Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, hogy anyósom ne...

Mit tehetnék, hogy anyósom ne nézzen teljesen alkalmatlannak és tudatlannak a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Anyósom anyja bába asszony volt, így most ő azt képzeli, hogy jobban tud mindent az orvosoknál. 15 hetes terhes vagyok, egy pár napja érzem, ahogy mozog a baba, mikor mondtam anyósomnak lehurrogott, hogy milyen buta vagyok, mert még nem érezhetem csak a 19 héttől kezdve. Tegnap elkezdtem a terhestornát, mikor meglátott azonnal odarohant és megfogott hogy nehogy merjek legközelebb ilyet csinálni mert el fogok vetélni. A férjemmel elmentünk a strandra és mikor meghallotta, hogy én is benne voltam a langyos vízbe 10-15 percet kis szünetekkel letorkollt, hogy a gyereknek e miatt fejlődési rendellenessége lehet. Viszont azt észre sem veszi mikor a 6 ásványvizet cipeltem és megkértem, hogy segítsen. Olyanokat talál ki, hogy nekem muszáj egyek sertésoldalast, hiába fordul fel tőle a gyomrom és kihányom. A férjem már beszélt vele, de nem használt, én ha keményebben odaszólok, hogy fejezze be, majd mi tudjuk, hogy mi a jó elkezd bőgni, hogy undok vagyok és én utálom őt. Szép szó nem hat, a durvábbra meg hisztizik, vádaskodik, csapkod és nem hajlandó velem beszélni 1 hétig csak duzzog. Külön lakunk viszot szomszédok vagyunk, amikor ő akar akkor jön át és sajnos ezen nem lehet változtatni. Mit lehet tenni ez ellen? Vélemények?
2016. júl. 26. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Semmit. Nem azért "tudja jobban", mert akárkije bába volt 1456-ban, hanem mert jobban tudja és kész. Anyám tanár, anyósom programozó és mégis mindent jobban tudnak/tudtak.:)

Nyilván nem, de hangos véleményük az van a dolgokról.:) Nálunk ez a 6. héttől kezdődött és örökké fog tartani. Ezek a nagyik néha ilyenek.:)


A sertésoldalas sztori jusson majd eszedbe, mikor a 2 hónapos gyereknek hozza a krémtúrót, hogy ideje lenne adni neki és nem érti, amit te mondasz majd a bélflóráról.


Amúgy a strand miattad nem egészséges egyébként, mert elkaphatsz mindenfélét, menjetek inkább tengerhez.

2016. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nos igen azt tudtam, hogy nem volt a legjobb most a strand de legelőször megkérdeztem a nődokit aki azt mondta, hogy kevés ideig nem igazán okoz problémát, ezért döntöttünk így. El sem merem képzelni mi lesz ha majd megszülök.
2016. júl. 26. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is szüntessétek meg az "akkor jön át, amikor akar" rendszert. Ha jönni akar, elötte szóljon oda telefonon és csak akkor jöhet, ha nektek megfelel.


Másodszor kérd ki magadnak, hogy mindenbe beleszóljon, és a terhességgel kapcsolatos kérdéseket az orvosoddal meg a védönövel beszéld meg, anyóst meg állítsd le.


HA egy hétig duzzog, az jó, feltéve, hoyg nem nálatok teszi.

2016. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Le kell epiteni a kedves mamat mert csak rosszabb lesz ha megszuletik a baba😬😬!

En hagynam a vegtelenseig duzzogni ha ilyen a stilusa...

2016. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát hisztizzen, addig sem piszkál. :) Magas ívben tojnék rá, hogy mit műsorozik.

Az én testem, az én gyerekem, az én életem. Ezt nagyon keményen tartani kell, mert később ebből tényleg nagy baj lesz.

2016. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de az én házam az én váram. Az én konyhám az én felségterületem és az én gyerekem az enyém. És természetesen azé, akivel együtt élek. Nem anyósé.

Anyós viszont nagyon keményen játszmázik azért, hogy visszavegye a hatalmat a férjed felett, a házatok és a gyereketek felett, sőt feletted is, hiszen a gyerek neki nagyon jó (és lehet, az utolsó) alkalom. Eljátszhatja az "én csak a legjobbat akarom Nektek és a saját unokámnak" című játszmát amiben minél jobban jajgat annál inkább mellé állnak a külső szemlélők. Ha nem akarod, hogy a jajj ki mit gondol rólunk irányítson illetve ha nem akarsz pár év múlva gyerek nélkül távozni a házból vagy egy nagyi kedvencét ellátni (nem nevelni, mert nevelni ő fogja) ezernyi megalkuvással akkor még most ülj le a férjeddel és mondd el, hogy Te saját családot szeretnél és kérdezd meg tőle, hogy ő mit szeretne. Ha különálló családot akkor álljon ki melletted, önmaga és a saját családja mellett. Utána beszéljétek meg hármasban - azzal, hogy ketten beszéltek vele erősítitek az összetartozást nem csak szavakban, hanem non-verbálisan is- beszéljétek meg anyukával, hogy a kerítésnek mi a jelentősége. Tudom, hogy ez így nem könnyű. Ha erőt akarsz meríteni hozzá akkor csak nézz körbe azok között a nők között akiken ugyanígy uralkodik az anyós és gondold végig milyen az életük.

Ezzel párhuzamosan pedig mindig vigyázz, hogy Te légy az úr(nő) a saját házatokban. Ha olyat csinál ami Neked tetszik jutalmazd meg: köszönd meg neki szépen, mondd hogy de jó és többször térj vissza rá kedvesen mosolyogva. Sose hagyd, hogy ő adjon többet Neked mint Te Neki. Ha vigyázott a gyerekre segítsetek bevásárolni vagy vigyél át neki egy kis édességet, vagy bármit amit szeret. Ő sem teheti meg, hogy nem fogadja el, mert akkor Neked van jogod hisztizni, hogy nem szeret.. és ezt ő is tudja..

Ajánlom, hogy olvassál emberi játszmákról akár a neten akár könyvekben és vezesd Te a játszmákat. (Ez nem azt jelenti, hogy Te irányítsd az ő életének azt a részét ami a sajátja, mert azt Neked is tiszteletben kell tartanod.) Eleinte nem könnyű, sőt kínkeservesen nehéz. Én édesanyámmal hadakoztam évekig és még néha-néha ma is. Ha érzi, hogy fáradt vagyok rám telepszik, irányítani akar, ugyanakkor fura büszke rám, ha nem hagyom magam.

Anyósod is ha érzi, hogy uralkodsz a saját életeden egyre kevésbé fog betörni az intim szférádba.

Ráadásul a gyerekedet is arra tanítod a viselkedéseddel, hogy tudjon kiállni magáért és nem arra, hogy alkudjon meg...

Sok sikert :D

2016. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!