek sem, ráadásul látom, hogy nem direkt csinálja, konkrétan kiszakadnak belőle a dolgok, amiket képtelen elrendezni, levezetni. Kezd depressziós tüneteket is produkálni. Át tudom érezni, milyen kilátástalan helyzetben érezheti magát :( Szörnyen sajnálom is, de már fogalmam sincs, mihez kezdjek vele. Ha leültetem, hogy öntse ki a szívét, nem mond semmi komolyat. Ha feldobom neki, hogy egy pszichológus jól jönne, hülyének néz. Ha elmegyünk valahova lazítani, pár nap múlva, de legkorábban az első telefonkor a boszorkány anyósommal minden kezdődik előlről. Úgy érzem, itt már nem elég támogató feleségnek lenni, valamit tenni kell. Nem akarom persze terelgetni sem, de nem szeretném végignézni, ahogy szép lassan idegösszeomlást kap (meg én is tőle). Az egész családját ordítva elküldeni melegebb éghajlatra és letiltani a telefonszámukat egy kicsit erőszakosnak tűnik... :D Pedig lassan más már nem jut eszembe. Szerintetek én, mint kívülálló, mit tehetnék még?
2018. aug. 3. 13:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
64%
#20 Ja, én is ezt akartam mondani. Ha semmilyen megoldás nem jó és ez a helyzet megfelel így, akkor nem kell kérdést kiírni.
2018. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Kedves 20-as, mint mondtam, az a te dolgod, hogy a saját kapcsolataidban mit teszel, az én kérdésem nem erre irányult, s mivel nem te vagy a kérdező, azt inkább mellőzöm, hogy a te kapcsolataidról és a viselkedésedről adjak tanácsokat, mert úgy látom, elkelne bőven. Esetleg neked is ajánlanék egy jó pszichológust :)


Kedves 21-es, nem tudom feltűnt-e, de azt kérdeztem, hogy hogyan tudom enyhíteni a stresszt a férjemen és nem kértem a kapcsolatunk pár egysikú bekezdésen alapuló anonim véleményezését, illetve arra irányuló tanácsokat, hogy elhagyjam-e, csak mert épp rossz kedve van. Jó ég, milyen emberek vannak.


Egyébiránt köszönöm mindenkinek, kaptam pár jó tanácsot, amit be is fogok vetni - nem, nem hagyom el a férjem :D További szép napot mindenkinek.

2018. aug. 3. 16:05
 23/29 anonim ***** válasza:
43%

#22 Jó nagy álomvilágban élhetsz te, ha még mindig nem jöttél rá, hogy a férjed egy lúzer és úgy egyébiránt nincs szüksége a beavatkozásodra.

Az itteni válaszok se gondolkodtattak el?...az az idill, amit te a házasságodba képzelsz, nem létezik.

2018. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Felmond

Új munkahelx

Elköltöztök

Telefonszám csere

Problem dolved

2018. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt nálunk is. Anyósékkal egy városban,elvarás hogy gyakran menjen minden füttyre,napi szintű telefon akár szombat reggel 7kor is semmi lényegesről,mindenről beszámoltatás.Munkahely is sz@r volt, én kerekperec megmondtam hogy költözök,marad és szenved tovább vagy megyünk együtt.

Anyós majd megpukkadt amikor megmondtuk hogy 2 nap múlva költözünk (akkor már 3 hónapja kerestük az új melót bárhol ami min 100km,felmondtunk,kulcsok nálunk).

Eltelt 5 év azóta,férjem anyóst hívja minden csütörtök délután itthonról,így anyós nem próbalja zsarolni érzelmileg-volt ilyen,akkor fél evig nem mentünk,azota nem próbalkozik-, látogatjuk együtt 2 havonta. Melohelye szuper,jól erzi magát,és ha egyszer nem így lenne akkor itt rengeteg a lehetőség váltani.

Néha nekünk kell döntést hozni-tudtam anno hogy jön velem.

2018. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
64%
Nincs ugyan olyan "gyógyír", ami mindig beválik, de a 25- ös által írt megoldás tűnik a legjobbnak.
2018. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%
Már persze feltéve, hogy a te ferjed is megy veled. Viszont, ha nem, az is egyfajta "válasz" a problémára...
2018. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 oddbarbie1975 ***** válasza:
Mi történt azóta? Van valami változás?
2019. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 oddbarbie1975 ***** válasza:
Történt valami változás?
2019. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!