Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom bele szólna a névválas...

Anyósom bele szólna a névválasztásba?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesítő.

Mivel elmondtuk neki milyen nevek jöhetnek szóba erre rávágta azok mind csúnyák...

És legyen Natasa.....

Neki csak fia van párom meg a testvére de gondolom most kiélné magát..


2018. aug. 27. 10:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%

Az én anyósom a kórházba is bejött, hogy beszéljen a főorvossal, hogy a fiam nevét változtassák meg, mert a szülés miatt nem voltam magamnál, és nem azt a nevet mondtam amit kellene. Én a fiamnak a Dániel nevet adtam amit már rég megbeszéltünk a férjemmel, hogy ez lesz. De az anyósom szerint az apja/ nagyapja/ dédapja nevét kellett volna adnom (Mihály) A főorvos közölte vele, hogy a név változtatást csakis a gyermek szülei kérhetik.Majd ott hagyta anyósomat akinek habzott a szája az idegtől. Pár éve amikor a lányom megszületett, és megtudta, hogy a nagymamám nevét adtuk neki (Abigél) akkor is berohant a kórházba, hogy megint elcsesztük, mert Ilona nevet kellett volna adni. De megint elküldték.

Azóta eltelt pár év, ritkán megyünk hozzájuk, de nem maradunk soha fél óránál tovább, mert amint elkezdni Misikének, Ilikének hívni a gyerekeket, a férjem csak egyszer szól neki, hogy vagy szólítsa a saját nevükön, vagy hazamegyünk. Így fél óra, és megyünk is.. Bevallom, én jókat nevetek ilyenkor, hogy anyósom ennyi év után sem adja fel..:)

2018. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Jézusom, utolsó, azért ez nagyon durva. O.o Jó, hogy ilyen lazán tudjátok kezelni.
2018. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem szólhat bele, mert nem járhat el ez ügyben. Azaz az lesz a gyerek neve, amit ti adtok neki.


Ennyi.

2018. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Akkor az enyem meg visszafogott eset😅
2018. aug. 27. 12:48
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
Célszerűbb lett volna csak egy nevet mondani: amit már eldöntöttetek.
2018. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%

11-es, ez nagyon durva, neked aztán prémium vicc kategória anyósod van.

Kérdező, szerintem is ignoráljátok anyós véleményét és majd csak a végleges döntést közöljétek vele.

2018. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi annó amikor a lányunk született elmondtuk mindkét oldalon a nagyszülőknek,hogy milyen nevek jöhetnek szóba..Konkrét neveink voltak,amik mind tetszettek nekem is és a férjemnek is,illetve volt olyan is köztük,amelyik a család olasz gyökereihez kapcsolódik..Volt olyan ami tetszett nekik,volt ami nem..De mindegy volt a végén úgyis mi döntöttünk.Én volt ott a szülő szóbán,Én mondtam meg,hogy mi lesz a gyerek neve..Ez nálatok is így lesz,hiába hisztériázik a mama.
2018. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó, anyós bele akar szólni, Ti pedig nem hagyjátok. Ő kétszer választhatott nevet a saját gyerekeinek (hogy lánya nem született, az meg nem a Te gondod.)
2018. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyum mondjuk nem mondta, hogy amik szóba jöhetnek nevek, mind csúnyák. De ő is próbált ajánlani, ha jól emlékszem, Vivient. Mondtam neki, jó, elhiszem, hogy neked tetszik, de nekünk nem. (Bocs az összes Vivientől.) Nem lett belőle gond. Azóta sem. Nem kell vele törődni. Úgy is az lesz a baba neve, amit ti választotok. Majd elfogadja.

Apósom volt vicces nagyon, mert akkoriban (30 éve) amikor megkérdezték tőle, hogy hívják az unokát, annyit válaszolt, az a cukor, amiben likőr van. Diána lett a lányunk neve. Jókat mosolyogtunk, mert pár hétig nem tudta megjegyezni. :)

2018. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél elmondtuk a nagyszülőknek,testvéreinknek,hogy melyik név az amin nagyon gondolkodunk,persze senkinek nem tetszett..aztán már nekünk se. Végül egy másik név mellett döntöttünk amit szülés után tudtak meg,de addig hallgattuk állandón,hogy ez legyen meg az legyen és mit adunk???.

A másodiknál már abszolút nem mondtunk nevet,de jöttek,hogy ez legyen meg az legyen, anyósom a naptárral a kezébe sorolta a neveket és nézte a reakcióm,hogy hátha észre veszi rajtam melyik is lesz (nincs benne a naptárba,pont úgy ahogy az első se). Szülés után megtudták. A harmadiknál már csak annyit mondott mindenki,hogy ugye szép nevet választottatok?? (kinek mi a szép...) de nem piszkáltak már,tudták,hogy esélytelen a dolog,szülés után tudták meg.

2018. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!