Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak mi a baja? Miért...

Anyósomnak mi a baja? Miért piszkál állandóan?

Figyelt kérdés

Soha semmi tetszik neki, állandóan duzzog valami miatt. Egyik eset: már korán reggel, ahogy felkel, neki egyből rossz kedve van. Flegmázik, bebassza ránk az ajtót stb.

Vagy van a másik eset:amikor beszélgetümk valamiröl a párommal, ő egyből jön oda, közbeszól, hogy ezt ne így, azt ne úgy csináljuk (én nem tanácsot ad, hanem csaknem lebassza a 33 éves fiát, és próbálja ráeroltetni a sajat akaratát) es ha a parom megmondja neki, h "anya mi márt ezt átbeszeltuk, es eldontottuk mi hogy lesz, akkor szinten egybol felhuzza magát es bebassza rank az ajtót...es a kedvenc reszem: egy ilyen sertodes utan úgy beszél a párommal amikor en is ott ulok veluk egx asztalnál, mintha ott sem lennék!!!Konkrétan ugy fogalmazza meg a mondatait, hogy én ne legyek benne. Nevetséges...

Ezen felül van az is, hogy most vettünk lakast, 1-2 hónap múlva költöztünk be. Már nagy örömmel tervezzük, hogy melyik helyiseget hogyan fogjuk felújítani. Hát neki erről is megvan a véleménye... Mint mindenbe, ebbe is beleköt. Minek nekem új csaptelep, mások is tudnak élni a régivel, minek nekem ilyen vagy olyan konyhabutor, lehet pakolni a régibe is. Had szögezzem le: egyreszt én megdolgozok azért a pénzért, amiből fel kívánom majd újítani a lakást részletekben. Másrészt miert zavarja őt, mit teszek a lakásommal?

Minden egyes mondatomba/mondatunkbe beleköt, velem pedig előszeretettel flegmázik napi szinten.

Irígy vagy féltékeny vagy mi baja van???


31N


2018. júl. 20. 08:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Idősödő, megkeseredett,magányos asszony,aki nem tud beletörődni a pici fia elvesztésébe.
2018. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Én egyelőre csendben tűröm ezeket. A bekoltozesig egy fedél alatt élünk, és mivel nem az én lakasomban, nyilvan csendben vagyok. Bár a napi szintű b*szogatast a semmiert akkor sem vagyok köteles szó nélkül tűrni, de ugy vagyok vele, egyelőre csinalja, ha neki ez örömet okoz. De később velem nem fogja ezt csinalja. A saját anyám nem cseszeget soha, lehet vele beszélgetni, kérdezni, akkor nehogy már más anyja állítson sarokba lassan...

De tudom, ha oda kerül a sor es megmondom neki hogy nagyon unom a folytonos piszkálodast, és hogy úgy beszél a párommal közös életünkrol, mintha ott sem lennék, akkor biztos ő lesz első, aki elkezdi kikerni magának es megy majd a hiszti. Akkor meg magának köszönheti majd, ha majd csak 2 havonta látogatjuk. Az sem esik le neki , hogy nem véletlen, h a fia is havi 1szer ment át hozzá, amikor 10 percnyire laktunk... Mert Vele is állandoan csak flegmázni tud és megsértodik még azon is, ha nem úgy köszön Neki, hogy "Szia anya", hanem csak "szia".

Ki kíváncsi erre állandóan?Legszívesebben megmondanám neki, hogy szedjen már egy kis vitamint, hogy jobb passzban legyen, mert ez az állandó hiszti nagyon irritáló.

De hát nyilván ez bunkó beszólás lenne, de úgy irritál már, h folyton folyvást valami baja van velünk...

Jah és ha megkérdezzük mi a baj, szintén flegmán válaszol, h semmi...

Nem lehet vele szót érteni, képtelenség...

2018. júl. 20. 08:21
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, hogy irigy és még az alpári, prosztó stílusod is ellenszenves neki.
2018. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Te mégis miről beszélsz?

Most írom, hogy minden hülyeségét szó nélkül tűröm. Pedig nem az én anyám, h mindent elnezzek neki...

2018. júl. 20. 08:28
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerű. Mivel költöztök elveszed tőle a pici fiát az a baja. Ugyan ez volt.
2018. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Semmit nem kell tenned, leszarni a dolgait.


Amúgy is, úgy "mondd meg neki a magadét", hogy ha berág simán kidobhat téged az utcára.


Nyilván az a baja, hogy

- elveszed tőle a fiát

- de még el is kell viselnie, mert a felnőtt? gyereke téged is odaköltöztetett


Nem támadásképp írtam ezeket, de 100%, hogy a töke teli van veletek, emellett "kicsit" kontrollmániás, és az sem tetszik neki, hogy nem vagytok kíváncsi arra, mit pampog.


Szívás, de tényleg ne szólj be, bármennyire is jól esne, mert ha olyan, még aznap utcára tesz a lakásából.

2018. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Költözz akkor a saját anyádhoz arra a hátralévő 1-2 hónapra és probléma megoldva. Most jön az gondolom, hogy 200 km-re lakik. Akkor béreljetek egyet. Apropó mióta hédereltek a nyakán, eddig hol éltetek? Lehet már az együttéléstől frusztrált és azért köt bele az élő fába is. Nyilván nincsen joga ettől még piszkálnia titeket, de ő otthon van, írod is, hogy emiatt tűrsz, hát nem kell. Fogalmam sincs mi vesz rá, hogy elviseld, ha jogtalannak érzed. Van, hogy működik a két dudás egy csárdában, de a tapasztalat azt mutatja, hogy az a ritkábbik eset.
2018. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Másfél hónapja lakunk itt. :D De valóban úgy csinál, mintha évek óta ez a helyzet állna fenn. Albérletből jöttünk el, és had tegyem hozzá, ő erőltette, hogy a költözésig hátralévő ideig jojjunk ide... Amikor mondtuk neki, hogy megoldjuk, akkor is be volt sertodve, hogy miért nem jó nekünk így, ha már felajánlja... Megkoszontuk, elfogadtuk. Tudtuk, hogy csak 2-3 hónapról van szó, nem évekről. És nem élünk a nyakán, mindent fizetünk. Rezsit, kaját. Fözok, mosok.

És már pár hét után érződött h valami nem tetszik neki...

Az hogy nem tud ugraltatni, ahogy ő kepzeli?

2018. júl. 20. 08:58
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, én elhiszem, hogy rossz, de már elnézést a fogalmazásért, ti voltatok a buták. Ha elve van egy működő, bejáratott albérlet, ahol addig is éltetek, akkor mi a lópikulának nem lehetett még ott kibírni azt a 2-3 hónapot? Engem fegyverrel sem lehetett volna arra kényszeríteni, hogy elköltözzek anyóshoz, bárhogy is erősködik, van saját akaratom. Ráadásul nem is praktikus, sokkalta nagyobb macera kétszer költözködni, mint egyből albiból lakásba. Még csak az sem érv, mint sokaknál, hogy azért költöznek haza, hogy spóroljanak, hiszen itt csak pár hónapról volt szó, az nem nagy összeg egy lakásvásárlásnál már és annyit megér a nyugalom. No persze, ez már veszett fejsze nyele, de eskü nem tudom mit vártál. Most már ki kell bekkelni azt az 1-2 hónapot és kész. Minimálisat otthon tartózkodni, nyár van, munka után strand, séta, egyebek, hétvégente túra, róhatjátok az Ikeát, az ingyenes, enni se drága. Minimalizálni kell a kontaktot és akkor konfliktus sem lesz, csak aludni kell hazajárni, hétvégén meg tipli, akár látogatás a te szüleidhez. Mellesleg a párod anyja, neki kéne lerendeznie a kedves mamát. Összeveszni ennyi időre emiatt nem kell vele, ha amúgy jó a viszony, de igenis szólhatna neki, hogy ne vegzáljon titeket, álljon a sarkára. Utólag jól kiosztani viszont nagyon kicsinyes és inkorrekt, ha most lenyeled, akkor később se piszkáld, amikor már nem szorultok rá. Vagy vállald a véleményed és állj elé, amíg ott laktok, hisz a konfliktus is most aktuális, vagy nyeld le a békát, mert elég alamuszi dolog úgymond az ajtóból visszakiabálni költözéskor és jól megmondani neki a magadét, azt most kellene, ha gerincesen akarod, nem utólag, mikor már nyeregben vagy.
2018. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Most visszaolvasva arra meg aztán már végképp nem tudok mit mondani, hogy a saját fia is csak havonta egyszer látogatta, pedig 10 percre laktatok, mert olyan elviselhetetlen, de mégis odaköltöztetek. Ráadásul egy saját, bevált albérletből. Komolyan nem értem mire számítottatok. Megsértődött volna, akkor úgy járt, úgysem látogatjátok sűrűn, nem lett volna tök mindegy? Most meg hónapokig cseszeget, ez tényleg sokkal jobb. Mondom, minimálisat otthon lenni, más megoldás nincsen.
2018. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!